[Video]: 2011 Dünya Jet Scale Yarışması 1.den 2013 Yılı hazırlıgı

TANER

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
"2011 Dünya En İyi Jet Scale" yarışması 1.den, 2013 yılında aynı modelin çok daha detaylı çalışması :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Daha detaylı anlatım için

Yoook artık diyorum :eek: Bu kadar ince ve detaylı bir çalışma olamaz herhalde. Amcam boşuna zamanında 1. almamış :bravo:

Ynt: [Video]: 2011 Dünya Jet Scale Yarışması 1.den 2013 Yılı hazırlıgı

Aşmış adamlar. Biz hala tahtayla balsayla HK mallarıyla uğraşıyoruz :(

Şu vergiler, düşük yaşam standartı vs olmasa bizde böyle şeylerle uğraşırdık ama mağlesef.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Nette hem bu amcamın kısa hayat hikayesi hem de modelin ilk yapılış detaylarını buldum. Ilk mesaja 2 video olarak ilave ediyorum.

Müsait olanlar mutlaka izlesin diyorum ve bu amcaya :saygilar:

Videoları izledikle bu adamların sadece SCALE değil mini JET model dizayn ettiklerini anladım. Valla helal olsun diyorum :thumbup:

Bu adamlar model değil uçak yapmışlar, çok farklı bir boyuttalar. :saygilar:

Bende kesinlikle Mehmet abinin eklediği videoları da izlemenizi tavsiye ederim.

Hakikaten süper bir çalışma olmuş , sadece ağzım açık seyrettim :eek:
Sadece 5200 dolar türbin motorları tutuyor , diğer detayları ve aksamları ile temiz bir 15000 dolar gitmiştir bu modele.İnişler ne kadar stabil görünüyor , bu sadece pilotun ustalığımı , yoksa modeli kontrol eden kimbilir kaç tane otopilot elektronik ekipmanlarından dolayı mı böyle , anlamadım.Her ne olursa olsun , adam harcamış ve yapmış , bu parayı daha gereksiz ve müsrif şekilde harcayan binlerce zengin ile karşılaştırırsak , bu adam emek vermiş , para dökmüş ama biz gibi gariplerin çenesini yormaya değecek güzel bir iş çıkarmış.Alkışlıyorum bu adamı... :bravo:

Ayrıntı videolarını daha sonra izleyeceğim. Ama asıl videoyu ağzım açık izledim. Adamların yaptığı model falan değil, resmen mini jet savaş uçağı yapmışlar!... :bravo:

Adamlar da teknik altyapı vakit,nakit istek vs her şey mevcut can sıkıntısından böyle şeyler yapıp insanı sinir ediyorlar :mad:

Urfa da Oxford vardı da biz mi gitmedik :embarras:

yalnız bir şey dikkatimi çekti iniş ve kalkışlarda türbin hava girişleri kapalı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Adamlar da teknik altyapı vakit,nakit istek vs her şey mevcut can sıkıntısından böyle şeyler yapıp insanı sinir ediyorlar :mad:

Urfa da Oxford vardı da biz mi gitmedik :embarras:
Evet öyle ama abi bu gerçekten çoook farklı bir şey olmuş. Para ve boş vakitten çok daha fazlası gibime geldi. Ama yine de sana katılmıyor değilim, keşke Urfa'da Oxford olsaydı da biz de gidebilseydik :-\

Celalettin Yazkan' Alıntı:
yalnız bir şey dikkatimi çekti iniş ve kalkışlarda türbin hava girişleri kapalı.
Abi ben de özellikle buna dikkat etmiş ama anlam verememiştim. Bakalım sebebini bilen çıkacak mı ??

kanat üstünde girişler var havayı oradan alıyor.