[Urun]: Sony A6000 Fotoğraf Makinesi & Lens İncelemesi

semih Balkar' Alıntı:
Burak Bey
Emeğinize sağlık
şu aralar Samsung nx 1000
inceliyordum Amaç % 80 video Drone için + hafiflik+wifi

Hiç inceleme imkanınız oldumu nx100 i
sizin incelediğiniz makinanın ağırlığı ne kadar + wifi veya bluetooth özelliği yada dışarıya görüntü aktarma özelliğ nedir
teşekkürler

Çok teşekkürler Semih bey.

Maalesef nx1000 hakkında detaylı bilgiye sahip değilim. Şimdi sizin için biraz baktım, fiyatına göre oldukça güzel bir makineye benziyor. İhtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyorum.

Sony a6000'de wifi ile fotoğraf çekimi ve ayar yapılabiliyor, ama sanıyorumki video çekiminde anlık aktarım yapmıyor. Yinede tam emin değilim, ihtiyacım olmadığı için incelemedim. Ağırlık olarak ise Body+ Pil + 16-50mm lens tam olarak 449 gram.

çok teşekkürler
Anlık aktarmasa bile halledilebiliyor
Son sorum
böyle bir özelliklerde 300 gram
civarında ağırlığı olan bir kameera ya
hiç rastlaştınızmı

Burak öncelikle tekrar makinan hayırlı olsun.

Işallah Adana ya tekrar gelirsin de, Yozgatta öğrettiğin değerli bilgilerinden biraz daha beni ihya edersin.

Bu helikopter cileri zaten boş ver. Biz seninle takılırız. :) :) :)

semih Balkar' Alıntı:
çok teşekkürler
Anlık aktarmasa bile halledilebiliyor
Son sorum
böyle bir özelliklerde 300 gram
civarında ağırlığı olan bir kameera ya
hiç rastlaştınızmı

Şimdi biraz baktım sizin için;

Sony'nin değişebilir lensli olmayan lakin 1'' sensörlü dslr performansına yakın rx100 serisi makineleri var. Rx100 II , rx100 III. Bugünlerde rx100 IV çıktı ama fiyatı baya yüksek. Bu makineler video konusunda baya başarılılar, hem çok ufaklar ve ağırlıkları pille beraber 280-300 gram civarı. Araştırmanızı öneririm.

Bunun haricinde Panasonic'in aynasızlarından GF serilerini araştırın, baktığım kadarıyla onlarda 300-350gr civarında gözüküyor.
Nikon'un aynasızlarından 1 j4 seriside pil dahil sadece body 232 gr yazıyor sitesinde, lens ile beraber 300-350 arasında olur sanırım.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Burak öncelikle tekrar makinan hayırlı olsun.

Işallah Adana ya tekrar gelirsin de, Yozgatta öğrettiğin değerli bilgilerinden biraz daha beni ihya edersin.

Bu helikopter cileri zaten boş ver. Biz seninle takılırız. :) :) :)

Çok teşekkür ederim Erhan. :)

İnşallah geleceğiz Adana'ya. Helicileri ekip bol bol fotoğraf çekeriz beraber. :laugh:

Burak eline saglik kardesim bu calisma icin ama bana sorarsan icimdeki Nikon askini yenemiyorum ;D
Su marka takintilarim benim cok canimi sIkIyor... :evil:

Burak Bey
Çok Teşekkür Ederim
çok değerli bilgileriniz için
Çalışmalarınızda Başarılar Dilerim

Evrim SUTEL' Alıntı:
Burak eline saglik kardesim bu calisma icin ama bana sorarsan icimdeki Nikon askini yenemiyorum ;D
Su marka takintilarim benim cok canimi sIkIyor... :evil:

O takıntı bende de var aslında abi. Fanatik Pentax'cıyım bende. ;)

Ama mecburen şartlar başka markalara geçmeyi gerektiriyor bazen. ;D

semih Balkar' Alıntı:
Burak Bey
Çok Teşekkür Ederim
çok değerli bilgileriniz için
Çalışmalarınızda Başarılar Dilerim

Rica ederim Semih bey. Sizlerede başarılar dilerim.

Burak öncelikle tekrardan hayırlı uğurlu olsun kamera. :thumbup:

Tam sana yakışır tarzda çok güzel bir konu açmışsın, emeğine sağlık. :bravo:

Epey bir bilgi sahibi olduk ve videolarla alakalı beklentilerimizde forumca epey bir arttı sanırım. :laugh: Son derece haklısın Arda'nın bundan sonra kendine çok daha dikkat etmesi lazım öyle şekerli, yağlı falan sakın yedirme. Baktın memnun değilsin performanstan gerekirse bize haber ver baskı yapalım forumca. :laugh: :lollol:

Kalecilik süperdi, acaba şöyle paraşütle atlatıp serbest düşerken elinde kumandayla heliye 3D falan mı yaptırmalı Arda'ya bilemedim ki şimdi. :lol: :lol: Artık yönetmen sensin, sen ne dersen o. :laugh:

Şaka bir yana ekip olarak performansınıza diyecek laf yok, ancak maşallah denilebilir. :halay: :halay:

Ama ben en çok dostluğunuzu, kardeşliğinizi seviyorum Allah bozmasın. :saygilar:

Türker abi teşekkürler. Burak bana bir senaryo anlattı, paraşütle atlarken 3d yapmak daha kolay. :lol:

2 dk'lık uçuş için bir gün çekim yapıyoruz. :laugh: Hakkımızda hayırlısı :lol:

Türker Akgün' Alıntı:
Burak öncelikle tekrardan hayırlı uğurlu olsun kamera. :thumbup:
Tam sana yakışır tarzda çok güzel bir konu açmışsın, emeğine sağlık. :bravo:
Epey bir bilgi sahibi olduk ve videolarla alakalı beklentilerimizde forumca epey bir arttı sanırım. :laugh: Son derece haklısın Arda'nın bundan sonra kendine çok daha dikkat etmesi lazım öyle şekerli, yağlı falan sakın yedirme. Baktın memnun değilsin performanstan gerekirse bize haber ver baskı yapalım forumca. :laugh: :lollol:
Kalecilik süperdi, acaba şöyle paraşütle atlatıp serbest düşerken elinde kumandayla heliye 3D falan mı yaptırmalı Arda'ya bilemedim ki şimdi. :lol: :lol: Artık yönetmen sensin, sen ne dersen o. :laugh:
Şaka bir yana ekip olarak performansınıza diyecek laf yok, ancak maşallah denilebilir. :halay: :halay:
Ama ben en çok dostluğunuzu, kardeşliğinizi seviyorum Allah bozmasın. :saygilar:

Çok teşekkür ederim Türker abi. :)

İnşallah çekebilirsek aklımda güzel senaryolar var abi. Arda'yı biraz yoracağım ama. :laugh:

:saygilar:

Arda Erkan' Alıntı:
Türker abi teşekkürler. Burak bana bir senaryo anlattı, paraşütle atlarken 3d yapmak daha kolay. :lol:

2 dk'lık uçuş için bir gün çekim yapıyoruz. :laugh: Hakkımızda hayırlısı :lol:

:lollol: