[Video]: 13.02.2016 Eskişehir Buluşması -- Isınan havalar...

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Phantom baya zevkli bir alete benziyor. Mevlüt Abi sizleri de çekmesin phantoma doğru :laugh:
İbrahim phantom ne kadar zevkli olursa olsun benim için heli bambaşka bir şey. Sadece quad merakı vardı ve bu merak phantomla gitmiş oldu, ama çekimler için güzel bir alet.

Arda Erkan' Alıntı:
Ellerinize sağlık arkadaşlar. :thumbup:

Mevlüt abide alışma turlarında yeni modeline. :thumbup: Snergy çok güzel model bende bu ara n5c'lere bakıyorum. Benim için çok mantıklı bir seçenek :)

Arda alırsan sevinirim tek kalmamış olurum :)

Arkadaşlar çok teşekkürler :)

Öncelikle multi merakı, phantom sevgisi falan denmiş onlara cevap vereyim kendi adıma :D Helinin kendi içinde aşamaları var. İlk model, montaj ve ayar... İlk hover... İlk invert... 3d manevralara ilk girişler (halfpiro, hurricane, funnel vs.)... Bunların birinden diğerine geçiş yaparken süreç sancılı olabiliyor, takılmalar yerinde saymalar yaşanabiliyor. Bu dönemlerde bile heli "yeterince" heyecanlı, o geçişleri atlattıktan sonra müthiş bir "adrenalin" kaynağı :) Büyük konuşmak gibi olmasın, 250 action fpvleri bilemiyorum ama hiçbir multi bu tadı veremez gibi duruyor. Arada bir tecrübe ediyoruz diğer dalları da (onroad, offroad, mikro arabalar...), (çeşitli quadlar), (mikro uçak)...

Arda, ünite ile ilgili bir iki ayar değiştirip öyle denemeye devam etmeyi düşünüyorum. Bu uçuş gününde paddle sim değişik değerlerde denedim, çok aşırı bir fark olmuyor yada ben hissedemiyorum. Ama tictoc için "Pitch Pump" ayarını bir bankta değiştirip öyle deneyeceğim bi dahakine... Onu da burda tekrar hatırlamış olalım; ( )

Vbar Neo düşünürsen, pişman olmazsın ince ayar konusunda :) Sana rescue gerekmez zaten, indirimde 150 dolar civarına üniteyi alırsın, 30 dolara da pro sürüme yükseltirsin.

Bu arada ikinci mesaja bir video daha ekledim, sonlara doğru daha güzel olmuş... Buraya da ekleyeyim;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vbar Pro candır :D Cumartesi günü Paddle sim olayını ben de çözdüm. Şuan Trex tam elime göre ayarını aldı. İsterseniz akşam fotoğraflarını paylaşırım. Bu duruma getirmem yaklaşık 4-5 ay sürdü ama şuan değdi , model tepkilere harika yanıt veriyor :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Vbar Pro candır :D Cumartesi günü Paddle sim olayını ben de çözdüm. Şuan Trex tam elime göre ayarını aldı. İsterseniz akşam fotoğraflarını paylaşırım. Bu duruma getirmem yaklaşık 4-5 ay sürdü ama şuan değdi , model tepkilere harika yanıt veriyor :)
Son beğendiğin ayarların Ekran görüntüsünü paylaşırsan güzel olur Doğukan.

Gerçi ben tahmin ediyorum :laugh: (Kyle'in Logo 700 ve Logo 800 ayarlarını zamanında görmüştüm) ama bakalım gerçeği ne :)

NOT: Bu arada şu an sende ünite olarak ne vardı Doğukan ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Son beğendiğin ayarların Ekran görüntüsünü paylaşırsan güzel olur Doğukan.

Gerçi ben tahmin ediyorum :laugh: (Kyle'in Logo 700 ve Logo 800 ayarlarını zamanında görmüştüm) ama bakalım gerçeği ne :)

NOT: Bu arada şu an sende ünite olarak ne vardı Doğukan ??

Tamam Mehmet abi , akşam paylaşırım. Ancak bu konu altından mı paylaşayım yoksa diğer vbar konuları altında mı paylaşayım?

Rasim abinin eski Logo'nun içerisinden çıkan Vbar bende Mehmet abi , dayanamadım bir de Pro ya güncelledim. Ama başka bir modelim de daha Vbar var :)

TSA'da iKon kullanıyorum , sebebi de nitro governor olayından dolayı. Elimde ki governor aparatları en rahat ikona uyduğu için direk ikon almıştım zamanında. Tabi ondan da çok memnunum :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Tamam Mehmet abi , akşam paylaşırım. Ancak bu konu altından mı paylaşayım yoksa diğer vbar konuları altında mı paylaşayım?

Rasim abinin eski Logo'nun içerisinden çıkan Vbar bende Mehmet abi , dayanamadım bir de Pro ya güncelledim. Ama başka bir modelim de daha Vbar var :)

TSA'da iKon kullanıyorum , sebebi de nitro governor olayından dolayı. Elimde ki governor aparatları en rahat ikona uyduğu için direk ikon almıştım zamanında. Tabi ondan da çok memnunum :)
Aşağıdaki bölüme yeni konu açarak paylaşabilirsin. Hatta bizler de hem kendi, hem de varsa örnek ayarlarla konuya katkıda bulunuruz ;)

Bu arada Vbar Nitro için Governor özelliği de var. Bunu neden denemedim acaba ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aşağıdaki bölüme yeni konu açarak paylaşabilirsin. Hatta bizler de hem kendi, hem de varsa örnek ayarlarla konuya katkıda bulunuruz ;)

Bu arada Vbar Nitro için Governor özelliği de var. Bunu neden denemedim acaba ??

Tamamdır Mehmet abi :)

Eski ünitelerde governor nitro ve elektrik için ayrı ayrı değildi sanırım Mehmet abi... Doğukanda Vbar Mini var. Şurdan görüleceği gibi nitro için uygun bir ünite değil;

Vbar Neo ile electric governor ve nitro governor ayrıldı... Electric governor express yazılıma dahil edildi. Nitro için pro gerekli... (Eskiden governor komple pro versiyon ile geliyordu.)

mevlüt yılmaz' Alıntı:
İbrahim phantom ne kadar zevkli olursa olsun benim için heli bambaşka bir şey. Sadece quad merakı vardı ve bu merak phantomla gitmiş oldu, ama çekimler için güzel bir alet.
Helinin zevkini başka bir şey tutmaz zaten abi :yuppi: ;D
farklılık güzel bir şey sende bunu deniyorsun ve bence çok da iyi yapmışsın abi :saygilar:
kırımsız uçuşlar dilerim.

Eskişehir ekibi bu sene Yozgat'a iyi hazırlanıyor, pilotajlar gelişiyor :)

Elinize sağlık...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Eski ünitelerde governor nitro ve elektrik için ayrı ayrı değildi sanırım Mehmet abi... Doğukanda Vbar Mini var. Şurdan görüleceği gibi nitro için uygun bir ünite değil;

Vbar Neo ile electric governor ve nitro governor ayrıldı... Electric governor express yazılıma dahil edildi. Nitro için pro gerekli... (Eskiden governor komple pro versiyon ile geliyordu.)
Neo ile ilgili bilgilerde haklısın Rasim %p Vbar Mini için bir şey diyemeyeceğim ama Vbar Standard PRO'da (V 5.3) Nitro ayarları vardı :) Ha performansı nedir, ne değildir hiç bir fikrim yok doğal olarak :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Standart silverline vbar da bir sıkıntı yok abi. Olay sanırım nitrodaki aşırı titreşimler... Full size da harici sensör var. Mininin yeterli gelmediği yer burası olabilir.

Vbar Neo da da nitro governor var, var olmasına da... Yine nitro heliler için external sensör tavsiye ediliyor. Eski sensörler bir istisna harici kullanılabiliyor neo da da...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Standart silverline vbar da bir sıkıntı yok abi. Olay sanırım nitrodaki aşırı titreşimler... Full size da harici sensör var. Mininin yeterli gelmediği yer burası olabilir.

Vbar Neo da da nitro governor var, var olmasına da... Yine nitro heliler için external sensör tavsiye ediliyor. Eski sensörler bir istisna harici kullanılabiliyor neo da da...
Kesinlikle haklısın Rasim :thumbup: Ben Vbar Mini' lerdeki sensor farkını bir an için unutmuştum :embarras: :)

Vay maşallah Eskişehir ekibine bak, nazar değmesin Allah muhabbetinizi arttırsın inşallah. :halay:

Mevlüt abinin phantom'da ortama epey bir eğlence katmış, havadan çekimler falan şahane. :thumbup:

Rasim senin tic-toc'lar baya bir olmuş bence, tebrikler. :bravo: İyiki aldınız bu simi Emre'nin de senin de uçuşlarında olumlu etkisi bariz bir şekilde belli oluyor. :yuppi:

Emre Goblin'le coşmuş resmen, bu sezon Eskişehir ekibini kimse tutamaz bence. :coolxf:

Mevlüt abinin Synergy'ninde maşallahı var, gelsin uçuşlar. :RCKolik: