Vantex Yak55 50cc montajdan kareler

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
arkadaşlar selam, Mert arkadaşımızın yeni Wantex marka Yak55 50CC lik modelini 2 gündür topluyoruz, bitmesi için acele ettiğimiz için çok görsel yok ancak birkaç detayı çektim , went ve yakıt dolum CNC parçalarını takacak yer yoktu ve gövdedeki boş olan yerden kalıp çıkartıp kontraplaktan keserek doldurduk, gaz teli düz bir hatta ilerlesin ve kısa olsun diye ufak bir servo yeri değişimi modifiyesi yaptık, gaz kolu M2.5 ve 10cm boyunda :)

250$ karşılığında oldukça güzel bir kit, kusurları pek yok gayet güzel işçilik kesim malzeme güzel, bu fiyata TR den ancak 46 en fazlada 60 lık uçak alınır :D

Sümer Yamaner'e not :D Servo kulaklarındaki metal parçaları söküp tersten taktım abi :D :D :D :lol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Wantex Yak55 montajdan kareler

Üstad paylaşım için teşekkürler. :bravo:

Size iş dayanmaz, hemen yapım ekibini kurmuş işi bitirmişsiniz. :laugh:

Hayırlı uğurlu olsun, kırımsız uçuşlar. :saygilar:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Uçak Mert'ten daha mı büyük??? :D
ahahahaha :D Mert iyi oldu bu uçak zayıf durdum yanında diyordu dün gece :lol: :lol: :lol: :lollol: :lollol: :halay: :halay:

Türker Akgün' Alıntı:
Üstad paylaşım için teşekkürler. :bravo:

Size iş dayanmaz, hemen yapım ekibini kurmuş işi bitirmişsiniz. :laugh:

Hayırlı uğurlu olsun, kırımsız uçuşlar. :saygilar:

Türker uçak 3 4 aydır yatıyo toplamaya useniyordu :) bi aksam nasıl olduysa başladı :D bizde gazı hazır aolmışken :) gazı kaçmadan imdata yetiştik bitsin diye :halay: :halay:

Gerçekten hızınıza ve azminize :saygilar: Ellerin dert görmesin :thumbup: Şimdiden kırımsız, kazasız belasız keyifli maidenler :)

Ynt: Wantex Yak55 montajdan kareler

Hayırlı olsun kırımsız uçuşlar.

servolar HXT12K

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bunu sevmedim yahu! :(
Neden ki abi, bu servolarla ilgili olumsuz bir olay mı yaşadın diyecektim sonradan vazgeçtim :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Neden ki abi, bu servolarla ilgili olumsuz bir olay mı yaşadın diyecektim sonradan vazgeçtim :rolleyes:

Çok uzun zaman sayısız HXT 5010 kullandım. Merkezleme sorunu dışında ciddi birşey olmadı. Merkezleme sorununun da 6 V beslemeyle ortadan kalktığını öğrendim arkadaşlardan ama hiç deneyemedim. Yanlış bilmiyorsam bu HXT12K servolar da metal dişli olanlar. Onlardan da epeyce kullandım. Onlarda da sorun yaşadım dersem yalan olur. Ancak muhtemelen fiyatlarının düşüklüğü bir güvensizlik duygusu yaratıyor. Belki de bir önyargı. Bilemiyorum. Haa bir de bir iki tanesinin içini açtığımda gördüğüm karmaşa etkili olabilir. Lehim kalitesi olsun, genel görünüm olsun insanı korkutuyor.
Sonuçta 46'lık bir trainerde kullanırım da 2.5 m kanadı olan bir uçakta... Nebiliiimmm...

Sümer Yamaner' Alıntı:
Çok uzun zaman sayısız HXT 5010 kullandım. Merkezleme sorunu dışında ciddi birşey olmadı. ........
Sonuçta 46'lık bir trainerde kullanırım da 2.5 m kanadı olan bir uçakta... Nebiliiimmm...
Bilgilendirme için teşekkürler abi :thumbup: Sanki bu konuyu daha önce de konuştuk diye hatırladım sonradan. Hemen bu tür ince detaylar ve bilgiler kaybolmasın diye açtığım ve linkler verdiğim şu konuya bakayım dedim :D

Glow / Benzinli Uçak Toplama ile ilgili Genel Bilgiler (Model, Motor,Elektronik)

Bakınca yanılmadığı anladım. Bu servo markası ile ilgili olarak şunları konuşmuşuz daha önce :)

modelin kurulumu incigi boncugu bitti :) eger bi sorun cikmaz ise yarin ozgur , mert ve ben maiden yapicaz :)

Wantex yak55 50cc

PilotRC yak54 30cc

Blackhorse SU 26M 30cc

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
modelin kurulumu incigi boncugu bitti :) eger bi sorun cikmaz ise yarin ozgur , mert ve ben maiden yapicaz :)

Wantex yak55 50cc

PilotRC yak54 30cc

Blackhorse SU 26M 30cc

Şimdiden kırımsız uçuşlar üstad, inşallah günün sonunda hepiniz gönlünüzden geçen modellere kavuşmuş olursunuz. :halay: