[Urun]: Spektrum iX12 12 Kanal Android Tabanlı DMS-X Kumanda

Ali Yalçın' Alıntı:
Bu arada Mehmet abi sen kendin sipariş ettin sanırım değilmi?
Yok Ali henüz degil [emoji16] Bakalım nasip, simdilik DX9 ve Kumanda entegrasyonu ile yolumuza devam [emoji5]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tam da aklini celmistim, Mehmet abiyi futaba takiminin en tepesine yazacaktim... [emoji26]cok az kalmisti...

Heralde Türkiyede satışı 1.000 USD gibi olur diye tahmin ediyorum.Ne dersiniz?

Murat Evitan' Alıntı:
Heralde Türkiyede satışı 1.000 USD gibi olur diye tahmin ediyorum.Ne dersiniz?
Olabilir abi. Türkiye'deki yetkili spektrum satıcısı Buyuklereoyuncak.com

Ama yurtdışından almak mümkün abi. O yüzden Kumanda fiyatı yaklaşık olarak $600+$35 kargo bedeli olarak düşünebiliriz.

Dolar biriktirmeye devam , 635 tane birikince bu iş tamamdır :halay:

Birazdan Canlı Spektrum Facebook SORU-CEVAP seansı notlarını yayınlayacağız :RCKolik:

Az önce biten CANLI Facebook Soru- Cevap seansından önemli notlar

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

SPEKTRUM CANLI SORU- CEVAP Facebook seans Notları

*Ortalama pil kullanımı 8 saat. Şarj süresi şarj aleti ile 3 saat

*Android çökse bile hafızaki model RF kısmında sorunsuz şekilde kullanılmaya devam ediyor. Kesinlikle Android çökmesi RF kısmını çalışırken etkilemiyor

Kumanda tamamen kapalı ise 1 dak az sürede Android kısmı dahil Kuman'da açılıyor. Model seçimi sonrası uçuş yapıldıktan sonra Kuman'da uyku moduna alınabiliyor. Böylece tüm gün eğer model değişmeyecek veya ayarlarla oynanmayacaksa sadece RF kısmı Sleep moddan uyandırarak, Android açmadan normal bir Kuman'da olarak çalışabilecek.

*Android 5.1 yüklü. Yeterince internal hafıza var. Ama ihtiyaç halinde uygulamalar SD Kart üzerine de kurulabiliyor.

Android sürüm güncellemesi şu aşamada olası sorunlar nedeniyle bloke edilmiş durumda. Ancak biz test edip, onaylarsak ileride sürüm güncellemesi yapılabilir.

*Daha küçük alıcı üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

*Brain gibi FBL üreticilerine yakın zamanda telemetri gibi sistem entegrasyon için interface imkanı verilecek

*Vbar Neo desteği olacak mı? Eğer Mikado teması geçerse seve seve entegrasyon için destek veririz.

*ASX3 Spektrum FBL sistemlerine yakında Android uygulaması çıkacak.

*JETI gibi şu an log tutma ve izleme imkanı yok. Ama Spektrum kumandalardaki eski log kayıt sistemi hala geçerli. Bu konuyu değerlendirmemiz gerekiyor.

*Model tanımla şu aşamada Kuman'da üzerindeki yapılıyor. Ama sonradan pc üzerinde çalışıp, kumandaya taşımak mümkün olacak.

*Model tanımlama sırasında Template tanımlama ve kullanmak mümkün olacak.

*USA versiyonu DSM2 ve DSMX desteklerken, yasal zorunluluktan EU versiyonu sadece DSMX destekleyecek.

*Hedef Ocak ayının ilk haftası satışa çıkarmak. Kumanda kutu ile satılmayacak. Normal karton kutuda gönderilecek.

*Şu an piyasadaki en iyi ses destek sistemine sahip Kumanda. Her türlü hazır ses dosyalarını desteklediği gibi yazılan her metin ses uyarısında kullanılabiliyor.

*Şu an açık değil ama ilerleyen zamanda ekranı micro usb üzerinden FPV görüntü ekranı olarak kullanmam mümkün olabilir.

*RF sistemi GEN2 ile aynı. Dolayısıyla çekim mesafesi DX9 ile aynı

*Simulasyon sistemlerine eski tüm dongle ve arayüzler uyumlu.

*Hool Effect gimbal sistemi şu anda yok. Ama ileride upgrade olarak çıkabilir.

*Opentx sistemi yüklemek mümkün olacak mı ? Hayır

*Luascript desteği yok

*Ebat ve yerleşim DX9 ile birebir aynı.

*Üzerinde bulunan eksen sensörleri şu an aktif değil. Ama ileride güzel uygulamalarda kullanılabilir.

*iX18/İX20 çıkacak mı ? Bir şey söyleyemeyiz ama 2018 yılında bizi ve yenilikleri iyi takip edin :)

ramazankamil' Alıntı:
...şu anten meselesi halen aynı daha estetik bi gorüntu verebilirlerdi..

Yüzde yüz katılıyorum! O ne öyle? Kümbet gibi... Futabaya kızgınım ama, yine de almam!

Omer Erkan' Alıntı:
Yüzde yüz katılıyorum! O ne öyle? Kümbet gibi... Futabaya kızgınım ama, yine de almam!
Sebep basit abi. Spektrum en çok satan ve en sevilen modeli olan DX9 kasasını birebir kopyalamışlar :laugh:

Yıl sonuna doğru çıkacak daha az kanallı modellerde, mesela İX10 olabilir, DX8 Gen2 kasasıını kullanacaklar büyük ihtimal. Sen de onu alırsın abi ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İlginç yenilikler var. Arka kapağı açmadan yay ayarı yapmak iyi bir şey. İki antenli olması gene öyle. Yalnız şu potansiyometre işini halledemediler. Manyetik sensörlü gimballer yaygınlaşmadı. Bilgisayar faresi gibi lazerli pot yapmak ta mümkün olabilir. Android işletimli ekran bulunması işe yarar mı bilmiyorum. Modeli uçururken kumandaya bakmam bile. O nedenle dış görünüm tasarımı benim için ergonomiden ibaret.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Olabilir abi. Türkiye'deki yetkili spektrum satıcısı Buyuklereoyuncak.com

Ama yurtdışından almak mümkün abi. O yüzden Kumanda fiyatı yaklaşık olarak $600+$35 kargo bedeli olarak düşünebiliriz.

Valla Mehmet spektrum hiç kullanmadım fazla sevmezdim ama bir bu İX12 birde futabanın yeni siyah renk olan 16SZ si hoşuma gidiyor.İkisinden hangisi deseler inan şuan net birşey diyemem ikisinide beğendim.

Murat Evitan' Alıntı:
Valla Mehmet spektrum hiç kullanmadım fazla sevmezdim ama bir bu İX12 birde futabanın yeni siyah renk olan 16SZ si hoşuma gidiyor.İkisinden hangisi deseler inan şuan net birşey diyemem ikisinide beğendim.
Ikisi de güzel abi [emoji106]

Şimdi aklıma bir soru takıldı.

Kumandanın kontrol kısmı farklı bi yazılımla kontrol ediliyor, dolayısıyla Android çökse dahi burayı etkilemiyor deniyor.

Ama neticede tüm ayarlar Android üzerinden yapılabiliyor (müdahale)

Mesela çökme yerine takılı kalmış olsa ve devamlı saçma sapan komutlar gönderse kumandaya nasıl olur?

Mesela benim telefon bi ara kamerayı açınca kendi kendine bir sürü resim çekiyordu, veya ana menüye sürekli girip çıkıyordu, uygulamara girip çıkıyordu VS (formatla çözdüm olayı)

Bu tür durumlara karşı nasıl bi önlem alacaklar çok merak ettim.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel soru Alı [emoji106] İlla ki bu durumu düşünmüşlerdir, yanı herhalde [emoji23]

Cuma akşamı notlarını paylaşmış olduğumuz Facebook Soru-Cevap seansının 1 saatlik Videosu ilgili mesaja eklenmiştir :saygilar: