[Urun]: Yeni DX7 Piyasada

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Spektrum es zamanli olarak DX18'den sonra DX7s de guncellemis. Geriye bir tek DX8 kaldi yakinda o da guncellenecek buyuk bir ihtimal.

Bu guncelleme de referans olarak hem isim hem de gorunus olarak yeni DX6 dikkate almis.

Yeni DX7s guncellemesinde tipki DX6i de oldu gibi ismin sonundaki harfi kaldirmis. Yeni modele DX7 ismini vermisler. Gorunus DX6 ile ayni. Yine DX9 ile gelen yeni tum ozellikleri buraya da ilave etmis.

Ilk ciktigi icin midir bilemedim ama fiyat eskisine gore epey bir pahali ne yazik ki :-\

Urun linki :
Fiyat : $350

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eline sağlık abi,rasim kadar etkili olmadı ama alınabilirliği olan bi ürün bence,dx9dan çok farkı kalmamış diyorsunuz,en ucuz dx9 500 dolar black editition 600 dolar o zaman fiyat iyi diyebiliriz... :thumbup: kumanda düşünenler değerlendirebilir...Hatta ben bile dx7 yi yenileyebilirim,işle ilgili bi süreç var kesinleşince bakarız,belki o vakte kadar ucuzlar...

Görünüş de çok önemli ama mühim olan işlevi , bu fiyata göre eskisi bana daha cazip geldi.Belki ben aldıktan sonra güncelledikleri için azcık da kızmış olabilirim :mad:....
7 kanallı kumanda aslında 6'dan pek farklı değil işlev olarak , he bir kanal bir kanaldır da , çok kanal ihtiyacım mutlaka olacak ileride , bir retract bir aydınlatma dedin mi kanal yetmiyecek ama , bu fiyata bunu almaktansa , DX9 düşünürdüm , 350'yi veren 450'yi de verir , 100 dolar fazla ver 2 kanal daha fazla al.Kanal başına 50 dolar.Nasıl matematik :D :lollol:

murat kurdoğlu' Alıntı:
en ucuz dx9 500 dolar black editition 600 dolar o zaman fiyat iyi diyebiliriz...

ben geçenlerde aldım 380 dolara, kardayım yani Murat hocam senin yazdığın fiyatlara göre :D

Edit: Pardon 380 dolar liste fiyatı... Ben bir de onun üstüne yüzde 7.5 discount aldım. Tabii kargosudur(45 dolar), gümrüğüdür (45tl) gitti biraz daha bişeyler... gümrük benim hatamdı..

Rasim Öztürk' Alıntı:
ben geçenlerde aldım 380 dolara, kardayım yani Murat hocam senin yazdığın fiyatlara göre :D

Edit: Pardon 380 dolar liste fiyatı... Ben bir de onun üstüne yüzde 7.5 discount aldım. Tabii kargosudur(45 dolar), gümrüğüdür (45tl) gitti biraz daha bişeyler... gümrük benim hatamdı..
Ilk cıkan DX9 fiyat olarak kendilerince düşük çıktılar. Şimdi DX9 Black edition da yok çantaydı yok alıcıydı diye fiyatı yükseltmeye çalışıyorlar. Benim anladığım kadarı ile YENI BLACK serisi modelleri şu şekilde bir fiyat aralığına (Alicı dahil) oturtmaya çalışıyorlar :

DX6 : $ 200 , DX7 : $ 300 , DX8 : $ 400 , DX9 : $ 500

Yine de fiyatı 380 olarak düşünmemek lazım. İki satellite alınsa en azından 60 dolar. Alıcısız da anca blade mikro modelleri uçuyor. O bakımdan gerçekte fiyatı 440 dolar gibidir benim gözümde.

İşin açıkcası çok yakışıklı kumanda olmuş. ;D
Ama fiyatı banada tuzlu geldi. Sırf görüntü için alınacaksa alınabilir ama işlev olarak o kadar para vermek biraz saçma gibi :-\
Şu sebeple saçma ; Rasim abinin dediği gibi DX9 alabiliyoruz o fiyata :laugh:

Tabii fiyatlar konusunda şöyle bir hatırlatma yapmakta fayda var. 380 dolarla sadece kumanda geliyor. Dediğim gibi iki de satellite alınsa (60 dolar) fiyat geliyor 440 dolara... Black editionda çift satellite'li AR9020 alıcı geliyor. Bu alıcının yanında satelliteleri ile beraber fiyatı 150 dolar. Yani bu mantıkla 530 dolara geliyor ve kalan 20 dolar da çanta bedeli gibi... Aslında öyle değil tabii böyle kalitede bir çanta normalde 40-50 dolara satılır. Ama diğer yandan alıcıya ne gerek var, günümüz teknolojisi ünitelerde çift satellite yeterli. Haliyle bir tarafta diğeri 440 dolara gelirken, black edition 550 dolara geliyor. Aradaki 110 doları ben çanta farkı gibi düşünüyorum.

Zevkine heli parçalayan maddi durumu geniş bir avrupalı olsam black edition alırdım da... Şu durumda 440 dolar büyük bir yük ve 550 çıkmaz, kumanda demirbaş bile olsa.

En iyi kumanda Su an elindeki kullandıgın kumandadır gerisi boş :) :halay:

En büyük asker bizim asker :lollol:

Eskiden flybarlı modeller varken miksleme kumandadan yapılırken kumanda çok daha fazla görev üstleniyordu. Şimdilerde artık kumandanın görevi sadece komut göndermekle sınırlı olduğu için iletişim problemi yaşatmayan , kararmayan , bozulmayan bir kumanda olması yeterli. Ayarlarda H1 seçip endpointleri ayarlıyorsun kumanda ile işin bitiyor. Modüller ile hepsi birbirine de çevrilebildiği için yayın protokolü de çok önemli değil. Kanal sayısı olarak scale dışı helikopter kullanıcısı için 7 kanal yeterli , daha 8-14. kanalları kullanmışlığım yoktur.

Aynen abi :) yıllarca kullandıgım eski model dx7SE var daha bana yetmedi demedim herturlu sistemi kullanmakta yeteyor, şimdiki sistemlerde ne reverse menusu nede pitch curve kullanıyosun iyice tembelliğe geçirdiler bizi :lol:

Kabul edelim arkadaslar hobi dedigimiz sey bastan asagi tam bir para tuzagi :laugh: :D

Eline saglik Mehmet abi. Kumanda sekil renk ozellik olarak gayet hos olmus. Fakat dx7 olupta 3 lu idle uo switch yok ise eskisindeki gibi o zaman cok kizarim bu spektruma. Hadi dx6 ya koymadin anladim ama dx7s e niye koymuyon arkadas :)

ahmet.goktas' Alıntı:
Eline saglik Mehmet abi. Kumanda sekil renk ozellik olarak gayet hos olmus. Fakat dx7 olupta 3 lu idle uo switch yok ise eskisindeki gibi o zaman cok kizarim bu spektruma. Hadi dx6 ya koymadin anladim ama dx7s e niye koymuyon arkadas :)
Rica ederim Ahmet %p Yok yok rahat ol hem yeni Dx7 hem de Dx6 da flight mode switch 3 konum. Hatta bildigim kadari ile Dx7 ve DX6 tum switchler artik 3 konumlu :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ilk ciktigi icin midir bilemedim ama fiyat eskisine gore epey bir pahali ne yazik ki :-\

Fiyat : $350

Fastlad yine farkını koymuş ortaya... 327.5 dolar... Bi indirip talep edilip daha da aşağı çekilebilir. (Yüzde 5, 7.5 gibi bir oranda)

Yüz dolara yakın bir fark var 7S ile... Farka değer mi derseniz, değebilir. Yüksek çözünürlüklü aydınlatmalı ekran, sesli bildirimler, 7point curveler, 3 pozisyonlu switchlerin arttırılması, en önemlisi programlanabilir switchler... Tip olarak da daha yakışıklı.