[Video]: 28.02.2016 Eskişehir Buluşması

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar arkadaşlar,

Dün öğlen yine arazideydik.. Hava hafif rüzgarlı ama sıcaklık olarak güzeldi.. Emre abi bir iki foto çekti, ben fazla niyetli değildim ama yine bir iki video çektim.. Bizler tam kadroyduk, uçakçı arkadaşlar da vardı.. Sonradan fotoğrafçı Necati bey de katıldı.. Güzel bir gün geçirdik :)

Vbar Control'ün avantajları üzerine de küçük bir video çekelim dedik, alınma gücenme olmasın :laugh:

(video ismi üzerine tıklayıp, youtube üzerinden izleyin. 50p)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

28.02.2016 Eskişehir Buluşması

Rasim Öztürk' Alıntı:
....Vbar Control'ün avantajları üzerine de küçük bir video çekelim dedik, alınma gücenme olmasın :laugh:
Videoları henüz izlemedim ama alınacak bir şey olacağını düşünmüyorum :laugh: ;D Atalarımız ne demiş : "Parayı veren düdüğü çalar" :lollol: :lol:

Paylaşımlar için teşekkürler Rasim, eline sağlık. :thumbup:

Hava gerçekten güzel görünüyor, sezon açılıyor sanki. :RCKolik:

Ayar konusunda ben de bir alternatif :laugh: çözüm geliştirdim aslında. Birazcık uzun (50 metre yeter) bir USB kablo ile uçuş sırasında bilgisayardan real-time ayar da olası sanki. :lol: :lol:

Mehmet abi pek sıcak bakmadı gerçi benim önerime. :lollol:

Bu arada işin şakası bir yana emek verip, bu video çektiğiniz için ayrıca teşekkür ederiz arkadaşlar :thumbup:

"Vbar Control + NEO" gerçekten büyük kolaylık %p ama allahtan ben dahil çözümüz sürekli ayarla uğraşmıyoruz da başlarda notebook ile idare edebiliyoruz :D

Bu arada motor çalışmadan BANK değerlerini (Gain değeri) değiştirme işini biz de çözdük Emrem, ama biraz geç oldu :laugh:

Sezon açılacak gibi hissediyorum ben de :) Mevsime göre gerçekten çok güzel hava...

Türker abi alternatif çözüm güzelmiş, tuttum bu fikri :) Ama piyasada çok fazla 50m lik usb kablo yok, 3m lik uzatma kablolarından 15 tane kadarını uç uca eklersek halledebiliriz diye düşünüyorum :lollol:

Mehmet abi aslında çözüm pek geç olmadı, sonuçta henüz Logo800'e neo'yu takmadan çözülmüş oldu. Adamlar yeni ünitelerini kumandalarına göre, yada birbirine uyumlu olacak şekilde tasarlamışlar, ama her şekilde kullanılabiliyor sonuçta. Birisi bi tık daha kolay sadece, o kadar da olsun diyelim :)

Bu arada knob kullanımı ile ilgili video ilerde çekerim, şimdilik şu kadarını söyleyeyim. Her parametreye atanabiliyorlar sanırım. Tek tek denemedim ama hissiyatım o yönde :D Heli yerde iken, herhangi bir fonksiyonun menüsüne giriyoruz, normalde yuvarlak tuş ile döndürerek değiştireceğimiz bir parametrenin değerini, knob ile değiştirmeye çalışıyoruz, klik sesi geliyor, knob o parametreye atanmış oluyor. Bundan sonra ana ekranda, başka bir menüde, yerde, havada vs iken, o knobu (parameter lock switchi kilitli değilken) çevirdiğimizde o parametreyi değiştirebiliyoruz. Kumandayı kapatınca muhtemelen unutuyordur (teyit etmem lazım). İki tane var kumanda üzerinde, sık kullanılan iki fonksiyona atama yapılabilir :)

Güzel buluşma olmuş. Ben de 50 mt usb kablosu na katılıyorum.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Videolari az once izledim. Birileri fena kudurmus :laugh: :D

Arkadaşlar ellerinize sağlık çok güzel buluşma olmuş uçuşlar güzel paylaşım için teşekkürler.

Elinize sağlık her zamanki gibisiniz %p :bravo:

Elinize sağlık. Uçuşlar güzel, anlatım videosu oldukça keyifli.Sahada çok güzel gözüküyor. :thumbup:

Elinize sağlık arkadaşlar...Uçuş videolarını seyretmek bile hasretimi biraz olsun dindiriyor..Malum kış şartları yüzünden 2,5 -3 aydır bir türlü uçamamıştım..Emrem coşmuş , uçuşları gayet hoşuma gitti . :thumbup: Rasim sana zaten söyleyecek birşeyim yok , V-bar kontrol sana bırak leveli , çağ atlatmış.. :laugh: ,hepinize çok teşekkür ederim , paylaşım yapan elleriniz dert görmesin... :saygilar:

Eskişehir
Ekibi Coşmuş
Ellerinize sağlık :thumbup:

Paylaşım için teşekkürler :thumbup:
Emre Abi valla her uçuş biraz daha farklılaşıyor gibi geldi bana %p
Ellerinize sağlık.
Bizlerde spektrum kumanda da knob düğmesine gyroyu atasak da öyle ayarlasak. Sonra gerçek değeri bulup sonra anahtarlı bir swiche geçsek olur dimi Rasim?
Sonuçta farklı ünitelerden bahsediyoruz ama merak ettim.

Denemek lazım İbrahim ama emin olamadım. Bavarian'da real time tuning var, Spirit'te yok diye biliyorum. Vbar'da real time tuning and saving var diyelim :D Tekrar bilgisayara bağlayıp kaydetmeye gerek olmuyor.

Aslında çok da ahım şahım bir özellik değil, zaten ben de yeri gelmişken ondan da bahsedeyim diye girdim. Mehmet abi işte vbarın 2015 sonunda bulduğunu başkası yıllar önce yapmıştı falan diye konuyu biraz overvaluation seviyeye çekti :D Üç pozisyon bir switche ata 50-55-60 değerlerini gir, uçuşta birini beğenirsin. Olmadı ikinci denemede büyük oranda bulursun, az geldiyse üçü de mesela 65-70-75 yaparsın...

Yıl olmuş 2016 bazı ünitelerde "governor" bile yok, knob çok da önemli değil ;D

Rasim Öztürk' Alıntı:
...Mehmet abi işte vbarın 2015 sonunda bulduğunu başkası yıllar önce yapmıştı falan diye konuyu biraz overvaluation seviyeye çekti :D

Güzel demek ki yazdıklarımız okunuyor ve mesajlar da doğru yere gidiyor :laugh: ;D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Yıl olmuş 2016 bazı ünitelerde "governor" bile yok, knob çok da önemli değil ;D
Yeni Versiyonu bekleyelim istersen, bakarsın "Governor" çok daha fazlası geliyordur (yani inşallah :lol: )