[Urun]: Turnigy 9XR Yeni Kumanda

akan tekin' Alıntı:
kumanda sipariş verdim + pil içindekiler aşağıdaki gibi bunlar yeterlimi pil için ayrıca şarj aletimi almam lazım

Required:
Battery

Included:
Turnigy 9x 9Ch Transmitter
Turnigy RF9X-V2 module
Turnigy 9X8C-V2 8-channel receiver
Akan Bey siz Turnigy 9X mi yoksa 9XR mi sipariş ettiniz. Bu konu yeni model olan 9XR ait. Ama mesajınızdan sanki eski model olan 9X aldıgınızı anlıyorum :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Akan Bey siz Turnigy 9X mi yoksa 9XR mi sipariş ettiniz. Bu konu yeni model olan 9XR ait. Ama mesajınızdan sanki eski model olan 9X aldıgınızı anlıyorum :rolleyes:
evet yaa öyle yapmışım hiç farketmedim

siparişi iptal ettim tam olarak almam gerekenler nelerdir yazarmısınız 9xr kumanda alıcı ne olmalı

hangi alıcıyı almalıyım sizce

akan tekin' Alıntı:
hangi alıcıyı almalıyım sizce
Bu kumandayı hangi amaç için kullanacaksınız ? Micro sistem mi, Uçak mı, heli mi ? Ana kumanda mı olacak yoksa yardımcı kumanda mı ? Ona göre alıcı tavsiyesinde bulunalım ;)

şu anda micro da v922 de

akan tekin' Alıntı:
şu anda micro da v922 de
O zaman ihtiyac listesini söyle sıralayalım. Siz duruma ve zamana göre hareket edersiniz ;)

1- Lipo Pil Kesin şart. Orjinal korumalı LİPO pili almanızı tavsiye ederim. Biraz pahalı ama bence 1 kere alınacağı için bunu tercih etmekte fayda var.
Turnigy 9XR Safety Protected 11.1v (3s) 2200mAh 1.5C Transmitter Pack

2- V922 için HT-8 modul. Alıcıya zaten gerek yok
New HiSKY HT8 Adapter Module For JR Futaba Transmitters To Support FBL100

3- DMSX (E-Flite ürünleri için) destekli microlar için bu modulu alabilirsiniz. İsterseniz buna uygun OrangeRX DSMX alıcı alarak heli ve uçakta uçurabilirsiniz ileride .
OrangeRX DSMX/DSM2 2.4Ghz Transmitter Module (JR/Turnigy compatible)

Alıcısı için bu sayfaya bakabilirsiniz.

4- Kendim hiç kullanmadım ama mesafe bazlı en güvenilir modul ve alıcı olarak FRSKY öneriliyorlar.
Telemetri özelliği olan ve olmayan 2 modeli var. Fakat almadan önce yine de siz kendiniz bir kontrol edin. Dediğim gibi kendim kullanmadım için %100 emin değilim.

FrSky DJT 2.4Ghz Combo Pack for JR w/ Telemetry Module & V8FR-II RX

FrSky DF 2.4Ghz Combo Pack for JR w/ Module & RX

Selam. Mehmet Bey bana da FRSKY modülün kullanıcılar tarafından beğenildiğini söylemiştiniz. O zaman stokta yoktu ben de Corona modül aldım. Şimdilik bu bana yeter gibi görünüyor.

Denedim pek sıkıntı göremedim modülde. ama henüz hiçbir modeli uçurmadım bununla. Sadece motor, esc ve servo bağantılarını yaptım. o şekilde yerde denedim.

Modülün linki :

Corona'yı yanlısım yoksa bizden Ömer abimiz uçaklarında bir dönem kullanmıştı ve o da memnun kalmıştı diye hatırlıyorum ;)

Ynt: [Urun]: Turnigy 9XR Yeni Kumanda

O zaman ihtiyac listesini söyle sıralayalım. Siz duruma ve zamana göre hareket edersiniz ;)

1- Lipo Pil Kesin şart. Orjinal korumalı LİPO pili almanızı tavsiye ederim. Biraz pahalı ama bence 1 kere alınacağı için bunu tercih etmekte fayda var.
Turnigy 9XR Safety Protected 11.1v (3s) 2200mAh 1.5C Transmitter Pack

2- V922 için HT-8 modul. Alıcıya zaten gerek yok
New HiSKY HT8 Adapter Module For JR Futaba Transmitters To Support FBL100

3- DMSX (E-Flite ürünleri için) destekli microlar için bu modulu alabilirsiniz. İsterseniz buna uygun OrangeRX DSMX alıcı alarak heli ve uçakta uçurabilirsiniz ileride .
OrangeRX DSMX/DSM2 2.4Ghz Transmitter Module (JR/Turnigy compatible)

Alıcısı için bu sayfaya bakabilirsiniz.

4- Kendim hiç kullanmadım ama mesafe bazlı en güvenilir modul ve alıcı olarak FRSKY öneriliyorlar.
Telemetri özelliği olan ve olmayan 2 modeli var. Fakat almadan önce yine de siz kendiniz bir kontrol edin. Dediğim gibi kendim kullanmadım için %100 emin değilim.

FrSky DJT 2.4Ghz Combo Pack for JR w/ Telemetry Module & V8FR-II RX

FrSky DF 2.4Ghz Combo Pack for JR w/ Module & RX
Peki lipo pili şarj etmek için ayrı bir adaptör mü lazım

Ynt: [Urun]: Turnigy 9XR Yeni Kumanda

akan tekin' Alıntı:
Peki lipo pili şarj etmek için ayrı bir adaptör mü lazım
Heli lipo pillerini sarj ettigimiz bir sarj aleti en iyisi olur. Turkiyeden kampanyali cok uygun fiyata asagidaki urunu alabilirsiniz. Hem ilerde de kullanirsiniz. Fiyat/ performans iliskisi oldukca iyi, kullanan arkadaslarimiz memnunlar %p

Daha kaliteli olsun derseniz yurtdisindan almak daha mantikli. Fakat bu aletler 12 VDC ile calisiyor. Bir tane de 220 VAC / 12VDC adaptor almaniz gerekiyor

Ynt: Ynt: [Urun]: Turnigy 9XR Yeni Kumanda

Heli lipo pillerini sarj ettigimiz bir sarj aleti en iyisi olur. Turkiyeden kampanyali cok uygun fiyata asagidaki urunu alabilirsiniz. Hem ilerde de kullanirsiniz. Fiyat/ performans iliskisi oldukca iyi, kullanan arkadaslarimiz memnunlar %p

Daha kaliteli olsun derseniz yurtdisindan almak daha mantikli. Fakat bu aletler 12 VDC ile calisiyor. Bir tane de 220 VAC / 12VDC adaptor almaniz gerekiyor
Ok bunu aliyorum

abi bu alet orjinal mi copy mi?

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
abi bu alet orjinal mi copy mi?
Turnigy markasi urunleri genelde klone ama kumanda kendi dizaynları, orijinali yok yanı :)

kendi dizaynı derken yanlış anlaşılma olmasın donanım orijinal , üzerindeki yazılım ise free opensource yazılım. Bu sekilde bakınca yazılım tarafinı Klone yapmış oluyorlar bu sefer de :lollol:

şarj aletinde bahsediyorum :)