v922

Akan Tekin

acemi helici
İlgi Alanı
Heli
arkadaşlar v922 1 dk uçuştan sonra yere doğru iniyor ve havalanmıyor sorun ne olabilir

Ynt: v922

Motoru bitmistir muhtemelen, bendeki kalkis bile yapmiyo artik o derece :)

Yıldırım Beyazıt Kulluk' Alıntı:
Motoru bitmistir muhtemelen, bendeki kalkis bile yapmiyo artik o derece :)
bende öyle tahmin ettim motoru değiştirip bi deniyim teşekkürler

v922

akan tekin' Alıntı:
3 pilde de aynı sorun oldu
Ve muhtemelen toplam ucus sayisi da 150 gecmistir degil mi? Bu durumda fircali ana motor omrunu tamamlamis. Hatta mumkun ise kuyruk motorunu da degistirin, SIFIR GIBI olsun %p

Ben normal ve Idle up acik karisik ucarken 160 civari motorda performans dusmesi oldu. 2. Motoru devamli Idle up acik uctum ve 100 ucus sonrasi performansinda sikinti cikmaya basladi ve hemen 3.motoru taktim gecen gun ;)

Mcpx motoru takicam uyumluymus nasi olsa bide onunla deneyeyim belki wltoys'unkinden daha uzun sure goturur

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Mcpx motoru takicam uyumluymus nasi olsa bide onunla deneyeyim belki wltoys'unkinden daha uzun sure goturur

Turker kullandığı ıcın biliyorum kesinlikle daha uzun gitmiyor :( bir de bir rivayete göre wltoys motoru daha güçlü imiş ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ve muhtemelen toplam ucus sayisi da 150 gecmistir degil mi? Bu durumda fircali ana motor omrunu tamamlamis. Hatta mumkun ise kuyruk motorunu da degistirin, SIFIR GIBI olsun %p

Ben normal ve Idle up acik karisik ucarken 160 civari motorda performans dusmesi oldu. 2. Motoru devamli Idle up acik uctum ve 100 ucus sonrasi performansinda sikinti cikmaya basladi ve hemen 3.motoru taktim gecen gun ;)
150 geçmiştir bile işten gelince odada 2 yada 3 pil hemen hemen her akşam uçuruyorum

Mehmet abi peki fircali motoru gorduk cabuk bitiyor fakat fircasiz motor ne kadar sure dayanir boyle biter mi hemen?

Mehmet abi peki fircali motoru gorduk cabuk bitiyor fakat fircasiz motor ne kadar sure dayanir boyle biter mi hemen?

Fircasiz motorlarin omru gercekten cok uzun. Ozellikle buyuk helilerde ucma suresi microlara gore cok daha az olunca epey bir yil gidiyor, 5 yil ve uzeri diyebiliriz.

Fakat microlarda korku ve yer sikintisi olmayinca gercekten ucus sayisi coook artiyor. Bu nedenle 5 yil diyemeyiz ama heliden once de bozulmazlar :D

Fircali motorlarda asiri sicaklik olayi en onemli nokta. Buna dikkat edilirse, icinde bulunan rulmanlar esas omrunu belirleyen faktor oluyor diye biliyorum.

Asiri sicakligin negatif etkisini sevgili iskender asagidaki konu da bizlerle paylasmisti ;)