[Urun]: WLtoys V911 2.4GHz 4 Kanal Mini Helikopter

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
[attachimg=1]

14.07.14 Tarihli RCKOLIK Yönetim Güncellemesi
Forum olarak son 1 yılda çıkan V922, V977 gibi 6 kanal micro helilerin başarısı nedeniyle, modelciliğe başlangıç modeli olarak kesinlikle V911 tavsiye etmiyoruz. Tavsiyemiz:

- Hemen Simulasyon kumandası temin ederek, düzenli simulasyon çalışması
- Ve arkasından 6 kanal bir heli alınması. Bu 6 kanal micro olabileceği gibi, 450 ve 500 sınıfı profesyonel bir heli de olabilir

Kutudan Çıkanlar:
1 adet helikopter, 2.4 GHZ kumanda, 2 adet pil ve şarj aleti çıkıyor. Sizin yapmanız gereken sadece kumanda için 6 adet kalem pil almak. Sonra gelsin cılgın uçuşlar.

Fiyat- Yurtdışı: $40 (Kargo Dahil)
Fiyat- Yurtiçi : 90 TL (Sahibinden.com bulunabilir)

NOT: En kucuk parçası bile rahatlıkla 2-3 $ yedek parça olarak kargo dahil sipariş edilebiliyor. Zaten yedek olarak 2. Heli almak isterseniz de sadece 20 $ (Kargo Dahil)

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Kış günlerine girdiğimiz şu günlerde evde dahi olsa uçma krizinizi bir nebze gidermek mi istiyorsunuz ?? İşte size güzel bir çözüm (Tam bir reklam girişi oldu :) )

Bu ürün SOLO PRO'nun clone. Fakat boynuz kulağı geçmiş. Şöyle ki ürün taklidi olduğu orjinal ürünleri dayanıklılık, fiyat ve performans olarak geçmiş durumda. ;D

Ürün "Ready TO Fly" (ucmaya hazır) olarak geliyor.

Ürünü yaklaşık 2 ay önce aldım. Gerçekten çok dengeli bir uçuşu var, evin içinde rahatlıkla uçurabiliyorsunuz. En güzel tarafı ise oldukca sağlam olması. ;)

Örneğin hayatında daha önce helikopter uçurmamış olan kardeşim bile denedi ve çok beğendi. 20-30 defa düşürdü doğal olarak. Ama hiç birinde bir şey olmadı.Yeter ki düşerken gazı kesin :)

4 kanal olduğu için bizim kullandığımız kumandalar ile aynı özellikte. Dolayısıyla 3 kanal oyuncaklarda oldugu gibi, elimizi bozma durumu da yok.

En son bu ürünü Huseyin Gencer abimize aldık. Ondan da yorumları alırız ;)

Önce Hüseyin abimizin uçuş videosu

[smg id=563 type=av]

Tanıtım videoları
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Diğer Resimler:
You must be registered for see images attach

Ekli dosyalar

• 01_Kit.jpg
    01_Kit.jpg
    25.8 KB · Görülme: 716
  • 02_Heli.jpg
    02_Heli.jpg
    100.3 KB · Görülme: 21
  • 03_Heli.jpg
    03_Heli.jpg
    56.9 KB · Görülme: 29
  • 04_Heli.jpg
    04_Heli.jpg
    47.2 KB · Görülme: 27
  • 05_Heli.jpg
    05_Heli.jpg
    28.5 KB · Görülme: 22
A4 Kagıttan SCALE

Bu ürün o kadar tuttu ve populer oldu ki, Japonun biri A4 Kagıttan SCALE bile yapmış ;D

A4 Dosyasını indirmiştim. Şu an bulamıyorum. Sonra onu da eklerim ;)

Ynt: [Urun]: WLtoys V911 2.4GHz 4 Kanal Mini Helikopter

Çok hoş gerçekten! "Ben de alsammı acaba?!" dedim hani.

3 hafta önce gitti gidiyordan 95 liraya aldım.o günden bu güne hergün okulda her tenefüs ve her öğlen arası oynuyorum.şimidye kadar 30 yakın yere, duvara ve çelik dolaplara çarptım. hayret hala ilk günki gibi.üstündeki gyro müthiş, sanırsın futaba kuyruğu okadar sabit tutuyor ki ters uçuş hariç her hareketi kusursuz yapıyor.maliyet kalite oranında bu heli gibisi yok.soğuk kış günlerini kurtaracak müthiş bir oyuncak pardon model

Hüseyin Bey'in Solaklarda uçurduğu mini heliyi görünce dayanamadım 3-4 gün önce bende aldım. Gerçekten çok güzel birde heliye yeni başladığım için alıştırma için iyi oluyor. Hertürlü darbelere dayanıklı

Bu gerçekten çok güzel bir heli. Mehmet Bey'inkini uçurma şansım oldu. Bu tarz helilere bir türlü ısınamadım bugüne kadar ama bu gerçekten farklı.
Paylaşım için teşekkürler Mehmet Bey.

yurt dışından verdiğim siparişim bu gün elime ulaştı... sim. harici ilk defa micro da olsa heli kullandım.... gerçekten söylenenler kadar varmış. uçuşu hem zevkli hemde çok sağlam.... tavsiye edenlere teşekkür ederim...

Selam
Benim v911 imin kuyruk motorunun arka kapağı çıktı. ciddi bir kazası da yokken. benim daha önce de böyle motorların kapağını takmışlığım vardı ve dikkatlice taktım.

tabi kapağı tam kapattıktan sonra içni kontrol etme şansım yoktu ve çalıştırdım. önce çalıştı ve sonra tekrar durdu. helikopter kendi ekseni etrafında dönmeye başladı. ve anakarttan bir koku geldi. yanık gibi.

acaba kısa devre yapmışsa anakartı yakabilir mi?helikopterin servoları ve ana motoru sorunsuz çalışıyor.

bir de beklememek için türkiyeden almıştım ama "Vardem" diye bir marka geldi. sipariş ettiğim gün de banggood dan WLToys v911 BNF sipariş ettim. Acaba Vardemin kumandası WLtoysa uyar mı?

Ynt: Ynt: [Urun]: WLtoys V911 2.4GHz 4 Kanal Mini Helikopter

Cahit Kaş' Alıntı:
acaba kısa devre yapmışsa anakartı yakabilir mi?helikopterin servoları ve ana motoru sorunsuz çalışıyor.

bir de beklememek için türkiyeden almıştım ama "Vardem" diye bir marka geldi. sipariş ettiğim gün de banggood dan WLToys v911 BNF sipariş ettim. Acaba Vardemin kumandası WLtoysa uyar mı?
Cahit bey büyük ihtimal kuyruk motorunu besleyen ana kart üzerindeki bir transistör adını verdiğimiz elektronik ekipman yandı. Kuyruk motorundaki ilk kısa devrede zaten bu küçük eleman yanıyor ve Türkiye'de bulup değiştirmek mümkün değil. Kısaca o V911 artık yedek parça oldu diye düşünmek lazım.

Vardem bildiğim kadarı ile V911 ile aynı fabrikada üretiliyor ama %100 emin değilim. Fakat kumanda ile bind- eşleşip eşleşmeyeceğini rahatlıkla test edebilirsiniz. Sadece bunu yaparken olası bir tersliğe karşı Servo kollarınının yukarı ile olan bağlantılarını çıkarın.

Kumanda ile eşleştirmeyi deneyin. Şayet olur ise bir de kontrol hareketleri verip test edin. Hersey normal ise bence test ucusu yapabilirsiniz. Yani en azından ben öyle denerdim. Bunu özellikle belirtiyorum zira %1 de olsa aksi bir durum olabilir, bu nedenle nihai karar sizin ;)

yakın zamanda gelir v911 im. dediklerinizi yaparım.

Ürün geldikten sonra satıcıya bu niye vardem demiştim. O da aynı fabrikada üretildiklerini söylemişti.

Teşekkürler.

Bu gün banggood dan aldığım WL toys V911 BNF helikopterim elime geçti. Vardem markalı v911 imin kumandasıyla sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum. Zaten Vardem markalı olanın da Receiver kartının üzerinde WLtoys yazıyor.

Cahit Kaş' Alıntı:
Bu gün banggood dan aldığım WL toys V911 BNF helikopterim elime geçti. Vardem markalı v911 imin kumandasıyla sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum. Zaten Vardem markalı olanın da Receiver kartının üzerinde WLtoys yazıyor.
Hadi gözünüz aydın Cahit Bey. Desenize satıcı doğruyu söylemiş Varder = WlToys ;) Kırımsız, keyifli uçuşlar :)

Merhaba herkese, sonunda v911 sağlam olarak elime ulaştı, bol bol çarptım malum :) ama banamısın demiryor kaliteli malzemeden yapılmış,
uçağı ilk kalkış anında dikine havaya gittikten sonra hoverda tutabilen arkadaşlar püf noktasını paylaşabilirlerse sevinirm ben şimdilik tüm trim ayarlarını tamamen ortada kullanıyorum.
bana bu heliyi tavsiye eden arkadaşlara teşekkür ederim .

Kadir Bey,

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun :D Hover tutmak için 4 kanalda aşırı bir gayret gerekmiyor ya da pek bir püf noktası yok. Zaman içinde zaten eliniz alışacak. Kumanda cubuklarını bırakınca helinin zaten hover pozisyonunda kendisinin durması gerekiyor.

Sadece küçük bi püf nokta. Pili yeni taktığınızda heli biraz fazla havalanmak ister. 1 dak sonra ise normal uçuş stiline döner. Çok fazla V911 kullanmadım ama hatırladıklarım genel olarak bu şekilde ;)

benim ilk v911 performansı baya düştüğü için anakartını çıkartıp daha önce banggood dan alıpda anakartı arızalı çıkan v911 monte ettim bunlarda resimleri 2 vida sökmeniz yeterli böyle işlem işlem için.

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

[attachimg=7]

[attachimg=8]

Ekli dosyalar

• IMG_3717.JPG
    IMG_3717.JPG
    31.6 KB · Görülme: 401