[Urun]: Orange Wireless USB Dongle

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Orange yine yapacagini yapmis ve daha once asagida paylastigimiz wireless sim dongle yenileyerek bu sefer icine alici da dahil ederek yeni bir urun cikarmis.

Bu urun ile artik Extra alici- receiver kullanmaya gerek kalmadan USB baglantisi ile kablosuz sim keyfini cikarmak mumkun ve sadece $15 :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Urun cok yeni oldugu icin hangi sim programlarini destekledigine dair bir bilgi henuz yok ne yazik ki :rolleyes:

Compatible with all open source simulators (Freerider, HotProps, Liftoff, DRL etc) and many others.

MANY OTHERS kisminda umarim Real Flight, Phoenix ve Next de vardir :rolleyes:

Su asamada 2 versiyonu var. DSM2/DSMX yani Spektrum kumandalar icin ve FrSky versiyonu. Pek yakinda Futaba versiyonu da cikar buyuk ihtimal ;)

MANUAL:

Siparis verdim , gelince mini inceleme icin yazarim.

Urun bugun geldi , olmazsa olmazlar arasinda diyebilirim.

Oncelikle windows 10 altinda iki sistemde denedim , herhangi bir surucu yukleme islemine gerek duyulmuyor.

Kumandadan ayarlardigimiz kadar kanali gorebiliyoruz, boylece istedigimiz switch'leride kullanma imkanimiz oluyor ( phoenix altinda idleup throttle cut yada gyrogain gibi ayarlari bu sekilde rahatlikla kullanabiliyoruz)

Uzerinde tek bir dugme var , buna basili tutarak bilgisayara takarsak bind moduna geciyor.

Benim icin cok pratik oldu cunku ;

• Aldigim sadece simulator cihazlari cok cabuk bozuldu , gimballari kalitesi oldugundan ayar sorunlari hep oluyordu. Bazi yazilimlar sorunsuz gorurken bazilarinda sorun cikiyordu hatta aldigim toplamda 3 simulator kumandasida su anda bozuk ( cok cok ama cok az kullanmama ragmen )
  • Ben bu sekilde kullanmadim ama mediapc' olarak kullanip tv'ye baglayanlar icin kablosuz olarak kullanmak bir avantaj olabilir.
  • Kendi kumandami kablolu bagladigimda bir endisem oluyor , aman kumandayi bir yere birakmayayim yoksa arkadaki sokete zarar veririm endisesi oluyor.

wireless simulator dongle'larin eksileri ;
  • rc kumandanizi simulator icin kullanmak cok kolay bir sekilde kullanim saatini arttirmak anlamina geliyor. simulatorda rahatlikla harcanan zamanlar kumandanin bosuna eskimesine neden olabilir ( ben ders etmiyorum , sonucta kullanmak icin aldigim bir urun , omrunude oyle kolay kolay tamamlayacagini sanmam )
  • kumandanizin pilini kolay tuketmis oluyorsunuz ancak buda goz ardi edilebilir diye dusunuyorum.

Darisi diger markalarin basina ( belkide vardir benim bilgim yoktu )

Iyi gunler dilerim.

Gercekten de cok iyi olmus bu dongle. Hayirli olsun hikmet her eve lazim gibi

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim ürün henüz elime ulaşmadı. Hali hazırda lisanslı Wireless RF 7.5 var. Gelince bir bakalım RF ve Next sorunsuz çalışacak mi :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Next'i denedim sorun yok ama RF bende yok onu deneyemedim. Ama simdi aklima geldi onuda bulup indireyim. Denedikten sonra tekrar yazarim

RF 7.5 linklerini az önce mail olarak gönderdim Hikmet. Senin Kuman'da neydi? Aslında ayrı bir konu olarak ayarları nasıl yaptığını paylaşsan çok güzel kaynak bir konu olur.

Kumandam dx9.

yarin gun icinde hazirlayayim.

Süper :bravo: ilk ben faydalanacağım desene, benim Kuman'da da DX 9 :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Süper :bravo: ilk ben faydalanacağım desene, benim Kuman'da da DX 9 :D

Mehmet abi pusuda bekliyom.....[emoji23] [emoji23] [emoji23]

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Simden kumanda eskir miyimiş canım ;D ;D Eskise bile, ben olsam gurur duyardım, sim çalışa çalışa kumanda eskittim be ya diye :lol: :lollol:

Emre abi eskir mi bilmiyorum ama ben de kıyamıyorum kumanda eskiyecek diye :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gimballar kirlenir en kötü ihtimalle ki onu da temizlemek ve yaglamak mümkün. Emre'nin de dediği gibi SIM'den eskiyen kumandam olsun yeter ki daha ne isterim ki :bravo: