[Urun]: SU-37 Varyant (SU30) Parkjet ve Thrust Vectoring

9 gramlık servo motoru taktıktan sonra vektör ünitesini hareket ettirmekte zorlandı. Bende kontrol kolunu biraz uzatıp momenti düşürdüm servoyuda güçlü bir servo ile değiştirdim. Şimdi problemsiz görünüyor. İşin keyifli yanı yaratıcılık kısmında . Şu anki ölçümlere göre 750 gram RTF ağırlık olacak gibi duruyor. Ağırlık merkezini tam verilen noktada tutturduk. ESC ile pil arasında 14 awg kablo çekmek gerekiyor yaklaşık 60 cm mesafe var , elimde yoktu sipariş verdim Pilot-tr den bugün gelir. Bakalım uçacakmı :)

Evet modeli bugün uçurduk , yere de tek parça indirdim :lol:
Modelin kontrol kabiliyeti çok zayıf geldi , uçaktan çok uçurtma gibi uçtu genelde havada asılı durdu :) ağırlık merkezi planda verildiği yerde olmasına rağmen devamlı burnu havada duruyordu . Taileron tek başına uçağı kontrol etmek için yeterli değil.
Yapılacak işler listesi :
Thrust vektör servosunu iptal edip önce daha basit bir halde düzgün uçması için ağırlık merkezini belirleyeceğiz
Motor durmuş halde indiği halde pervanenin bir ucu çentiklendi. En alt kısma bir iki cm yükseklik eklemek gerekiyor. Muhtemelen şeffaf sert plastikten ray gibi bir şey yapacaz ya da motoru gövde üzerine alacaz.
Aileronlar eklenecek.
Maalesef video çekecek kimse olmadığı için maiden videosu yapamadık , inşallah düzeltmeler bitince video çekeriz .

İlker Sönmez' Alıntı:
.. Maalesef video çekecek kimse olmadığı için maiden videosu yapamadık , inşallah düzeltmeler bitince video çekeriz .
Tespitler ve yapılacak işler listesi süper ve en güzeli de maiden sonrası model hala sağlam :thumbup: :bravo:

Ama keşke kısa da olsa bir videosu olsaydı :-\ Neyse artık düzeltmeler sonrası mutlaka bir video bekliyoruz :thumbup:

Valla iyice meraklandık İlker hocam. :laugh: Fena birşey olacak bittiğinde, ama video istiyoruz bu sefer. :thumbup:

Konu, model ve açtığı ufuk süper! Sağolun %p

Türker Akgün' Alıntı:
Valla iyice meraklandık İlker hocam. :laugh: Fena birşey olacak bittiğinde, ama video istiyoruz bu sefer. :thumbup:

+1