[Urun]: SAB Goblin 420 Geliyor...

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar, piyasada talep var yok bilemiyoruz ama SAB her boyutta her ölçüde heli çıkarmaya devam ediyor... Şimdiki boyut tanıdık, eskilerin 500 sınıfı diyebileceğimiz 420mm pal çeviren Goblin 420 Sport yolda...

420mm thunderbolt pallerle gelecek...
Kyle stacy edition tarzı iniş takımı...
Black thunder görünümünde...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şu da tanıtım videosu :)

Şu ana kadar bukadar güzel tanıtım videosu göremedim sab kullanıcılarını çok seviyo demekki :lollol:

:lollol: :lollol: Ben de videoya bakınca bir an şaşırdım.Ama konu öpmek olunca video gayet güzel olmuş :laugh:

SAB piyasayi belirlemeye devam ediyor ;D Bakalim diger firmalar nasil bir reaksiyon verecek :laugh:

Opulmek isteyen olunca open cok olurmus :lollol: :lol:

Bu heliye çok sevindim, çünkü bir fırsat sundu :)

Helifreakte takipteyim, yurtiçini de izleyeceğim ilgiyle... Oldschool 500 tipi yani 420-430mm pal çeviren helilere demode gözüyle bakılmaya başlanmıştı, burun kıvıranlar vardı. Özellikle Goblin 380 den sonra iyiden iyiye beğenmez olmuştu bu sınıfı Goblinseverler... Şimdi Goblin 420 çıkınca nasıl ağız değiştirecekler bakalım :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bu heliye çok sevindim, çünkü bir fırsat sundu :)

Helifreakte takipteyim, yurtiçini de izleyeceğim ilgiyle... Oldschool 500 tipi yani 420-430mm pal çeviren helilere demode gözüyle bakılmaya başlanmıştı, burun kıvıranlar vardı. Özellikle Goblin 380 den sonra iyiden iyiye beğenmez olmuştu bu sınıfı Goblinseverler... Şimdi Goblin 420 çıkınca nasıl ağız değiştirecekler bakalım :D
Bu konudaki negatif yaklasim ve nedenini zamaninda cok tartismistik. Katilan olur olmaz orasini bilemem, ama sahsen ben hala ayni noktadayim ve bu konudaki fikrim degismedi :D

Ha bir gun pil fiyatlari ucuzlar ve makul seviyelere gelir, o zaman ben de her modelden en az 1 tane bulundurmak isterim :D Netice her sinifin tadi, hissiyati farkli :thumbup:

Ben bu sinifa ozel bir hayranlik duyuyorum diyenlere de saygimiz her zaman oldugu gibi sonsuz. Insanlar tercihlerini kendi ihtiyaclarina gore yapmali, yeter ki konuyu enine boyuna degerlendirip karar versinler ;)

NOT : Goblinseverim ama hic bir zaman bir Goblin FUN degilim ;D . Isime ne en uygun gelirse onu alir onu kullanirim :laugh: FUN olanlar dusunsun :lollol:

Yeni model iyidir. Piyasaya model lazim [emoji4]

Yapabileceğim tek yorum : Yakışıklı model :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

G500 varken sıfırdan model toplayacaksam gereksiz. Onun haricinde trex 500 ü pert edip elektroniğini taşımak için süper [emoji1]

Mehmet abi eski 500 konularına atıf yaptığımı düşünüp alınganlık yapmış :) Öyle bir durum yok, fanboy gibi görüp o yönde imada bulunduğum da yok...

Marka konusunda herkesin var belli başlı tercihleri. Çok sayıda goblinsever arkadaşımız abimiz var, hepsini de çok severiz sayarız. İnsanlar bana bakıp da mikadosever diyebilirler mesela ama sadece bir tane mikado, üç tane msh modelim var :D

Benim yorumumun çoğu aslında yurtdışı yorumları okumalarımdan, izlenimlerimden... Yurtiçinde de var bazı arkadaşlar camia içinde, körü körüne goblin diyen... Daha çok o tip arkadaşların tavrını merak ediyorum, alınmaca gücenmece olmasın :)

Goblin ve diğerleri olan bir piyasa düzenine gidiyoruz. Bu durum beni çok üzüyor . Geceleri uykumu kaçırıyor.

Artık bu duruma el atma zamanı geldi. Bundan sonra artık her ülkeye kota konması lazım. Goblin e sahip olmak için sıra beklemek gerekecek. :):):):):):):):)

İşin şakası tabi. Herkez istediğini alır. Model ci camiası olarak her birimiz tabiri caiz se öpülmek hoşumuza gidiyor.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kim ne derse desin , Goblin bu camiaya girdi gireli , pazara hakim dev markaların bile tahtını salladı , hatta tozunu attırdı ....Align'in bile kara kara düşünüp , modellerimde nasıl tasarımsal yenilik yaparım , tüketicimi nasıl tatmin ederim diye sorular sormasına sebep oldu.Yoksa biliyoruz , v1 -v2 -v3 diye daha çook argeler görürdük.(hoş ;fiyatına göre güzel makinalarını da gördük)
Çıtanın yükseliş göstermesi çok açık , bu iş daha 10 yıl daha giderdi fakat Goblin yeniliklerin bir an önce piyasaya çıkmasını mecbur bırakıyor.İyi mi oluyor kötü mü oluyor bilmiyorum ama takip etmenin de zor olduğunu söylemek zorundayım.Öpülmek bu işin hamurunda var zaten.Sen de yap , sen de markalaş , sen de öp..Buna empati yapabilen kimse itiraz etmez...Zaten modelimiz ne olursa olsun , kırdıktan sonra direkt ya da dolaylı olarak öpülmüyor muyuz...Mesele sadece zevk ve tercih meselesi , öbür türlü maddi değeri , hak eder mi etmez mi , tartışmak çok da anlamlı değil...Sen zevk alıyor musun , bitti gitti zaten..
Hiç bir modelini uçurmadığım için , Goblin hakkında olumlu ya da olumsuz bir düşünce belirtmek hakkına sahip değilim , ancak uçuşu ve sesi , güçlü bir makina hissiyatını çok rahatlıkla uyandırdığı için , hoşuma gidiyor , sanırım bu makinası da güzeldir , tercih edip alabilen ve uçabilen arkadaşları da tatmin edecektir diye düşünüyorum. :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
... Daha çok o tip arkadaşların tavrını merak ediyorum, alınmaca gücenmece olmasın :)
Olur mu hic oyle sey, biz birbirimizi biliriz kardesim :thumbup: %p

Biraz da teknik detay paylaşalım. 500 sınıfında faklı olarak "Mini Servo" yerine "Micro" servo kullanılmış :eek: Pillerin kapasitesi beklediğimden daha küçük. Pil hariç ağırlık 1200 g

Bir de kayış gerginlik sistemi upgrade edilmiş. Nasıl olmuş merak ediyorum. Son olarak 380'dan hareketle dizayn edildiğine göre aktarma sistemi tek kademeli olsa gerek diye düşünüyorum.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Piller dahil ağırlık 1200 g

İş yerinde tinypic fotolar görünmüyor... Bunu okuyunca cepten bakayım dedim fotoya çünkü inanamadım :D G380'e göre net 100-200g daha hafif olan Protos380 bile 1250-1300 gr larda olurken G420 nasıl oluyor da 1200 gram oluyor piller dahil dedim...

Değilmiş haliyle :) Pilsiz elektronikli ağırlığı 1200g... Buna 6s 2500-2600mah lipolar koyulursa ağırlık da 1650-1700g oluyor ki normal bir ağırlık... Ama goblin styla yani flying brick veya flying pig diye tanımlanacak bir durum yok, ağırlık konularında kendilerini geliştirmişler ;)