[Urun]: HobbyKing Pocket Quad Ultra-Micro DSM2 MultiWii Quadcopter

slowbend

Uye
Merhaba Arkadaşlar :)

V911 heli tarafında bize soğuk kış günlerinde evde uçuş keyfi vermişti. Şimdi buna paralel Quadcopter sevenler için HobbyKing bir ürün çıkarmış. Fiyatı 49 usd gibi uygun bir aralıkta. Tüm DSM2 verici sahipleri sorunsuz alıp uçurabilirler. Bizim gibi Hitec ve futaba sahipleri de, mikro alıcılarını board üzerindeki uygun yerlere lehimleyerek kullanabilirler. Bilgilerini aşağıda paylaşıyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özellikleri:
• Ultra-mikro boyut
• DSM2 uyumlu
• Yerleşik MultiWii flight controller
• Atmega32u4 işlemci
• MPU-6050 Gyro/Acc chip

Spesifikasyon:
CPU Hızı: 16MHz
Flash Boyutu: 32kB (3.3kB taken by the Bootloader)
Girişler: 5 high-res RX inputs (1 x AUX channel)
PPM Alıcı desteği: Var
DSM2 Satellite Desteği: Var (Beraberinde)
Pervane Boyutu: 45mm (Beraberinde)
Boyutlar: 70x70x9mm
Ağırlık: 30g (Pil ve Alıcı ile beraber)

Kutu İçeriği:
Cep tipi Quad frame
DSM2 satellite receiver
7mm high speed coreless motor x 4
3.7V 250mAh lipoly battery x 2
45mm propeller x 4
USB charger

Uçurmak için gerekenler:
Kendi 4CH DSM2 kumandanız

Yeni çıkan ve hemen takibe aldığım guzel bir Micro model :) Kışa doğru ya bundan ya da walkera ladybird 1 tane almak lazım.

Bu arada bunun V2 falan çıkmış olur hem de :)

valla 3 gün önce girdi stoklara Multiwii olması DSM2 ile direk bind edip uçabilecek olması süper benide düşündürüyor :)

arkadaşlar sizce bu nasıl ...hem kumandası v911 ler için yedek olabilir...

DSM2/DSMX tarafında bu kadar çok micro heli varken, bir de üstüne bu çıkınca, Hitec aldığıma pişman olmaya başladım açıkçası. Hitec fiyatına göre muhteşem bir kumanda, hiçbir itirazım yok. Ama , bir çok ürün, alıcı, telemetri, hep futaba ya da spektrum uyumlu geliyor. Böyle olunca, en azından bir DSM2 verici modülü üretmeyen hitec'e, ya da üretmeyen 3. parti firmalara, çinli kardeşlerimize, bozuluyorum. Bir de dsm2 kumanda alırsam, modelden çok kumandam olmuş olacak. Modul olarak Turnigy'ye almaktan başka seçeneğim yok. Ancak onun hakkında da (orangerx) çok iyi yorumlar okumadım. Bakalım)

Erman Yaman' Alıntı:
DSM2/DSMX tarafında bu kadar çok micro heli varken, bir de üstüne bu çıkınca, Hitec aldığıma pişman olmaya başladım açıkçası. Hitec fiyatına göre muhteşem bir kumanda, hiçbir itirazım yok. Ama , bir çok ürün, alıcı, telemetri, hep futaba ya da spektrum uyumlu geliyor. Böyle olunca, en azından bir DSM2 verici modülü üretmeyen hitec'e, ya da üretmeyen 3. parti firmalara, çinli kardeşlerimize, bozuluyorum. Bir de dsm2 kumanda alırsam, modelden çok kumandam olmuş olacak. Modul olarak Turnigy'ye almaktan başka seçeneğim yok. Ancak onun hakkında da (orangerx) çok iyi yorumlar okumadım. Bakalım)

Erman bey hitec bende almayı düşünüyordum.
peki şuan bi kumanda alacak olsanız. 8 kanaldan az olmamak kaydıyla ne alırdınız...

barış altun' Alıntı:
peki şuan bi kumanda alacak olsanız. 8 kanaldan az olmamak kaydıyla ne alırdınız...
Ben olsam Türker'in aldığı kumanda olan "Spektrum DX8" alırdım ;)

Erman Yaman' Alıntı:

Erman bey bu sorunu Hşitec farketti geçen aylarda ve Fuarda tanıtılan Hitec 9X çıktı ama henüz TR ye gelmedi bu kumandada satalite desteği ve diğer alıcılarla uyumlu çalışabilmesi için alıcı büyüklüğünde ekstra bir aparatta üretmişler

Erman Yaman' Alıntı:
5 adet orjinal alıcılı FUTABA 7C kullanıcı olarak ben bu olayı "Turnigy 9XR" ile çözdüm. Ana modellerimi güvenip Turnigy ile kullanmam.

Ama böyle micro modeller için Turnigy 9XR ve nerede ise desteklediği her türlü protokol (Alınacak ilave klone modullar ile) mükemmel ekonomik bir çözüm ;)

Özetle :

1 adet ANA kumanda + 1 adet Turnigy 9XR = Olası her ihtiyaca En Ekonomik Çözüm :thumbup:

Mesut AKIN' Alıntı:
Erman bey bu sorunu Hşitec farketti geçen aylarda ve Fuarda tanıtılan Hitec 9X çıktı ama henüz TR ye gelmedi bu kumandada satalite desteği ve diğer alıcılarla uyumlu çalışabilmesi için alıcı büyüklüğünde ekstra bir aparatta üretmişler.
Vay ben bunu atlamışım :D Demek ki Hitec sonunda doğru yolu buldu. Bir tek Futaba kaldı ama onun da böyle bir şey yapacağını hiç zannetmiyorum :laugh:

barış altun' Alıntı:

Barış bey,

Şu anda alıyor olsam, şu iki kumandadan birini alırdım.

Spektrum DX8 8CH Transmitter with AR8000/TM1000

Futaba 8FG Super 14-Channel

Mesut AKIN' Alıntı:
Erman bey bu sorunu Hşitec farketti geçen aylarda ve Fuarda tanıtılan Hitec 9X çıktı ama henüz TR ye gelmedi bu kumandada satalite desteği ve diğer alıcılarla uyumlu çalışabilmesi için alıcı büyüklüğünde ekstra bir aparatta üretmişler

Mesut bey,

Üretmişler, sağolsunlar da, ben ve benim gibi birçok Aurora 9 kullanıcısına hiçbir faydası yok. Bir şekilde, bilinçli bilinçsiz Spektrum Dx6 almış bir adam bile, şu an neredeyse çıkmış tüm mikro boyutlu modelleri kullanırken, ben gül gibi Auroram ile bakakalıyorum. Kaldı ki, bir iki kullanıcı, Spektrum DM8 modülünü modifiye edip Aurora 9 ile kullanmayı başardılar. Demek ki, bir modül çıkarmak o kadar da zor değil. Neyi bekliyorlar?

Mesut bey in önerdiği kumandanın görüntüsünü çok beğendim takibe aldım bu kumandayı :thumbup:

spectrum dx8 olabilir. Türker bey gibi yanında destek garantili bi ürün benin için uygun olabilir %p

bu 2 kumanda arasında karar verceğim büyük ihtimal

Erman Yaman' Alıntı:
Mesut bey,

Üretmişler, sağolsunlar da, ben ve benim gibi birçok Aurora 9 kullanıcısına hiçbir faydası yok. Bir şekilde, bilinçli bilinçsiz Spektrum Dx6 almış bir adam bile, şu an neredeyse çıkmış tüm mikro boyutlu modelleri kullanırken, ben gül gibi Auroram ile bakakalıyorum. Kaldı ki, bir iki kullanıcı, Spektrum DM8 modülünü modifiye edip Aurora 9 ile kullanmayı başardılar. Demek ki, bir modül çıkarmak o kadar da zor değil. Neyi bekliyorlar?

Erman bey az önce Promodeldeydim ve bu konuyu iyice sordum kendileride kumandanın tanıtımı yapılan yurtdışı seminerine gitmişlir ve P-Link denilen sistemin aurora 9 da çalışıtığını zaten var olduğunu söylediler ancak 9X te bu kumandanın içinde tümleşikmiş :) güzel haber bence :)

Merhaba Mesut Bey,

Dediginiz p-link konusunu arastirdim. Bir bilgi bulamayinca hitec usa ya email attim, asagida attigim email ve gelen cevap var. Maalesef, el yapimi modul disinda sansim yok. Sanirim promodel yanlis bilgilendirildi.

Attigim email:

Dear Hitec,

Recently i bought Aurora 9 Radio from distributor and i am very happy with it. But i have many micro sized models which are using DSM2/DSMX signal system. As far as i know, still there is no any way to connect my aurora 9 with them.

My questions are,

1. is there any future plan to support DSM2/DSMX receivers with Aurora 9 Radio?
2. Some of my friends says there is a "P-LINK" system embedded to New Aurora 9X radio, which giving ability to talk any receiver. Therefore, they said, Aurora 9 also supporting this "p-link" system with external device. Can you explain me, what is this "P-Link" and is is true that i can use it with my Aurora 9 soon?

Thanks in Advance.

Aldigim yanit :

Erman,

There is a module being made that will allow the A9 to work with the DSM2/X models, I have tested it and we sell the cases to him so I can recommend it. Here’s the info:

The new A9X will have SLT (Anylink) built in, but this is not compatible with DSM.

Mike Mayberry
Customer Service
Team Manager
Hitec/Multiplex USA
mikem@hitecrcd.com

Phone: (85:coolxf: 748-6948 x 302
Fax: (85:coolxf: 748-1767

Anlasilan o ki, yeni A9x in meshur Anylink i bile, DSM ile uyumlu degil. Spektrum ile bir alip veremedikleri var. :(p