[Urun]: Revolectrix GT EIGHT 800W Multichemistry Battery Charger

Abi bende şarj cihazı araştırıyorum şu ara ama GT serisini pek önermiyorlar nedeni de gelişime kapalı olmasıymış PL8'i beklemek lazım yakın zamanda revo bir anket düzenledi sanıyorum ki bump dahili şarj cihazları gelecek o zaman pl8 de düşebilir fiyat olarak asıl paha tutan ayrıca alinacak bir güç kaynaği kaliteli bir urunde sarj cihazi ile ayni fiyata geliyor 470L dusunen biri icin bence bu cihaz fazla ikinci el bir imax alinabilir 220v kullanimi olan yada icharger.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Valla bu fiyata GT alınır be Doğuş. Kalite zaten belli, fiyatta iyi olunca bence $40-$50 Geçici bir şarj cihazı alınacağına bu daha mantıklı bir tercih olur kanısındayım :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Doğuş' Alıntı:
Abi bende şarj cihazı araştırıyorum şu ara ama GT serisini pek önermiyorlar nedeni de gelişime kapalı olmasıymış PL8'i beklemek lazım yakın zamanda revo bir anket düzenledi sanıyorum ki bump dahili şarj cihazları gelecek o zaman pl8 de düşebilir fiyat olarak asıl paha tutan ayrıca alinacak bir güç kaynaği kaliteli bir urunde sarj cihazi ile ayni fiyata geliyor 470L dusunen biri icin bence bu cihaz fazla ikinci el bir imax alinabilir 220v kullanimi olan yada icharger.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

470L ye 4 takım pil için bile fazla farkındayım, 150-200 wattlık bir şarj cihazı yeterli olur normalde biliyorum, ama ileride tekrar şarj aleti değişimi yapmasam mı diye düşünerek bu cihazı düşündüm. PL serileri çok güzel ama haklısın hocam. Power supply daha büyük sıkıntı gibi, kaliteli olarak çok fazla seçenek yok gibi, olanlar da çok maliyetli malesef

Ali Emre' Alıntı:
470L ye 4 takım pil için bile fazla farkındayım, 150-200 wattlık bir şarj cihazı yeterli olur normalde biliyorum, ama ileride tekrar şarj aleti değişimi yapmasam mı diye düşünerek bu cihazı düşündüm. PL serileri çok güzel ama haklısın hocam. Power supply daha büyük sıkıntı gibi, kaliteli olarak çok fazla seçenek yok gibi, olanlar da çok maliyetli malesef
Ben söyle bir seçenek yaptım zamanında powerlab 6 aldım güç kaynağı olarak ta 12 volt 30 amper bir swicht Mod güç kaynağı aldım. 80 lira felan di ilerde büyük pillerim olursa daha büyük güç kaynağı dusumecegim. Şimdilik fazlasıyla yeterli beni. İçin 6 adet 1450 mah 6 s pilim var.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GT8 kisa bir sure sonra stoklardan kalkiyor. Zira GT8 var iken kimse PL6 tercih etmiyor buyuk ihtimal :laugh:

Hala $100 fiyati (gerci kargo ve gumruk ile $155 :p) ve 8S destegi ile kisa bir sureligine alinabilecek en mantikli sarj cihazi %p

Sarj cihazinin 2 buyuk eksigi son yazilim ile giderilmis durumda V2.29 :thumbup:

-- Fanlar surekli olarak devrede kaliyordu. Artik tipki PL serisinde oldugu gibi sicaklik ile devreye girmesi ayarlanabiliyor.

-- Parallel sarj icin pil sayisi girilemiyordu. Artik o da mumkun.

Yazilimi guncellededikten sonra ilgili menuden bu yeni parametreleri aktif hala getirmek yeterli ;)

Settings >Misc Settings>Fan
Options are: On, 104F/40C, 113F/45C, 122F/50C
ON = Fan daima devrede
Sicaklik secimi = Fan sadece bu sicaklikta devreye giriyor.

Settings>Misc Settings>Parallel Option
Options are: On, Off
On = Number of packs can be specified via Charge Amps
Off = Single pack specification only

Bilgilendirme için teşekkürler Mehmet abi. Ben de güncelleyeyim cihazı :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu arada GT500 için de aynı update çıkmış, dün akşam ben de güncelledim. Açıkçası PL8'den sonra GT500'ün kullanımı biraz hayal kırıklığı olmuştu benim için. 50W cihazları andırıyordu. Şimdi powerlab tarzına doğru kaymaya başladı, güzel oldu.

revolectrixci kervanına bende katıldım. Cihazı bugün alıp şöyle bir menüde gezindim yeni güç kaynağını tam olarak henüz kullanmaya başlamadığım için sadece biraz baktım bu kadarıyla hoşuma gitti diyebilirim, en kısa zamanda sistemi tam olarak kurup şarj işini GT EIGHT e devretmek lazım :)

Mustafa Hacılar' Alıntı:
revolectrixci kervanına bende katıldım. Cihazı bugün alıp şöyle bir menüde gezindim yeni güç kaynağını tam olarak henüz kullanmaya başlamadığım için sadece biraz baktım bu kadarıyla hoşuma gitti diyebilirim, en kısa zamanda sistemi tam olarak kurup şarj işini GT EIGHT e devretmek lazım :)
Hayırlı olsun Mustafa. Fiyat / performans olarak en mantıklı ürünü aldın :thumbup: Yazılımsal güncelleme yapmayı unutma ;)

Teşekkür ederim abi. Yazılım güncellemesinide tamamladım versiyon 2.29 a attık kendimizi:) yalnız biraz uğraştırdı sanırım benim pc ile alakalı bir durum oldu ama çözdük.
Pc nin şarj aletini usb den algılamamasından ötürü biraz uğraştım ancak güncelleme versiyonu arayüzünde onunda çözümü varmış usb driver ı ordan yükleyip adımları uygulayınca sorun kalmadı. Herkes için aynı durum geçerlimiydi emin değilim ama onunlada ilgili yazayım dedim belki benim gibi sorun yaşayan olur yardımımız dokunur.

Pc aleti algılamıyor ise usb bağlantı noktalarında mouse imlecinin olduğu yerden (download usb driver) sürücüyü yükleyip diğer fotoğraftaki gibi adımları uyguladığımızda pc ile şarj aleti bir birini görüyor güncelleme işlemine geçebiliyoruz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı uğurlu olsun Mustafa, güle güle kullan. :thumbup:

Türker abi sağ ol, şarj aletinden çok memnunum pilin durumu hakkında önceki şarj aletlerimden daha geniş bilgiyi alabiliyorum iç dirençler vs. Çok güzel ancak aklıma takılan birşey var. Şarj aletinin balans bağlantısı direk aletin üzerinde ( daha öncekilerde böyleydi) ve pili takıp çıkarırken zamanla hasar verirmiyim diye düşünüyorum. Burası hasar görürse tamir durumu olacaktır eminim ama araya bir aparat alsam ve şarj aletini direk hasar alma ihtimalinden korusam içim daha rahat olacak gibi geliyor. Bunun için şu kabloyu almam yeterli olur mu acaba?

Bu kablo değil Mustafa. Bunun bir tarafı özel ve farklı olan PL 6 ve PL 8 için. Ayrıca bu kablo parallel board kablosu olduğu için her iki tarafı da Dişi.

Sana 9 pin JST-XH bir uçu erkek, bir uçu dişi kablo lazım :)

Evet abi farkettim bende farklı yerlerden bakınca aradığım bu değilmiş. Hobbyking de şunu buldum sanırım bunlar işimi görür.

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Evet abi farkettim bende farklı yerlerden bakınca aradığım bu değilmiş. Hobbyking de şunu buldum sanırım bunlar işimi görür.
Bunlar 6S ki senin işini görecektir. Hatırlatta ben buluşmaya gelirken getireyim. Ben de fazla benzer kablo var, zamanından HK almıştım ;)