v922 kuyruk motoru sorunu

Akan Tekin

acemi helici
İlgi Alanı
Heli
v922 düşmeden sonra pil bağlantısını yapınca kuyruk motoru kendi kendine sürekli dönüyor sorun ne olabilir acaba motordandır diye değiştirdim bişi değişmedi

Akan abi karttan olabilir, umarım öyle değildir. :(

Ynt: v922 kuyruk motoru sorunu

Türker Akgün' Alıntı:
Akan abi karttan olabilir, umarım öyle değildir. :(
Valla heralde karttan tahmin ediyorum. Olmayan bir tek yedekte kart

başka bir abiyede kartı sorunlu gitmişti ondada aynı sorun vardı, maalesef karttan :-\

Büyük ihtimal Tail FET adı verilen elektronik ekipman arıza yapmış. Bugun bakarken fark ettim, eğer yanlışım yoksa Banggood bu elektronik ekipmanı satmaya başlamış ;)

[attachimg=1]

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ekli dosyalar

• v922_FBL100_motor_FET_location_brushless_signal_location.jpg
    v922_FBL100_motor_FET_location_brushless_signal_location.jpg
    85.2 KB · Görülme: 250

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Büyük ihtimal Tail FET adı verilen elektronik ekipman arıza yapmış. Bugun bakarken fark ettim, eğer yanlışım yoksa Banggood bu elektronik ekipmanı satmaya başlamış ;)
Abi ben o tail feti aldım diyelim, o minnacık devreyi lehimlerken kesin kartın başka biyerlerini bozarım. ;D
Bunun yanında devasa kalan din konnektörleri bile lehimleyemeyen benim gibi özürlülere göre değilmiş. :lollol: :lol:

[attachimg=1]

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Teşekkürler mehmet bey sipariş listesine bunu da ekliyorum

Arkadaşlar sorun anakarttan çıktı ana kartı degiştirince problem kalmadı

anakart değiştikten sonra denemek için uçurdum bir sorun yoktu havadayken tail boom yerinden çıktı teli pallere dolandı şimdi de kuyruk motoru hiç çalışmıyor sanki bir yanık kokusu geldi tahminim gene anakart arızalandı

akan tekin' Alıntı:
anakart değiştikten sonra denemek için uçurdum bir sorun yoktu havadayken tail boom yerinden çıktı teli pallere dolandı şimdi de kuyruk motoru hiç çalışmıyor sanki bir yanık kokusu geldi tahminim gene anakart arızalandı
Evet ne yazik ki kuyruk kablosu uzerindeki izalosyon zarar gorerek yine ayni FET kisa devre oldu buyuk ihtimal :embarras:

Bu nedenle gelen ariza durumlarina gore orjinal Blade olmayan bir revizyona girerek kuyruk kablosunu izalasyonlu yaptilar. Hatta bunu daha once paylasmis ve bu tur durumlarda ana karti yakmamak adina zil teli kullanilmasini tavsiye etmistik.

Su an satilan yedek kuyruk kablolari mesela izalasyonlu

Sizin yerinizde olsa madem elimde 2 tane arizali ana kart var, bir tanesinin saglam ana motor FET sokup, digerinin kuyruk FET olarak kullanmayi denerdim. Gercekten buyuk sanssizlik olmus :-\

akan tekin' Alıntı:
Akan abi çok şansızlık olmuş gerçekten :'(

Evet ne yazik ki kuyruk kablosu uzerindeki izalosyon zarar gorerek yine ayni FET kisa devre oldu buyuk ihtimal :embarras:

Bu nedenle gelen ariza durumlarina gore orjinal Blade olmayan bir revizyona girerek kuyruk kablosunu izalasyonlu yaptilar. Hatta bunu daha once paylasmis ve bu tur durumlarda ana karti yakmamak adina zil teli kullanilmasini tavsiye etmistik.

Sizin yerinizde olsa madem elimde 2 tane arizali ana kart var, bir tanesinin saglam ana motor FET sokup, digerinin kuyruk FET olarak kullanmayi denerdim. Gercekten buyuk sanssizlik olmus :-\
bu kablodan var ama daha kullanmak nasip olmamıştı heralde şimdi kullanmak lazım tabii yeni bir anakart daha lazım

Arkadaşlar merhaba :thumbup:
Ben de bu sorunu yaşayan biri olarak Mehmet beyin önerdiği şeyi yaptım :)p netice olumlu 3 kartın 2 sini kurtardım %p
Herkese kırımsız günler

cemil özdemir' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba :thumbup:
Ben de bu sorunu yaşayan biri olarak Mehmet beyin önerdiği şeyi yaptım :)p netice olumlu 3 kartın 2 sini kurtardım %p
Herkese kırımsız günler
Hadi gözün aydın Cemil. Demek artık 3 arızalı değil, 2 sağlam ana kartın var ;) Geri bildirim için teşekkürler :)

Benim V922 de de aynı sorun oluştu :/ kuyruk motoru sürekli dönüyor ters bagladım düze bagladım yok olmadı naptıysam olmadı :/

keşke daha önce forumu okusaydım kuyruk cubugunu degiştirirken daha dikkatli olurdum :/

cok kolay zedeleniyor ve ilk pili taktıgımda bir duman geldi ve tam anlayamamıştım sanırım o anda "Tail FET" yandı.

Peki deneyimleriniz tecrubeleriniz ışıgında

Tail Fet değiştirsem düzelcekmi :/ yoksa kartı mı alayım ? yada aklıma direk bi BNF almak geliyor