Vario benzinli helikopter kullanan var mı ?

İbrahim mertt

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
merhabalar elinde vario benzinli helikopter olan var mı 4 pal olan veya 2 pal olan kurşunsuz benzinli olan modellerden kullananlar. hayırlı akşamlar formda ilk paylaşımım kusura bakmayın yanlış yere yazmış olabilirim hayırlı akşamlar

Vario diye okuyunca aklıma ilk oyuncak helikopterler geldi, model olarak var mı acaba vario bilemedim, kurşunsuz benzinli helikopteri olan yok bildiğim kadarıyla nitro helikopter kullananlarımız var. Nitro veya diğer yakıtlı modeller gerçek bir tecrübe ister boyut olarak, mekanik olarak, pilotaj olarak.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Vario :eek: ,bilemiyorum, bazı çok profesyonel modelciler ve çooook zengin modelciler pek forumlarda faaliyet göstermeden kendi dünyalarında hobi yapabiliyorlar.
Bunun haricinde bugüne kadarki forum ve hobi geçmişimde hiç Vario kullanan bir modelci ile karşılaşmadım.Eğer şansınız varsa belki sessiz takip eden birini bulabilirsiniz neden olmasın :)
Bulamazsanız ve dışarıdan temin etmek isterseniz , hatrı sayılır bir meblaya ve kanuni prosedürlere şimdiden hazır olmanızı tavsiye ederim :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
İyi akşamlar. Uzun süredir foruma giremiyordum. Şifremi unutmuştum ve bir türlü yenileme işleminde de bana email ulaşmıyordu neyse forumdan Şafak Bey'in yardımı ile sağolsun Mehmet Bey'e ulaştım ve şifreyi yeniledik. O yüzden biraz uzak kaldım. Gelelim Vario helikoptere. Bende 2 Palli Benzin Trainer Mevcut. RC benzin yani bildiğimiz kurşunsuz benzin ile çalışan araba motoru kullanıyorlar. Zenoah marka. Çok uçuramadım ama çok büyük 800 mm pal çeviriyorlar. Bayağı stabil ve oturaklı helikopterler. Şimdillik scale fujelaj işine giremedim ama hayalimde Scale yapmak var. Bu arada bu modelden 2 adet mevcut. Biri 24 cc diğei 29 cc motorlu. Fakat ne yazıkki sadece bir adet kanopi mevcut. Son olarak evet biraz pahalı modeller ama çok kaliteli işçilikleri var.

Ayrıca Gasoline motorlu Trex 700 den çevirilen helkopterler de mevcut. Daha önce forumda yazmıştım.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Valla Devrim bey , Hirobo scale modeliniz olduğunu biliyordum ama Vario modeliniz olduğunu duyunca şaşırdım hatta 2 tane deyince duble şaşırdım :eek:;D
Abi madem böyle modellerin var neden birkaç inceleme konusu patlatmıyorsun, memlekette hobi öldü ölüyor derken , gerçek bir helikopter konusu olurdu , en azından Türkçe kaynak açısından mükemmel olurdu...:saygilar:
Hani çok detaylı olmasa da birkaç foto , birkaç kısa video , o kalitenin en azından azcık bir yansıması falan bizlere bir motivasyon şeysi olabilir diye düşünüyorum :thumbup:

İyi akşamlar. Uzun süredir foruma giremiyordum. Şifremi unutmuştum ve bir türlü yenileme işleminde de bana email ulaşmıyordu neyse forumdan Şafak Bey'in yardımı ile sağolsun Mehmet Bey'e ulaştım ve şifreyi yeniledik. O yüzden biraz uzak kaldım. Gelelim Vario helikoptere. Bende 2 Palli Benzin Trainer Mevcut. RC benzin yani bildiğimiz kurşunsuz benzin ile çalışan araba motoru kullanıyorlar. Zenoah marka. Çok uçuramadım ama çok büyük 800 mm pal çeviriyorlar. Bayağı stabil ve oturaklı helikopterler. Şimdillik scale fujelaj işine giremedim ama hayalimde Scale yapmak var. Bu arada bu modelden 2 adet mevcut. Biri 24 cc diğei 29 cc motorlu. Fakat ne yazıkki sadece bir adet kanopi mevcut. Son olarak evet biraz pahalı modeller ama çok kaliteli işçilikleri var.
Sizde var mı hangi model olanı kaç cc olanı mevcut acaba

İyi akşamlar. Uzun süredir foruma giremiyordum. Şifremi unutmuştum ve bir türlü yenileme işleminde de bana email ulaşmıyordu neyse forumdan Şafak Bey'in yardımı ile sağolsun Mehmet Bey'e ulaştım ve şifreyi yeniledik
Evet forumda şifreyi sıfırlayamama sorunumuz varmış. Ama çok şükür yakın bir zamanda bu sorunu da çözdük. ;)

Devrim abi benimle iletişime geçmen istiyorum abi görüşelim

Vario diye okuyunca aklıma ilk oyuncak helikopterler geldi, model olarak var mı acaba vario bilemedim, kurşunsuz benzinli helikopteri olan yok bildiğim kadarıyla nitro helikopter kullananlarımız var. Nitro veya diğer yakıtlı modeller gerçek bir tecrübe ister boyut olarak, mekanik olarak, pilotaj olarak.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Dedigim modeller bunlar

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
İbrahim bey merhaba, öncelikle şunu söylemek istiyorum vario hobby işinde son nokta gasser nitro ve elektrik versiyon ları var.ve XXL beden yani büyük çok paralara satılıyor ha unutmadan birde turbine motor kullananlarda var tecrübe bem şöyle diyor en az 50 000 TL gibi bütçe lazım gibi.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Devrim hocam,shwaizer için gerçekten geniş bir konu yapman lazım bencede modeli bir gördük tatimlik gibi oldu.

İbrahim bey merhaba, öncelikle şunu söylemek istiyorum vario hobby işinde son nokta gasser nitro ve elektrik versiyon ları var.ve XXL beden yani büyük çok paralara satılıyor ha unutmadan birde turbine motor kullananlarda var tecrübe bem şöyle diyor en az 50 000 TL gibi bütçe lazım gibi.
Haklısınız bakalım bir düşüncem var hayırlısı diyelim

:) İshak kardeşim mütevazı bir fiyat vermişin , adamların mekanikleri 2500-3000 oyrocuktan başlıyor ;D , hali hazırda satılık olan varsa yurtiçinden sağlam bir model edinmek daha mantıklı olur tabi
Valla kendimi cebinde otobüs bilet parası olmadığı halde , son model otomobiller hakkında atıp tutan öğrenci gibi hissettim he ;D;D