[Urun]: RCX 250 quad setup kurulum ayar ve inceleme

Muammer Akbulut

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Hepsi
Rcx 250 action quad setup Muammer Akbulut
15 gün gibi bir araştırma süresince aklıma yatan setup tavsiye ve kendi seçimlerimle oluşturdum ve siparişlerini verdim şimdi bekleme sürecindeyiz geldiği gibi kurulumu ve uçuş testlerini paylaşacağım.

1-RCX fpv ful carbon frame + kargo 33$

2- 5 adet DYS BE1806 2300KV Brushless Motor Black Edition 5x9.85= 49.25$

3- 5 adet ZTW Spider Series 12A OPTO ESC 5x7.88=39.4$

4- New Version OpenPilot CC3D EVO Flight Controller 16.99$

5- 2 adet OrangeRx R110X DSMX/DSM2 Satellite Receiver + kargo 2x11.44+kargo=26.87$

6- Pilot kamera Sony Super HAD CCD 600TVL FPV IR Block Camera 26$

7- 5.8G 600mW TS832 RC832 32CH Wireless FPV Transmitter and Receiver Kit 79$

8- ImmersionRC 5.8GHz Circular Polarized SpiroNet Antenna V2 (RP-SMA) 40+kargo = 45$

9- Çekim kamerası Original XiaoMi XiaoYi Ambarella A7LS BSI CMOS WIFI Sports Action Camera 85$

10- 5 takım pervane Gemfan 5x3 Inch Plastic 5030 Propeller CW/CCW For 250 Frame 5x2.22=11.1$

12- Mini Tape Mount Holder for Mobius Action Sports Camera 4.70$

13- CC3D Flight Controller 5V 12V BEC Output Power Distribution Board PCB 4.19$

14- CNC XT60 XT90 Plug Connector Holder Fixture Deck Mount 1.75$

15- 2 takım karbon pervane Gemfan 5x3 5030 Carbon Fiber Multirotor Self-Lock 2x5.22=10.44$

16- M3 Nylon Hex Spacers Screw Nut Assortment Kit Accessories Set 6.24$

17- TÜM MODELLERE UYUMLU TABLET TUTUCU 19 TL

18- Alıcıdaki görüntüye tablete aktarmak için S-link SL-VD017 Usb Capture 2.0 Video Edit 60tl

Görüntü monitörü olarak i5 işlemcili samsung ativ pro t4 tablet ve sony tripod elimde var onları kullancağım artık ileride iyibir dıy gözlük alırım
439$ =1185 tl + 79tl toplam maliyet 1263 tl ileride 220$ gözlükte eklenecek

Muammer Akbulut' Alıntı:
Rcx 250 action quad setup Muammer Akbulut
15 gün gibi bir araştırma süresince aklıma yatan setup tavsiye ve kendi seçimlerimle oluşturdum ve siparişlerini verdim şimdi bekleme sürecindeyiz geldiği gibi kurulumu ve uçuş testlerini paylaşacağım.
439$ =1185 tl + 79tl toplam maliyet 1263 tl ileride 220$ gözlükte eklenecek

Muammer abi iyice inceledim uçması için bir engel göremedim inşallah beklediğin gibi çıkar... sadece kafama takılan şu parça oldu

18- Alıcıdaki görüntüye tablete aktarmak için S-link SL-VD017 Usb Capture 2.0 Video Edit 60tl

Eğer bunda geçikme gibi bir sorun olmuyorsa ve başka parçaya ihtiyaç kalmaz ise ek olarak bende kendime alabilirim... çünki ben gözlük ile uçarken yanıma ziyarete gelen arkadaşlar açık da kalıyor en azın dan benim gördüğümü arkadaşlar da görür...

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:

Eğer bunda geçikme gibi bir sorun olmuyorsa ve başka parçaya ihtiyaç kalmaz ise ek olarak bende kendime alabilirim... çünki ben gözlük ile uçarken yanıma ziyarete gelen arkadaşlar açık da kalıyor en azın dan benim gördüğümü arkadaşlar da görür...

Buradaki asıl soru bu aletten tablete görüntü verebilecek miyiz olmalı bence. Bildiğim kadarıyla bu aletler windows üzerinden kendi driverını yükleyerek kullanılabiliyor.

Musa bunun için ya komple 5,8 alıcılı bir ekran veya ayrı alacağın bir alıcı ve monitör yardımıyla görüntü alabilirsin. Fiyatları yüksek deme ben de o yüzden alamıyorum şu sıralar. :D

Usb capture aletiyle android tablete görüntü alabilir misiniz o ayrı bir konu ancak ben linuxte goruntu alıp uçtum laptopla ancak sinyal azaldiğinda laptopta goruntu donuyor. Hani şu kalitesiz monitörlerdeki 'blue screen' olayı gibi düşünün.
Nesimi beyin dediği gibi bir monitor en temizi.bende almayı düşünüyorum bir ara ama ben gözlüğü bağlıycam,yani monitörün alıcısı gözlük olacak. Tablet tutacagı,capture aygıtı bence kesinlikle para vermeyin..

Bende gözlük alacağım için birdaha monitöre para vermek istemedim ama benim tablet i5 işlemcili windows 8.1 pro 3000tl lik bir tablet ve usb capture ile gelen yazılımı kuruyorsun gayet güzel bir monitor oluyor ayrıca gecikme yok zaten alıcı ve antenleri bilerek güçlü aldım 600mw boscam ve fatshark antenler sorun olacağını sanmam

Bende dominator var ama monitör denemek istiyorum çünkü mesafe algısına alışamadım gözlükle.. Hem arasıra modele bakmak istiyorum refleks olarak. İnş. Randıman alırsınız o şekilde

Yeni macera ve model hayırlı olsun Muammer :thumbup:

Elektronik ve dıy gözlük herşey geldi yakında onlarda gelir :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Muammer Akbulut' Alıntı:
O zaman fotoğraf ve videoların gelmesi de yakındır sanırım. :thumbup:

Tekrar hayırlı olsun. :RCKolik:

Muammer Akbulut' Alıntı:
Bir helici olarak dikkat dağıtmaya gerek yoktu ama neyse artık alınmış alınmıştır :laugh: