[Urun]: Revoelectrix GT 500 Yeni Sarj Cihazi

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Ozellikle Powerlab6 ve Powerlab8 sarj cihazlari ile tanidigimiz Revoelectrix firmasi GT (Go To) adinda yeni bir seri ile yeni sarj cihazi çıkarmış.

Urun adi: GT 500, 500 W Charger
Urun linki:
Fiyat : $160

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ozellikleri:
-- 1s-8s LiPo/LiHV Batteries without requiring any adapters.
-- Smart input power management.
-- Charge rate support up to 20A max.
-- Embedded PC USB support and PC Software.
-- 28 user preset positions.
-- Backlit 2.6″, 128 x 64 pixels graphic LCD.
-- Numerous features and programming options.
-- Navigation Wheel with push button SELECT/ENTER.

Ozetlemek gerekirse:

-- Yeni ve genis LCD ekran
-- Yuvarlak navigasyon tusu
-- 1-8S Lipo/ LiHV destegi
-- Entegre PC baglanti portu
-- Powerlab8 1345 W, Powerlab6 1000W - 40A iken ne yazik ki GT500 500w ve Max 20A gucunde.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Güzel cihaz ilerleyen zamanlarda biraz güçlendirirlerse tadından yenmez.:) Almak isteyene 10 dolar indirim kuponuda benden olsun. Hot2015-2 :)

Bana göre revo'dan güzel bir hamle. Adamlar PL6 ve PL8'den sonra ikisi bir arada duble PL8 çıkardılar. Çok kuvvetli şarj canavarları, tamam da başlangıç/orta seviyede cihazları yoktu. 200-250 dolar üstü şarj cihazını da ya hobide yol almış, yada yol almayı kafasına koymuş kişiler dışında kimse almıyordu. Bu cihaz biraz ortayı yakaladı. Ayrıca XH konnektör olması da güzel bir karar olmuş. Artık piyasa standartı XH olarak oturmuş demektir. Kaliteli firmalar belki daha kaliteli/güvenli olduğu için kendi konnektör tiplerini sürdürmeye çalışsalar da, piyasa standardını sayı üstünlüğü belirliyor ve ucuz olan daha çok satılıyor. (Bkz: Thunder power'ın da XH konnektörlü pil üretmesi)

Bir diğer nokta daha var, benim de bir ara aklımdan geçmişti, sahaya en fazla iki pil basmak için PL8 götürmek, MPA götürmek, kurmak sökmek zor geliyordu. Ayrıca sırt çantasının içine PL8 ile beraber başka şeyler de koyuyordum, birbirlerine zarar verirler diye her birini ayrı ayrı sarıyordum, sonra sahada aç, dönerken geri topla... O sıralar saha için daha hafif ve zayıf bir şarj cihazı araştırmıştım. Sonrasında madem revo'm var, ne diye başka cihaz alıp risk alayım diye vazgeçip şarj çantası yapmaya karar verdim. En azından sürekli kurulu düzen, al çantayı çık. O zaman bu cihaz olsa bunu alabilirdim. Yine çanta yapardım ama daha küçük ve hafif bir çantam olurdu.

Bence güzel cihaz, zaten ben gerek pil sayısı, gerek pil kalitesi sınırlamaları nedeniyle henüz PL8 ile 30A üstüne çıkma ihtiyacı hissetmedim. O gün de gelir, 40A bile yetmeyebilir, ancak piyasanın yarısından çoğuna 20A yetecektir diye düşünüyorum.

Emre sahadaki 20A ihtiyacina aynen katiliyorum ama gordugum kadari ile Buyukluk olarak o kadar da fark yok. Bir de sahada 2 pil parallel sarj edebilmek icim yine parallel board goturmek zorundayiz. Yani kisaca daha kucuk canta olayini pek anlamadim ?? Belki de boyutlarina yanlis baktigim icin olabilir :)

Diger tum soylediklerine aynen katiliyorum %p

Az once fark ettim yazilim guncellemesi ve PC baglantisi icin ilave aparata gerek yokmus :thumbup: Bu da oldukça guzel olmus %p

Yok abi dediğin doğru, hemen hemen 14x14 cm kadar boyutları. PL6 kadar. PL8'den biraz küçük. Ama şarj çantasında fark eder. En başta güç kaynağı fark ediyor. 1000w üstü güç kaynağı yerine 500w güç kaynağı, yanına bu arkadaş, yapı marketlerde satılan standart çanta ölçülerine göre bir boy küçük çantaya sığıyor. Hafiflik zaten güç kaynağından. Paralel bord da daha ufak olursa işlem tamam.

Ha dersin ki, 500w güç kaynağı ve ufak paralel bordu PL8 ile kullan, o zaman da PL8'e niye o kadar para verdim diye içim içimi yerdi :D Her ne kadar tam kapasite kullanma ihtiyacı olmasa da, kullanılabileceğini bilmek de ayrı bir tatmin ;D

Evet ben de boyuta bakarken gördüm, direkt usb bağlantısı koymuşlar. Bir aferin daha :D

Valla ben en cok genis LCD ekranini begendim. Menuler Simdi cok daha kullanisli olmus :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Alalım birer tane, tipi de şirin olmuş :lollol: :lol:

revo boş durmuyor çalışıyor valla :halay:
nerdeyse pl6 yı alalı 1 hafta yada 2 hafta oldu almadan önce bunu görmüştüm eskranı ve kullanımı benim de hoşuma gitmişti ama alırken
pl6 ya baktım 1000w 40a buna baktım yarısı ama fiyatta yarısı kadar bir fark görmeyince olmuşken tam olsun dedim :lol: pl6 aldım.
Fiyatı biraz daha uygun olsa piyasada en çok satılan şarj aleti olabilir diye düşünüyorum.

Gt 500 kensi sitesindeki fiyatı

150 $

powerlab6 kendi sitesindeki fiyatı

165 $

Mustafa TEMURALAY' Alıntı:
revo boş durmuyor çalışıyor valla :halay:
nerdeyse pl6 yı alalı 1 hafta yada 2 hafta oldu almadan önce bunu görmüştüm eskranı ve kullanımı benim de hoşuma gitmişti ama alırken
pl6 ya baktım 1000w 40a buna baktım yarısı ama fiyatta yarısı kadar bir fark görmeyince olmuşken tam olsun dedim :lol: pl6 aldım.
Fiyatı biraz daha uygun olsa piyasada en çok satılan şarj aleti olabilir diye düşünüyorum.

Gt 500 kensi sitesindeki fiyatı

150 $

powerlab6 kendi sitesindeki fiyatı

165 $

Evet fiyat olarak biraz yakın, ama PL6 bunun gibi tek başına pil şarj edemiyor, en azından piller revo konnektörlü değilse. PL6 ile beraber en az bir balans adaptörü almak, yada revo konnektörü içeren kablolardan almak gerekiyor. Update veya bilgisayarda grafik çizdirmeli, bilgisayar destekli şarj için fuim3 kablosu almak gerekiyor vs vs.. İkisi arasında PL6'nın görünmeyen ekstra harcamaları fiyatı biraz daha açıyor :) Ama bu GT500'ün biraz daha uygun fiyatlı olmasını beklerdim yine de.

500w şarj aletine 160 dolar biçiyorlar ya bu nasıl iştir ya :saygilar:

Bu ürünü yada powerlab6 almayı düşünüyorum. 3s-4s 1300-1800mah uçuş pillerim var, bundan sonra 4s pil alacagım. Gözlük kumanda için 2s 800-2200mah arası pillerim var.

Watt harici aralarındaki fark nedir? Benim anladığım pwlab6 soğuk havalarda özel bir doldurum yapabiliyor ve voltu çok düşmüş yıpranmış pilleri değişik bir yolla adam etmeyi deniyor. Doğru mu anlamışım, benim görmediğim artısı var mı powerlab6'ın?

Fiyat olarak 135$ şuanda. Pwlab6 bağlantı aparatıyla 172$.
Parallel bordlarla ise GT500 165 $ Pwlab6 224$

Revolectric singapurdan mı almak lazım usa dan mı?
Gümrüğe takılıyor mu Revolectric'ten gelen ürünler? bilgisi olan var mı?

ilgimi çekti bi bakayım dedim.
duo da varmış. kesinlikle yeni sarj cihazım bu olacak.
tam benim istediğim gibi görüntü güç ve duo olması.
bi ara hyperion duo larına bakmıştım ancak kaba ve tipsiz :laugh: kalitesine ve yaptığı işin mükemmel olmasına diceğim yok.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Burak S' Alıntı:
Bu ürünü yada powerlab6 almayı düşünüyorum.

Fiyat olarak 135$ şuanda. Pwlab6 bağlantı aparatıyla 172$.
Parallel bordlarla ise GT500 165 $ Pwlab6 224$

Revolectric singapurdan mı almak lazım usa dan mı?
Gümrüğe takılıyor mu Revolectric'ten gelen ürünler? bilgisi olan var mı?

Burak bey ben Pwlab 6 aldım singapurdan bügün ürünü gümrüksüz bir şekilde teslim aldım, fiyatı mail atarsanız düşük gösteriyorlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mevlüt yılmaz' Alıntı:
Burak bey ben Pwlab 6 aldım singapurdan bügün ürünü gümrüksüz bir şekilde teslim aldım, fiyatı mail atarsanız düşük gösteriyorlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler bilgi için Mevlüt Bey. %p