[Urun]: Yeni simulatörüm: neXt CGM rc Heli Simulator :)

Yükleriz yüklemesine de, sim açtığımız yok ki :embarras:

Model çeşitliliği artıyor, adamlar çalışıyor :thumbup:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Yükleriz yüklemesine de, sim açtığımız yok ki :embarras:

Model çeşitliliği artıyor, adamlar çalışıyor [emoji106]
Nerde o eski Rasim abi [emoji28]

[Urun]: Yeni simulatörüm: neXt CGM rc Heli Simulator

Galiba modelin kendisi piyasaya çıkmadan simdeki modeli çıkacak [emoji16]

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Next'de bildiğim kadarı sadece 1 adet uçak modeli vardı. Şimdi neXt v1.486 ile yeni bir EPP modeli daha gelmiş.

Gerçi şu an için uçuş davranışı çok gerçekci değilmiş ama en kısa üzerinde Fiziksel modelleme kısmını güncelliyorlarmış :thumbup:

Arada çıkan yeni versiyonlar ve detayları :

1.486 (31.10.2017)
new fixed-wing model: JS-design Violence (flight physic is beta).

1.485 (27.10.2017)
Windows build doesn't need a permanent internet connection.
compiled with Unity 5.6.4p1.

1.484 (10.10.2017)
new helicopter: MSH Protos 380
optimized fixed-wing simulation. Wind Multiplier should be 1.33 (tab Settings > Physic).
OSX build doesn't need a permanent internet connection.
compiled with Unity 5.6.3f4.

1.483 (26.9.2017)
blue-white canopy for Compass Chronos 700
hover trainer got training modes

1.482 (13.9.2017)
yellow-red canopy for Compass Chronos 700
flight recorder bug fixed (fixed-wing)
OSX build is now again 32bit (memory consumption 32bit: 129 MB, 64bit: 175,9 MB)
Sports-Hall Bargteheide: Now you can land on the ceyling. Please delete the scene from the scenery folder and re-download it.
compiled with Unity 5.6.3p3.

Kimseye özelden "Pişt kardeş sidisi var mı bunun" diye sormak istemiyorum. Konunun ilk mesajında geçen "beleşi dururken" sözündeki beleş nerede durmaktadır?. İsteyen özelden msj atabilir. 120 sn sonunda özel programla da olsa aç kapa yapmak istemiyorum.

Kimseye özelden "Pişt kardeş sidisi var mı bunun" diye sormak istemiyorum. Konunun ilk mesajında geçen "beleşi dururken" sözündeki beleş nerede durmaktadır?. İsteyen özelden msj atabilir. 120 sn sonunda özel programla da olsa aç kapa yapmak istemiyorum.

Beleşi dururken demekteki kasıt phoenix ve real flight sanırım...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Uzun aradan sonra güncel sürümünü indirdim, 1.518

Goblin fireball, protos 380 gibi yeni modeller var...

Ama fonksiyonlara buton atamalarını kontrol edeyim derken ne göreyim.. Eskiden iki switchte toplam 4 pozisyonu algılayan next, şimdi nerdeyse bütün kumandayı algılar olmuş :D Önceden gördüğü 3-pos switchlere ek olarak artık momentary switchleri ve knobları da görüyor. Self leveling açısından on numero oldu bu iş, anında momentarye atadım.

Diğer konuya gelince, benim kumandayı usb kablosundan doğrudan takıyorum, araya dongle istemiyor. Stickleri sorunsuz görüyor.

Switchlerden de ikisini görüyor. Bunlar 3 pozisyon switchler ama ne yazık ki yaylı olanlar değiller. Bu iki switche toplam 4 fonksiyon atayabiliyorum. Orta pozisyonlarında hiçbir buttonu görmüyor. Uç pozisyonlarında birer button olarak görüyor (button 0 - 1 - 2 - 3 )
Ben de bir switche auto pilot ve autorotationu atadım. Diğerine de idle3 ve idle4 ü... Yani hard ayar ve pilotun ayarı... Soft ve medium yok ama istersem birine softtan low rpm diğerine hard da atayabilirim.

Sonuçta kullanabileceğim 4 fonksiyon var. Ben bunların ikisini idle, birini self level, birini otorotasyon olarak kullanıyorum.

input device --- calibrate --- functions ---- ordan da button atamaları yapıyorsun. Tabii kumandandaki switchler buttonları devreye alıyorsa...

Son düzenleme:
Bir buçuk yıl sonra güncelleyelim konuyu :D (versiyon 1.630)

En son fireball gelmiş ve kumandayı daha iyi tanıyor demiştim.

Ondan sonra gelen modeller; XL Specter 700, Shape S2, SAB Goblin 700 Black Thunder Sport Havok, Henseleit TDF, Mikado Logo 700 VTX, Multiplex Extra 330SC, SAB Goblin Kraken, soXos Strike7, SAB Goblin Black Nitro 700, SAB Goblin 570 Nitro, SAB Goblin Kraken Nitro,...

Diabolo 700 ve Protos 380, Align Trew 700X, Forza 700, e yeni kanopiler... Yeni i sahalar... Kendi manzaranı saha olarak ekleyebilme özelliği (Png formatında cube map dosyalarını oyunun ilgili klasörüne kopyalayarak...).