v977 İlk Invert denemelerim

berkerden

Uye
Yavaş yavaş artık ters uçuşu denemeliyim dedim, düşürmeye de alıştık zaten maşallah alet gayet sağlam. :coolxf:

Düşse de kırılır diye bir korku yok. Çatlak dişli ile uçmayı tercih ediyorum, düşünce yerinden çıkıyor ve hiç biryer hasar almıyor. Sağlam dişli takarsam ilk düşüşte yine dişliyi çatlatabiliyor.

Neyse videoda çok belirgin değil ama FHD ve tam ekranda birşeyler belli oluyor, iyi seyirler :D Hisky HCP100s hala aklımda acaba alsam mı diye düşündürüyor :evil: :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Heli mikro olunca video da bulmak zor oldu :) benim v977 1 haftaya geliyo :) ben de boyle takılcam yakında :halay:

Berk selam, öncelikle eline sağlık.

"Macera" uçuşu olmuş biraz :)

"Invert uçmak" mesele değil. Mesele bunu kontrollü gerçekleştirmek. Çevrende güvenli mesafede izleyiciler bile olsa uçuşun güvenli değilse kendin dahil herkesi risk altına almış olursun.

977 tabii ki insan sağlığı açısından tehlike oluşturan bir model değil. Ancak bu boyuttaki modeller "kaybolmaları" ile ünlüdür. Damda kalır, ağaçta kalır, azıcık fazla büyümüş çalıların arasına düşse zinhar bulamazsın. Tek kırımda ağır hasar almış 911 / 922 / 130x hiç görmedim, ama kaybolan gördüm :)

Öneri: Hevesi kaybetmeyelim, kaybettirmeyelim. Invert uçuşa girişte en kolay metod, heli düz bir şekilde nose-in sana doğru gelirken, geri elevatör vererek tail-in inverte geçmektir. Bu pozisyonda aileron kontrolleri yine heliyi sağ-sağa sol-sola götürür. Throttle / rudder / elevatör kontrolleri ters döner. Hover için gerekli olan elevatör komutunu doğru vermek zor gelirse, düz hover pratiği yap, ama "ileri elevatör helinin burnunu rotordan uzağa iter, geri elevatör burnu rotora doğru çeker" diye düşünerek çalış. Invert hoverda da bu prensip değişmeyecektir.

Hisky sana 977'ye ek herhangi birşey katmayacak. Bence 450 / 550 modele geçmende daha büyük keyif ve fayda var :)

@Hüseyin Buldan

Sizin de helikopteriniz hayırlı olsun %p Eğer ilk defa başlıyorsanız ek pil ve 1-2 parça yedek almak iyi olacaktır. En fazla 1-2 hafta 6G den sonra 3G ye geçmenizi öneririm. Kırımsız uçuşlar :RCKolik:

@Ergün Gürer

Evet oldukça maceralı oldu, eğlenmeye çalıştığımız için düşsek de gerçekten tatmin ediyor. Haklısınız tehlike konusunda bunu bile kalabalık yerde kullanmamaya çalışıyoruz ancak boş yeşillik alan bulamadık o gün. Kaybolmasın diye açık alanda sürmeye çalışıyorum ;D

Çok teşekkür ederim, tavsiyelerinize uyacağım, terste sert hareketler yerine hoverda durmayı deneyeceğim. Elim bir süre alıştıktan sonra hareketlenmeye başlarım. Sanırım ben sizin dediğinizin tam tersi olarak inverte geçiyorum.

Güç ve tepkiler olarak hoşuma gidiyor Hisky o yüzden baya kafama taktım ancak dediğiniz gibi 450 falan çok şahane olur :evil: ama benim için hem maliyet açısından hem de pilotaj açısından biraz erken sanırım ;D

Berk ERDEN' Alıntı:
@Hüseyin Buldan

Sizin de helikopteriniz hayırlı olsun %p Eğer ilk defa başlıyorsanız ek pil ve 1-2 parça yedek almak iyi olacaktır. En fazla 1-2 hafta 6G den sonra 3G ye geçmenizi öneririm. Kırımsız uçuşlar :RCKolik:

Forumdan ikinci el olarak aldım heliyi. 37 poşet yedeği ve 8 pili var. beni aylarca götürür bu haliyle :) üstelik sim kumandası da var.

hüseyin buldan' Alıntı:
Forumdan ikinci el olarak aldım heliyi. 37 poşet yedeği ve 8 pili var. beni aylarca götürür bu haliyle :) üstelik sim kumandası da var.

Ohooo :halay:

O zaman rahat rahat kullanabilirsin helikopter sağlamsa süper paket olmuş :RCKolik:

Güle güle kullan :thumbup:

Berk öncelikle paylaşım için teşekkür ederiz, ellerine emeğine sağlık :thumbup: :RCKolik:

Ergün kardeşimiz zaten gerekli tüm yorum ve önerilerde bulunmuş %p Sen de çalışmalara bu önerileri de dikkate alarak aynen devam :halay:

Güzel paylaşım, teşekkürler. :RCKolik:

Güzel paylaşım olmuş berk :thumbup: eline sağlık bence biraz daha sim de invert çalışarak oryantasyonunu geliştirebilirsin %p :RCKolik:

Teşekkür ederim, aynen birkaç uçuş daha yapsam elim rahatlayacak. Zaten simden gördüğüm kadarıyla burun bize bakarkenki tepkilere benziyor. Sonra yine önü arkasını değiştirince yine tanıdık bir tepki sistemini görüyor.

Az kaldı az düz gibi tersi rahat rahat uçacağım inşallah, daha da belirgin videolar çekebilirim inşallah :coolxf: :RCKolik:

O v977 hala perte cikmadimi :)
Simulatore devam. Bu yaz senide multici yapacam :yuppi:

irfan buzdağlı' Alıntı:
O v977 hala perte cikmadimi :)
Simulatore devam. Bu yaz senide multici yapacam :yuppi:

Çok temiz kullanıyoruz İrfan Abi ;D :lollol:

Ya bana yaptıklarım sert geliyor daha zorlamıyorum ya da alet gerçekten çok sağlam :D

Kırık, çatlak olsa da ufak düzeltmeler ile devam eden yerleri var. Gıcır gıcır değil ama hala ana paller bile ilk üzerinde gelen. Sadece dişli ve kuyruk pali değiştirdim şimdiye kadar :halay: Maşallah diyelim ;D

Simülatörde fazla takılmıyorum ama daha çok önem vermek lazım tabi, bu arada multici olmak fena olmaz, kulağa hoş geliyor :evil: Ama helikopteri de bırakmam diye düşünüyorum çünkü gerçekten çoook zevk veriyor :RCKolik: