Vario benzinli helikopter kullanan var mı ?

:) İshak kardeşim mütevazı bir fiyat vermişin , adamların mekanikleri 2500-3000 oyrocuktan başlıyor ;D , hali hazırda satılık olan varsa yurtiçinden sağlam bir model edinmek daha mantıklı olur tabi
Valla kendimi cebinde otobüs bilet parası olmadığı halde , son model otomobiller hakkında atıp tutan öğrenci gibi hissettim he ;D;D

Bende varionun sitesine baktım şimdi. Korkudan hemen kapattım. Altı üstü bir demir parçası olan main şaft 2000 tl civarı :)

Bende var fazla fazla 4 tane main saft var sanırım

Arkadaşlar Sleam

İbrahim bey 'in açtığı diğer konuyu gördüm. Bende bazı resimler çekmiştim. Vario ve Trex 700 Helibug Gasser helikopterlerin. Bunların bir çoğunu ben topladım. İlk Vario Benzin trainer topluydu Zenoah G240RC motor var üstünde çok az uçmuş bir model. Kanopisi dahil herşeyi tamdı sadece yeni bir tuned pipe taktım. Diğer Vario Benzin trainer'ı ben topladım %100 bitmedi ama neredyse tamam. Kanopisi yok ama ilerde becerebilirsen bir Schweizer 300 scale fuselaj alıp bu mekaniği onda kullanmak istiyorum. Bu sebeple bu arkadaşa daha büyük olan 29 cc G290RC motor takıldı. Henüz rodaj dahil yapılamadı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İkinci olarak ta bir kısa Trex 700 den çevrilen gasoline helikopterlerden bahsedeyim. Bunlar ABD'de de helibug isimli bir web sitesinde ortaya çıkan çevrim kitleri idi. yaklaşık 10 sene önceydi sanırsam. Şu anda ne yazık ki Ali Ahzar isimli siteyi işleten ve bu çevrim kitlerini tasarlayan kişi bu işi bıraktı. Site hala mevcut ama tüm kitler "discontinued" olarak gözükmekte. İlk çevrim kitini ve takılı G230RC motoru ABD'de den direkt getirtip sıfır aldığım flybarlı Trex 700 nitro sıfır bir kite monte ettim. Bu ilk topladığımı ben kendim topladım ve ne yazık ki daha zaman ayırıp da rodajını bile yapıp pek uçuramadım. Sonra Ankara'da benim gibi merek eden bir arkadaşımda bu kitten alarak bir çevrim yaptı ve sonrasında bu helikopteri de ben satın aldım. Bunu biraz da olsa uçurdum. Şu anda da yine sıfırdan son bir tane daha topluyorum. Elime bir yerden çok fazla trex 700 nitro parçası geçti. Helikopter hobisini bırakan ve Jet Uçağa geçiş yapan bir abimiz tüm helikopter parçalarını ve Trex 700 Nitrosu bana sattı. Ah işte ne yapayım dayanamayıp bunları ve çevrim kitini bir arada görünce beni yien kaşıntı tuttu. Üçüncü helibug şuanda toplama aşamasında. Bir kaç resim;

Devrim bey makinalar yakıyor maşallah 🧿🧿🧿:thumbup:
Şu zamanda benzin pahalı olsa da , uçurması en ekonomik modeller oldu bunlar , biz pilleri şişirdik, artık bir mucize bekliyoruz , fiyatlar düşer mi, gönderim yaparlar mı .....Ama bunlar böyle mi , doldur depoyu , bas gaza gitsin .....
Bu arada sesiniz soluğunuz çıkmıyor ama , siz de bu sporu iyi yapıyorsunuz :thumbup::halay:

@Devrim ANIL hocam modelleriniz gerçekten de çok güzel ve değişik modeller. Paylaşım için teşekkür ederiz. Sayende gözümüz gönlümüz açıldı. :)

Bu arada konu aşağıdaki bölüme taşınmıştır.:saygilar:

700'lerin dönüşüm sonrası uçuş performansını çok merak ettim doğrusu. Umarım en kısa zamanda uçarken de görebiliriz bu modelleri. :RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Elinize sağlık uçuşunu da görseydik süper olur du.