[Urun]: Nitro Depolar İçin Magnet Lynx Heli Innovations M.O.A.S V2 Fuel Clunk Set LX1832

efsunkar3356

Kıdemli Uye
Nitro Depolar İçin Magnet Lynx Heli Innovations M.O.A.S V2 Fuel Clunk Set LX1832.

Belki farketmissiniz'dir. Çoğu Profesyonel Model Helikopter pilotu Nitro modellerde Header tank kullanmıyor. Aslında baktığımızda header tank kullanıcıya güven versede(anlık yakıt gitmeme ve köpüklü yakıtın gitmemesini sağalama) eksi yanları da var (model de hortum hattının uzaması, yakıt kaçak oranının artması ve modelin ağırlığını arttırması.).

Kullandığım Trex 700N modelimde baya bir header tank kullanmaya çalıştım ama biraz araştırma yaptığımda (align piloto Alan SZABO ve forumdan Türker abi) kesinlikle magnet kulanmamı tavsiye ettiler.

modele ilk taktığımda lynx magneti çok hafif olduğundan, kendimce bu nasıl yakıtı havada yakalıcak dedim ve vaz geçip çıkardım. (gine forumdan baktığım da Türker abi kendisi Omi marka magnetine ağırlık bağlamış. Ama helifreak de normal kullanmışlar)

en son header tank da sıkıntı yaşayınca Kesin denemeye karar verdim. yaklaşık 5 depodur kullanıyorum. deponun dibinde çok az yakıt kalsa bile keçesi sayesinde hemen emiyor. sıcaklık da asla garip artışlar olmuyor uçuşun sonuna doğru. modelin sesinde ani değişimler (fakir lesme emaresi) olmuyor, köpüklüyakıtın karbüratöre gitmesini engelliyor. ve yakıtsız kaldığında 5 sn üstünde bulunan keçesi sayesinde motora yakıt akışını sağlıyor.

aslında elinize aldığınızda çok hafif bir malzeme ama keçesie yakıt çektiğinde ağırlaşıyor. ve bunun sayesinde demanlı yakıta gitme eğiliminde bulunuyor.

Fakat Lynx firması artık yeter diyecekki; bizim pisikolajik olarak tatmin edmesi için V2 versiyonunu çıkarmış ve uçuna ağrırlık eklemiş. artık kimsenin kullanammak için bir sebebei kalmadı.

kimler lazım olur. akrobasi yapan nitro heli ve uçak modelcileri.

örnek resimler;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

yedek keçeler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Urun]: Nitro Depolar İçin Magnet Lynx Heli Innovations M.O.A.S V2 Fuel Clunk Set LX1832

Ben de aldım bundan Erhan. Header tank da aldım, önüme geleni aldım ilk heves :D Header ile uğraşmadan direk MOAS takmayı düşünüyorum alete, hayırlısı bakalım :)

Abi bende 50cc modelde benzer bir sıkıntı yaşıyorum. İlk başta tankı değiştirerek çözüm aradım şayet cözersem sorun kalmaz ama çözemezsem bunu bende deneyeceğim. Depo kısa olunca benzin hortumu rahat hareket etmiyor terste giderken stop riski çok fazla. Ki ağır bir clunk.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tavsiye ederim. Ben çok memnun kaldım.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benzinli modelde ben bunu kullanıyorum.

Omer Erkan' Alıntı:
Benzinli modelde ben bunu kullanıyorum.

Bundan bende var hatta 2 tane olması lazım os marka. Ama benim depoya girmedi. Çapı büyük geldi.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gözünüzün tutmaması çok normal arkadaşlar, başlangıçta benim de tutmamıştı. :laugh:

Erhan'da benim gibi aynı firkirde, kullanınca insan güvenmeye başlıyor. :thumbup:

Header Tank. :(p

Bu LYNX firması insanların ne istediğini iyi takip ediyor :D :D

Aradan bir zaman geçmiş. Fuel Clunk'ı savunan Sayın Abilerim,tecrübelerinizle birlikte görüşlerinizi tazeleyebilir misiniz? Depo içerisinde parçalanma durumu vb. oldu mu ? Ne sıklıkla değiştiriyorsunuz ? Şu anda header tank kullanıyorum ancak,sökmek de istiyorum. Fuel Magnet'i tavsiye eder misiniz ?

Aradan bir zaman geçmiş. Fuel Clunk'ı savunan Sayın Abilerim,tecrübelerinizle birlikte görüşlerinizi tazeleyebilir misiniz? Depo içerisinde parçalanma durumu vb. oldu mu ? Ne sıklıkla değiştiriyorsunuz ? Şu anda header tank kullanıyorum ancak,sökmek de istiyorum. Fuel Magnet'i tavsiye eder misiniz ?

2 ay önce takmıştım, 1 haftada depoda eridi, headeri geri taktım. uzak durun derim, header tank candır.

Ben başından beri lynx marka olanını kullanıyorum. Son derece memnunum. Hiç header kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum.

Abi depoda yakıt bırakıyor musun?

Ben hiç adetim olmamasına rağmen helifreakteki yorumlardan dolayı yakıtla bıraktım, sadece 5 gün kaldı, sonra uçmak için baktığımda depoda yüzen şeyler gördüm ;D
Benim taktığım da Lynx Moas v2 idi. yeni de aldım, beklemiş birşey değil ama belki de biraz şans işi. Helifreakte bir sürü yorum var, yakıtlı da bırakılsa yakıtsız da bırakılsa zamanla parçalanıyor, arada bir değiştirmek gerekiyor diye.

2 ay önce takmıştım, 1 haftada depoda eridi...
Kağan bana sorarsan ya senin kullandığın üründe bir problem var veya kullandığın yakıtın içerisindeki herhangi bir kimyasal madde ile magnetin süngeri arasında bir kan uyuşmazlığı oldu belkide. ?

Son 5 senedir fuel magnet kullanıyorum ve son derece memnunum, hiçbir problem yaşamadım.
Hangi ürünü kullandığını yazarsan aklımızda olsun, tercih etmeyelim.

Abi depoda yakıt bırakıyor musun?

Ben hiç adetim olmamasına rağmen helifreakteki yorumlardan dolayı yakıtla bıraktım, sadece 5 gün kaldı, sonra uçmak için baktığımda depoda yüzen şeyler gördüm ;D
Benim taktığım da Lynx Moas v2 idi. yeni de aldım, beklemiş birşey değil ama belki de biraz şans işi. Helifreakte bir sürü yorum var, yakıtlı da bırakılsa yakıtsız da bırakılsa zamanla parçalanıyor, arada bir değiştirmek gerekiyor diye.

Mümkün olduğunca bırakmıyorum, kalan olursa çektiriyorum. Tabi son damlasına kadar çekilemeyebiliyor, ama işte olabildiğince keçeyi yakıtın içinde bırakmıyorum.

Bir de Türker'in dediği gibi yakıt faktörü de etken olabilir, Türker de ben de ticari yakıt kullanıyoruz. Senin yakıttan kaynaklı bir uyuşmazlık olabilir. İlla ki zamanla değiştirmek gerekecektir, ama bir haftada parçalanması normal değil bence.