v922 Sport - 3D :)

Berkay Eğmür

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Uzun zamandır v922 sahibiyim :) Önceleri hep invertte düşürüyordum oryantasyon kaybı sonucu yazın heliyle hiç uğraşmadım ağrızalıydı ama hep sim çalışıyordum geçen hafta tamir ettim ve buluşma da 4 pil uçtum ilk 2 pil invert yemedi beton alanda uçtuğum için kırmayayım dedim 3. pil yapıcam dedim ve yaptım dedim ki bumuymuş korktuğum şey simülatorün faydaları diyelim :) Video kalitesi neden bozuldu bilmiyorum iyi seyirler :)
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tebrikler Berkay :thumbup:

Invert pozisyonu beynin alismasi icin belli bir sure gerekiyor. Bu sure zarfinda sim calışması da sart. Bunlari yapinca puzzle parcalari bir araya gelmis oluyor ;)

450 yi siparis ettigine gore, V922 satmamani oneririm Berkay. Zira 450 ile baska bir dunyaya adim atacaksın. Bu sira V922 yine senin en buyuk destekcin olacak :saygilar:

Seni takibe devam ediyoruz Berkay, tekrar eline saglik :)

NOT: Youtube video yukleme sonrasi muhtemelen duzeltme yapayim mi diye sordu ve sende evet dedin. Bu durumda goruntuyu duzeltmekten cok, bozuyor ne yazik ki :(

Teşekkürler abi :) v922 satmaktan vazgeçtim zaten invert olayı felan baya hoşuma gitti :) Sime canım sıkıldıkça giriyorum biraz takılıp sıkılınca çıkıyorum :) Yok abi hayır düzenleme yaptırmadım ona Movie makerda bazı yerlerin seslerini kapadım sanırım Movie Maker bozdu görüntüyü ama v922 belli oluyor yaptıklarım anlaşılıyor :)

Tebrikler Berkay :bravo:

Yeni 450 sınıfı helin V922'ye göre daha farklı bir karakterde olacak. Bu fark bazı yönlerden seni rahatlatacak bazı yönlerdense alışana kadar biraz strese sokacak belkide. Öncelikle bu çok normal birşey, biraz sabretmeli ve modelinle zaman geçirmelisin. Sonrasında çok farklı bir keyif almaya başlayacaksın helinden. ;) Ama Mehmet abinin de dediği gibi gerçekten hepsinin yeri başka bence de V922 sakın satma, o senin filonun en küçük feri olarak kalmalı. :)

450 sınıfı modelin çok daha büyük bir pal çevireceği için Collective Management'ı (Pal açısının pozitif - Negatif açı geçişleri) artan hava sürtünmesi sebebiyle daha kararlı olacaktır. Örnek olarak Upright - Invert geçişlerinde işin kolaylaşacak, geçişler sırasında modelin daha az deplase olacaktır. Ama bir diğer taraftanda kırım stresi yaşamaya başlayacaksın bu modelinde. :rolleyes: Çünkü bileceksinki V922 gibi baktın olmuyor hold'u çekip bir iki kontrol sonrası kaldığın yerden uçuşlara devam edemeyeceksin malesef. :(

Sim çalışmayı ihmal etme, pilotajının nasıl ilerlediğini hepimiz görüyoruz. :thumbup:

Çok güzel valla, tebrik ederim berkaycım... ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Tebrikler Berkay :bravo:
..................
Sim çalışmayı ihmal etme, pilotajının nasıl ilerlediğini hepimiz görüyoruz. :thumbup:
Evet abi haklısın . Zaten vazgeçtim satmaktan model çokluğu olsun elbet kırım yaşanacak hatta bir tane de 100cm zagi yapmayı planlıyorum . Geçen hafta
CopterX 450 uçurdum ama pili bayağı kötüydü heli havalanmıyordu yerden 45-50 cm felan havalanıyordu en fazla çok rahat geldi kaldırıp indirmesi açıksı modelin ilk uçuşunda son pillere doğru invert geçmeyi düşünmüyor değilim . Hold olayı benim de kafama takılan bi sorun :lol: :lol:
Delikopter' Alıntı:
Çok güzel valla, tebrik ederim berkaycım... ;)
Çok teşekkür ederim abi :)

Helal olsun bravo :) :saygilar:
Devamını bekleriz.

Berkay güzel uçmuşsun :D v922 videolarında hep inverte geçerken heli irtifa kaybediyor toplamaya başladın tarot 450 de böyle olmaz herhalde :D Ben şu kumandayı bir elime geçireyim bende delikoporter (abi adın ne :D ) nickli abiden zagi toplucam :)

Kadir abi adı Hüseyin. :saygilar:

Furkan Bozacı' Alıntı:
Helal olsun bravo :) :saygilar:
Devamını bekleriz.
Saol Furlan :) Devamı 450 ile inşallah :)
Kadir Kurt' Alıntı:
Berkay güzel uçmuşsun :D v922 videolarında hep inverte geçerken heli irtifa kaybediyor toplamaya başladın tarot 450 de böyle olmaz herhalde :D Ben şu kumandayı bir elime geçireyim bende delikoporter (abi adın ne :D ) nickli abiden zagi toplucam :)
Eyw. kardeşim irtifa kaybetmesinin nedeni cyclic açılarından dolayı onu nasıl çözücem bilmiyorum sanırım ilerde bi ht8 modul alıp T9x ile uçururum o zaman sorun azalır :) 450de böyle bi durum olmaz :)