v977 yeni alıcı anakartın tanıtılması

Levent Uygun' Alıntı:
Linklerin üzerindeki siyah plastik parçaları saat yönünde çevirirseniz sıkılır, tersine açılır, size gereken boyu ayarlarsınız, dereceyi arttırmak için ise servoların üzerindeki kolların dış kısmında kalan delikleri kullanırsanız açılar artar ama bunu yapmadan önce, sizin kumanda da; double rate "H" ve "L" seçenekleri var, "H" ya alarak deneyin ilk önce muhtemelen yetecektir. ;)

Levent bey dediklerinizi harfiyen uyguladım link boylarını uzalttım kısalttım her 2 stick ortadayken servo kolları 90 derece ve swashplate paralel gözüküyor (h modda)
Şuan dairedeyim 4 kanal modunda yerden havalanmıyor idle up modunda deneme fırsatım yok şuanlık yalnız mikro helilerde açı ölçüm konusuna da baktım aynen uyguladım heli önümde baş tarafı sola bakıyor paller kuyruk tarafına bakıyor,yanyana getirdim ve h modda çıkan sonuç şöyle:

Pal boyu 11 cm

İdle up açmadan 6g (4 kanal modunda)

pozitif açıda pal uçları arasındaki fark 2.3 cm fark 11-2.3= 8.7 cm
negatif açıda pal uçları arasındaki fark 1.2 cm fark 11-1.2=9.8 cm

Idle up açınca 3d modda

pozitif açıda pal uçları arasındaki fark 2.4 cm fark 11-2.4=8.6 cm
negatif açıda pal uçları arasındaki fark 4.5 cm fark 11-4.5= 6.5 cm

tabloya uygun rakamlar çıkmadı sanırım nerede yanlışlık var :(

normal modda Throttle trimi arttırdığımda havalanıyor ortaya getirdiğimde havalanmıyor servo kolu ayarını beceremedim galiba

sertac kaymaz' Alıntı:
normal modda Throttle trimi arttırdığımda havalanıyor ortaya getirdiğimde havalanmıyor servo kolu ayarını beceremedim galiba

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Levent bey ayni metodu bende deneye deneye buldum trimi arttirinca havalandigini ve aci farkinin arttigini farkedince hover debug tusuyla sabitledim. Ve disarida 4 batarya bitirdim canavar gibi oldu dediginiz gibi 3d modunda kullandim surekli invert ucusta yaptim,yan ve one dogru taklalar, alan turlari, daireler ve bircok manevrayi kusursuz yaptim 4 kanala gore kullanmak cok daha zevkli ve kivrak, atik ucuyor performansi beni hayrete dusurdu bukadarini beklemiyordum bu kucuk aletten

Güle güle kullanın, kırımsız uçuşlar. :thumbup: :saygilar: