[Video]: Align 3GX FBL sisteminin yazilim guncellemesi nasil yapilir

slowbend

Uye
Merhaba arkadaslar.

Yeni bir video ile yine burdayim :) Elimdeki Align 3GX FBL modulunu henuz helikopterime montajlamadim. Ancak, aldigimdan beri 2 yazilim guncellemesi geldi. Ben de en azindan helikopterime takana kadar elimde en guncel halinde olsun istedim.

Nasil yapildigini sizinle paylasmak istedim. Bu anlatim kesinlikle cihaz helikopter uzerinde degilken gecerli. Eger helikopter uzerinde ise, kanal kablolarinin dogru takildigina ve enerji vermeden once motor ve esc arasindaki kablolari emniyet acisindan soktugumuze emin olmaliyiz. Zira, elektronik bir cihaz, guncelleme sirasinda ne yapacagi belli olmaz.

Umarim anlasilir ve acik olmustur. Sorulariniz varsa, yanitlamaya hazirim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tamda ihtiyacım olan şey. Teşekkürler Erman. :thumbup:
Benim 3gx'te 2.1, malum 3.1 çıktı geçen hafta ama güncellemeden önce son ana kadar bekleyeceğim yorumların gelmesini yinede. %p

Konu başlığını görünce ilk önce konuyu Türker kardeşim açtı zannettim :laugh: Meğer Erman Bey açmış :) Elinize sağlık Erman Bey :bravo:

Merhaba Arkadaşlar, dün itibari ile 450DFC modelimdeki 3GX versiyonunu olumlu yorumlar üzerine üşenmeyip 5.0'a update ettim.Halihazırda üzerinde 3.1 versiyon vardı ve çok memnun olduğum için herhalde değiştirmem diyordum...Ama gelelim o kadar iyi yorumdan sonra dayanamdım...

Sonuç gerçkten mükemmel, 4 Adet BeastX ve 1 Adet V-Bar sahibi olarak diyebilirim ki herhangi bir fark kalmamış , eğer fark hisseden varsa helal olsun :)

Bana tek sorun çıkartan önceki versiyonumda olan Aileron Gain değerinin biraz fazla gelmesi ve Hurricane esnasında aileron sathındaki Wobble hareketi oldu..Potlar malumunuz 3GX te inanılmaz hassas ve manuel olarak ayar bile çile oldu, PC ile 2 dk da istenilen ayar şu anda olmuş durumda.

Dün uçuş esnasında 1-2 video çeken tanıdık oldu, onlar Youtube'a koyar koymaz linkleri buraya eklicem...

Sonuç olarak memnun kalıcağınızı düşünüyorum, hemen yüklemenizi tavsiye ederim..

Bu arada her nekadar benim bütün ayalarım update sonrası kalmış olsa da , Align tavsiyesi üzerine de bütün DIR ve Setupları mutlaka baştan geçin, bu esnada motor kalolarını ayırmayı da sakın unutmayın.Selamlar.

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar, dün itibari ile 450DFC modelimdeki 3GX versiyonunu olumlu yorumlar üzerine üşenmeyip 5.0'a update ettim.Halihazırda üzerinde 3.1 versiyon vardı ve çok memnun olduğum için herhalde değiştirmem diyordum...Ama gelelim o kadar iyi yorumdan sonra dayanamdım...

Sonuç gerçkten mükemmel, 4 Adet BeastX ve 1 Adet V-Bar sahibi olarak diyebilirim ki herhangi bir fark kalmamış ...
Mehmet bende dün 5.0 versiyonunu kurdum, test için haftasonunu bekliyordum. Senden başarılı olduğunu duymak beni çok rahatlattı. :halay:

Bende 4.0 versiyonu kuruluydu ve açıkçası performansından memnundum, endişe ediyordum başıma iş mi aldım diye. :laugh:

Bende video çekeceğim ilk fırsatta ama senin uçuş videolarını izlemek çok daha güzel olur, merakla bekliyoruz. :thumbup:

Ynt: [Video]: Align 3GX FBL sisteminin yazilim guncellemesi nasil yapilir

Türker Akgün' Alıntı:
Mehmet bende dün 5.0 versiyonunu kurdum, test için haftasonunu bekliyordum. Senden başarılı olduğunu duymak beni çok rahatlattı. :halay:

Bende 4.0 versiyonu kuruluydu ve açıkçası performansından memnundum, endişe ediyordum başıma iş mi aldım diye. :laugh:

Bende video çekeceğim ilk fırsatta ama senin uçuş videolarını izlemek çok daha güzel olur, merakla bekliyoruz. :thumbup:
Turker abi bizim sorunda 5 le beraber yok sanirim bende guncelledim 4 ten sonra bi fiyasko beklemiyorum isallah :) 500 umle ozlestim kirilmasina dayanamam artik eskiden umursamiyordum ama simdj degerlendi hihi

Mehmet Karakaya' Alıntı:

Sonuç gerçkten mükemmel, 4 Adet BeastX ve 1 Adet V-Bar sahibi olarak diyebilirim ki herhangi bir fark kalmamış , eğer fark hisseden varsa helal olsun :)
......
Dün uçuş esnasında 1-2 video çeken tanıdık oldu, onlar Youtube'a koyar koymaz linkleri buraya eklicem..
Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler Mehmet :thumbup:

Biz de yoğun bir baskı sonucu, dün Türker'e V5 upgrade ettirdik sonunda :laugh: Gerçi Türker en son V4 kullanıyor ve gayet memnundu, bakalım senin gibi bariz bir fark hissedecek mi ?

Bu arada uçuş videonu merakla bekliyoruz ;) özledik valla senin uçuşlarını izlemeyi :)