[Urun]: Spektrum DX6 New Version - Yenilenmiş

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Horizon Hobby çok yakında yenilenmiş DX6'nın lansmanını yapacakmış. Görüntü harici sesli komut, telemetri, 7 noktalı curve, 250 model hafızası, SD Kart desteği, ışıklı LDC ekran, Wireless Trainer Port... gibi ilaveler ile anladığım kadarı ile büyüklerinden (DX8, DX9) pek bir farkı kalmayacak %p Ama doğal olarak fiyat birazcık artmış :embarras:

Buyrun DX6 yeni görüntüsü ve temel yenilikleri ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Paylaşım için teşekkürler Mehmet Abi. :bravo:

Çok yetenekli bir kumanda gibi gözüküyor, bakalım piyasada nasıl bir ilgi görecek. :saygilar:

Ynt: [Urun]: Spektrum DX6 New Version - Yenilenmiş

diger abilerinden daha yakisikli olmus bence :) ozellikleride sahane :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

eklenen özelliklerin çoğu sd kartla ilgili model hafızası vs. sd haricinde cok ufak değişiklikler yapılmıs dx6i ile. 2dx6i nin fiyatı bir adet dx6 nw ediyor.bunu ne kadar hak eder bilemeyeceğim ama dıs goruntu olarak fln iyi gorunuyor.sd kartında özellikle micro modellerde cok yararı var ayarları atarken.piyasadaki ilerlemesini izleyip görücez bakalım :)
(Bu yorum kumandayı benim kullanım şeklim için geçerlidir.Herkesin yorumu kendi kullanım tarzına göredir.Anlam kargaşası olmasın..!!)

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
eklenen özelliklerin çoğu sd kartla ilgili model hafızası vs. sd haricinde cok ufak değişiklikler yapılmıs dx6i ile. 2dx6i nin fiyatı bir adet dx6 nw ediyor.bunu ne kadar hak eder bilemeyeceğim ama dıs goruntu olarak fln iyi gorunuyor.sd kartında özellikle micro modellerde cok yararı var ayarları atarken.piyasadaki ilerlemesini izleyip görücez bakalım :)
Telemetry ve wireless training'de önemli artılar bence Erinç...

erinc SD kartla ilgiki birtek 250 model hafizasi var , sen hangi cogu ozellikten bahsediyorsun ?

wirelles trainer port kablosuz olarak trainer egitim modunda kulkanmak icin ayri bir modulasyon , 6 noktadan curve ise daha duzgun daha hassas curve degerleri icin , sesli komut , lcd ekranin isiklandirmasi , telemetry bunlarin sd kartla ne alakasi var ?

yorum yaparken biraz daha bilincli yap lutfen

telemetri zaten ek aparatlarla sağlanabiliyor diye biliyorum.ayrıca kendim için söylüyorum kablolu ve kablosuz training arasında pek fark gormuyorum.ısıklandırmayı 3-4 dolarlık kitle sağlanabiliyor.sesli uyarıya bir şey demiyeceğim o iyi olmus fakat sesli uyarıya gerek kalmadan modelcilerin kendi kumandalarının pilini , holdunu kontrol edeceğini düşünüyorum.benim soylediklerim f/p ye gore değerlendirilmeli.:) ayrıca dx6i bence başlangıc ve yarı prof. bi kumanda kanal sayısı sebebiyle.gelen eklentiler kullanım amacına gore fonksiyon kazanıyor olabilir..fakat ben suana kadar hiçbir fpv cinin elinde 6 kanal kumanda gormedim.neyse dediğim gibi f/p ye bakacagız.bakalım piyasada dx6i kadar tutacak mı? :) ;)

kablolu da kablon yanlislikla cikarsa farki gorursun ;)

telemetri ek biseye ihtiyac duymaz kumandanin icinde tumlesiktir ;) haa modele-takilacak sensorler mutlaka olacaktir onlar olmadan kumanda zihin gucuylemi tahmin edecek yakiti sicakkigi vs vs degerler ? model ustunde sensorler olacakki kuamndaya bu bilgileri yolkasin , kumandada telemetri ozelligi olmadanda bu bilgileri ekranda goremezsi

ekran isiklandirmasi-neye gore 3 4 dolar ? turbigy degilki bu ,

training de kablo cıkarsa yada sorun olursa main kumandadan kontrole devam edilebilir dusuncesindeyim.benim için o bir sorun değil.
frsky in modulleriyle telemetry sağlayanlar var youtube da olsun forumlarda olsun.istendikten sonra telemetri de dahil edilebilir yani.ek aparat derken bunları kastetmiştim.kumandada zihin gücü var mıdır bilmiyorum ama bu sekilde yaratabilecegimiz taraftarıyım :)
ısık kiti de 3-4 dolar turnigy kitleri dx6i ye uyumlu olabiliyor yine forumlar ve youtubeda ilgili bilgiler var ayrıca orjinalleri de cokta pahalı değil olsun 10$-15$ olsun maksimum.:);)

dx serisi orjinal isik kitleri 50 60 dolar bu bir . fry sky modulle hangi kumandaya telemetri ozelligi kazandiriyorsun ? kumandanin ekranda bunlari gosterecek ayri bir menu yok buda 2 ekstra bir ekranla bakilabiliyor , ne anladim ben o isten kumanda nin tepesine ekstra bir ekran baglamanin mantigi ne ?

sunuda atlama dx6 serisi entegre 2.4 module sahip , frysky modul takamazsin , takabilmek icin elektrononik bilgin olmali ve kumandayi acip icine islem yapmalisin , bunuda yapmanin mantigi nedir. hazir entegre telemetri ozelligi olmasi cok iyi bence .

turnigy 9x alir ona yaparsin ama ozamanda bu bahsettigin seyleri ekledikce hem kumanda cirkinlesicek hem risk almis olacaksin hemde nerdese ayni paraya gelecek

soylediklerinin hicbir mantigi yok , sidikmi yaristiriyorsun ?

olayı uzatan ben değilim bu arada olabilecekleri soyluyorum.dx6i beginner ve intermediate seviye için yeterli zaten daha üst özellikler aranıyorsa baska kumandalara bakılmalı diyorum.f/p diyorum da siz tek bir noktaya takıldıgınız için olayları farklı yöne cekiyorsunuz.ben onu secerim siz bunu secersiniz hiçbir önemi yok beklentilere gore değişir bu.ben dx6i kullanıyorum ve benim için yeterli her türlü ekleme de yapılabilir gerekli bilgiler gerekli yerlerde mevcut.size o daha guzel geliyorsa onu alabilirsiniz.ayrıca sidik yarıstırma tabirini de forum da uygun bulmadıgımı soylemeliyim sonucta burada bilgi paylaşımı yapıyoruz ve bu belli bi çercevede olmalı bence ama sizde forum kullanıp bir olayı tartışmayı sidik yarıstırma olarak goruyorsanız buna yapacak bir şey yok ne yazık ki.olayı daha fazla uzatmaya gerek yok tartışmamız saygı çerçevesinden cıkmaya basladığı için bundan sonra cevap atmayacagım.Herkese iyi forumlar...

Erinc bos bos yorum olsun diye yorum atiyorsan mudahale ederim , sd karta bagli bu ozellikler ne demek bilincsizce atilmis bi yorum , bukadar basit , haa ben bu hatani belirtince sen uste cikmak icin telemetri sonradan eklenir , ekran isigi sonradan eklenir diye yorum attin ama olmadi kusura bakma .

benim takildigim tek nokta neymis ? senin yanlis bisey yazdigin icin sana dogrusunu anlatmakmi ? yoksa senin bunu anlamamanmi ?

Mesut AKIN' Alıntı:
Erinc bos bos yorum olsun diye yorum atiyorsan mudahale ederim , sd karta bagli bu ozellikler ne demek bilincsizce atilmis bi yorum , bukadar basit , haa ben bu hatani belirtince sen uste cikmak icin telemetri sonradan eklenir , ekran isigi sonradan eklenir diye yorum attin ama olmadi kusura bakma .

benim takildigim tek nokta neymis ? senin yanlis bisey yazdigin icin sana dogrusunu anlatmakmi ? yoksa senin bunu anlamamanmi ?

üste cıkmak gibi bir niyetim yok.takıldıgınız noktayı yukarıda kalın olarak belirttim.ayrıca dx6i bana yetiyor.sizin beklentileriniz farklıysa yapacak bir şey yok.su konuyada acıklık getireyim.sd karta baglı ozellikler derken belirtmiştim yine belirtiyorum micro modeller gibi modellerin ayarlarının karta yuklenebilmesi,firmware gibi guncellemlerin sd ustunden yapılabilmesi.bu yorumuda soruyla cevap verdiğiniz için yapıyorum.burada +/- leri tartısıyoruz kimsenin kimseye karşı üste cıkmak gibi bir derdi yok siz öyle anlıyorsanız bu benim sorunum değil.anlam kargaşası oluşmus olabilir.zaten ilgili mesajın altına acıklama eklenmiştir.neyse konu kapanmıştır daha uzatmaya gerek yok.bundan sonra soru içeren yorum yazsanız dahi cevap vermeyeceğim konu kapanmıştır.iyi forumlar dilerim...

:D cok enteresansin :) neyse sen yanlislarini gecmis zamandada oldugu gibi anlamamaya devam et ;)