[Urun]: RJX FS-0521HV Servo İnceleme

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar bu yazımda deneyimlerimi paylaşmak istedim :)

Veysel beyin ( ) yardımları ile RJX servolarıma kavuştum, öncelikle kendisine burdan birkez daha teşekkür ederim :)

Fiyatının Yurtdışı ile aynı olmasıda ayrı bir güzellik :)

TR Ürün Linki :

Yurtdışı Linki :

öncelikel servolarımızın özelliklerinden bahsedelim

Operating Voltage: 6.0~8.4V

Torque: 17kg/cm (236.1oz/in) @ 6.0V
19.5kg/cm (270.9oz/in) @ 7.4V
21.3kg/cm (295.9oz/in) @ 8.4V

Speed: 0.07sec/60° @ 6.0V
0.055sec/60° @ 7.4V
0.05sec/60° @8.4V

Frequency: 1520us/333hz

Gear Type: All metal gear
Motor Type: Coreless
Plug Type: JR
Dimensions: 40x20x37mm
Weight: 68g

Ürün Görselleri :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu vidyoda hem servo merkezlemesini hemde hızını görebilirsiniz

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ürünün tarafımca çekilmiş görselleri

Vidyo kalitesi çok iyi olmasada bu servolarla yaptığım bi uçuş

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kendi Yorumuma gelirsek, bunlardan öncede aynı modelde 0.11sn hızında SpringRC metal dişli Corelles motorlu dijital servolar kullanıyordum, 0.11sn hızında ve 14kg torqlu servolardı, ancak bu servoların 0.5sn lik hızı gerçekten çok etkileyici ve uçuşa çok büyük katkısı var, modelin hareketleri gerçekten çok serileşiyor ve anında her stick komutuna cevap veriyor, servoların hızına ve modelin tepkisine alışmak için 2 3 depo affalayarak uçmak zorunda kaldım, bunun sebebide daha önce ara ara bayılan motorumun eskisi gibi bayılmaması ve hareketleri anında yapması idi :) kendi düşüncem servoların hızını nedeni pallerin ani açı değişimlerini motor hissedemiyor , histen kastım pitch pump yada tick tock yapıyorsunuz mesela, paller okadar hızlı + ve - açı alıyorki motor devir kaybedemeden hareketi tamalamış oluyorsunuz. ben servoları çok beyendim , dış kasası aluminyum ve high end bir üretime sahip :)

Üstad hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan. :thumbup:

DFC kafanın üzerine birde servo upgrade süper oldu. Model eminim upgrade öncesine göre epey bir sertleşmiştir.

Servolar performansları kadar gözede hitap ediyor doğrusu. Tamda senin sevdiğin gibi gümüş, MA style olmuş. :thumbup:

Türker Akgün' Alıntı:
Üstad hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan. :thumbup:

DFC kafanın üzerine birde servo upgrade süper oldu. Model eminim upgrade öncesine göre epey bir sertleşmiştir.

Servolar performansları kadar gözede hitap ediyor doğrusu. Tamda senin sevdiğin gibi gümüş, MA style olmuş. :thumbup:

Türker hafta sonu uçulşta çığı açtım resmen görmen lazımdı :D servolarla uçuşumun karakteristiği %50 arttı resmen :D modeli okadar sert kullandımki yere yakınken hareket çekrek kuyruğu yere sürttüm tüm dişliler gitti ön ve arka torq tube dişlileri kuyruk mili + oto rotasyon dişlisi hepsi sıyırdı :D ama yedekleri yanımdaydı uçuşlardan oakdar çok zevk aldımki 2 saate yakın modeli tamir etmekle uğraşıp tekrar tekrar uçtum ve 1 galon yakıtı bitirmişim :D Allahtan Hakan abi alandaydıda 1 galon yakıt aldım hemen :D

servolar MA style dediğin gibi ışıl ışıl tam benlik mayıldım zaten görüntülerine :D

Vay be servolara bak :thumbup: Işıl ışıl tek kelime ile yakıyor %p

Üstad sen de üstteki mesajından anlaşıldığı üzere hakkını vermişsin :bravo: Inşallah gerçek uçuşunu da en kısa sürede görürüz.

Gerek parametre değerleri gerekse dış görünüş olarak 10 numara :thumbup: Hayırlı uğurlu olsun, bol ve kırımsız uçuşlarda kullan inşallah ;)

Teşekkürler Mehmet abi :D vidyo ekledim ama görüntü 240P olunca model pek belli olmuyor :D :lol: :lollol:

maşallah, maşallah. allah nazardan saklasın.