[Urun]: OS 40 LA GLOW ENGINE

Hüseyin EFECAN

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaşlar, OS 40 LA'yı nasıl bilirsiniz :) kullanan yada tanıyan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Linkteki modelde kullanmayı düşünüyorum, sizce uygunmudur?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

LA rulmansız bir motordur. En büyük OS fanatikleri bile o motordan pek hoşlanmaz. Hangar 9 Piper Pawnee bu motorla güç bela uçar. Ben o uçağı ASP FS61 ile uçurmuştum. O uçağın ideal motoru 80'lik civarındaki bir dört zamanlıdır. Olmazsa OS55AX gibi bir motor da olabilir.

Hüseyin elimde OS 55 var sıfır hiç kullanılmamış egzozuda sıfır ama orjinal egzoz değil ikisini uygun fiyattan verebilirim.

istersen ASP 61 de var

zaten 40 lık motor saçma gereksiz çünkü birçok model 46 lıktır 40 lık az gelir genelde

Mesut AKIN' Alıntı:
Hüseyin elimde OS 55 var sıfır hiç kullanılmamış egzozuda sıfır ama orjinal egzoz değil ikisini uygun fiyattan verebilirim.

istersen ASP 61 de var

zaten 40 lık motor saçma gereksiz çünkü birçok model 46 lıktır 40 lık az gelir genelde

ASP den ağzım yandı, o yüzden birde OS denemek istiyorum, Uygun fiyat cümlesini çok seviyorum :) ama sonunda hep uygunsuz fiyatlar çıkıyor karşıma :) Mesut Usta kaç kuruşa verücün :)

ASP 61 2 zamanlı sanırım...

ASP dört zamanlılar mükemmel bir fiyat / performans oranına sahip. İki zamanlıları için aynı şeyi söyleyemeyebilirim. ASP FS61 kesinlikle OS 40LA'dan daha iyidir (bana göre). Gerçi dört zamanlı ile iki zamanlıyı karşılaştırmak çok mantıklı değil ama yine de durum bu... Özellikle de bu uçakta dört zamanlı sesi duyulmalı (bence). :)

Hüseyin Sıfır 480tl ben 350 TL den vericem eğer uygun bi fiyat değil diyorsan daha uygunu imkansız sıfır olarak 2. ellerini bu paraya satıyorlar nerdeyse :)

bak mesela 50 60 sorti demiş yani 60 depo uçmuş bu motor 250tl ;)

Mesut AKIN' Alıntı:
Hüseyin Sıfır 480tl ben 350 TL den vericem eğer uygun bi fiyat değil diyorsan daha uygunu imkansız sıfır olarak 2. ellerini bu paraya satıyorlar nerdeyse :)

bak mesela 50 60 sorti demiş yani 60 depo uçmuş bu motor 250tl ;)

Kısa bir araştırma ile bu fiyat, belki daha hesaplısıda vardır

Hüseyin araştır bakalım biraz daha, daha hesaplısını bulunca ekle bende ona göre fiyat veririm sana

Yalnız stokta olmayan motor için verilen fiyatlara inanma ;) ;) ;) ;) ;) ;)

bende stokta olmayan mala 1000 tl ise 700 yazarım ki ilgi çeksin site

Mesut AKIN' Alıntı:
Hüseyin araştır bakalım biraz daha, daha hesaplısını bulunca ekle bende ona göre fiyat veririm sana

Yalnız stokta olmayan motor için verilen fiyatlara inanma ;) ;) ;) ;) ;) ;)

bende stokta olmayan mala 1000 tl ise 700 yazarım ki ilgi çeksin site

:D Kızma Usta Rcpanoda stokta 379 liraya var mesela, hemide Abarth Eksozlu :)

Delikopter' Alıntı:
:D Kızma Usta Rcpanoda stokta 379 liraya var mesela, hemide Abarth Eksozlu :)

peki öyle olsun 325TL bende tanıuyorsun biliyorsun birde rc panodaki RcControl var :D karar verirsin yazarsın cevabını Hüseyin :) :D

uçak konusundaki fikrim ise herkez uçuşunun çok kolay olduğunu söylüyor Sümer abi dahil :)

Mesut AKIN' Alıntı:
uçak konusundaki fikrim ise herkez uçuşunun çok kolay olduğunu söylüyor Sümer abi dahil :)

Evet uçağı araştırdım, alttan kanat olmasına rağmen rahat bir uçuşu olduğunu söylüyor herkes.

Hayirdir Hüseyin heliyi ara verip, Ucak tarafına bir kayis seziyorum sende :) Saka bir yana kararın ne olursa olsun, şimdiden hayırlı uğurlu olsun ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hayirdir Hüseyin heliyi ara verip, Ucak tarafına bir kayis seziyorum sende :) Saka bir yana kararın ne olursa olsun, şimdiden hayırlı uğurlu olsun ;)

:) Valla ne yaptığımı bende bilmiyorum abi, hepsinin tadına bakmak istiyorum, Canım çekiyyy :)

Ynt: [Urun]: OS 40 LA GLOW ENGINE

Uçuşunun kolaylığı konusu tartışılır. Stall hızı çok düşük. Ama aşırı dihedral manevra yeteneğini kısıtlıyor. Arkadaşımız anladığım kadarıyla helici. Rudder hakimiyeti var demektir. Bu uçak çok iyi bir rudder kontrolü ister. Düşük kanat yüklemesi rüzgardan fazlaca etkilenmesine yol açar. Kısaca bir zamanlar uçuşu kolay demişsem de şimdilerde daha temkinli konuşmayı tercih ediyorum.