[Video]: BERATOZDEMIRWORKS - Bosphorus Time Lapse

berattea

Uye
Kısa süreliğine İstanbul'da bulunmuştum. Hazır gelmişken bir kaç foto çekeyim istedim. İyi seyirler.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize emeğinize sağlık. Çok iyi çalışma.

:bravo: :thumbup: :halay:

Bu aralar bizde işimizde UZUN Zamanlı (3-4 aylık) Time Lapse işine girdik. Gerçi bu konuda dış hizmet alıyoruz, bakalım sonuç nasıl olacak ;)

Küçük bir soru: Videonun baş kısmında GoPro monte ettiğin ve dönen bir ekipman var. Bu nedir ? Linkini alabilir miyiz rica etsek :)

Güzel bir timelaps olmus elinize sağlık :thumbup:

Ali abi Mehmet abi Cengiz teşekkür ederim. Mehmet abi o aparat mutfak zamanlayıcısı ;D link verememde ikeada filan bulabilirsiniz.

Berat bet,

Keyifli bir çalışma olmuş elinize sağlık. İkea zımbırtısı da işe yaramış.

Dragonfly...

Cahit Kaş' Alıntı:
Dönen aparatı kullanmak çok akıllıca.
Videoları çok beğenmekle beraber eleştiride de bulunmak isterim. Umarım yanlış anlamazsınız.
Time lapse video eğer kameranın marifeti ise bana ilginç gelmiyor maalesef. Ki bu fotoğraf kalitesinden de belli oluyor. Yani al bir GoPro. Ayarla ve hazır olsun.
Ben daha önce time lapse video hazırlamak istedim. Binlerce foto çektim. Fotoğrafları photoshopta işledim. Ama iş yüksek çözünürlüklü render almaya gelince benim orta halli bilgisayarım yetersiz kaldı. Dolayısı ile erteledim.
Normalde bu eleştiriyi yapmam. Ama başlığa büyük harflerle BERATOZDEMIRWOKS yazdığınızda beklenti çok yükselir.

Yorumun icin tesekkur ederim cahit ama sandigin kadar basit degil olay. Makineyi nereye koyacagimdan tut da ışığın guzel oldugu anı beklemek. Hareketin nerde baslayip nerde bitecegine kadar vermek. Cekilen binlerce fotoyu editlemek videoya donusturmek. Ve herseyden öte belli bir komposizyon olusturmak. Bunlar makinenin yapacagi seyler degildir. Makine sadece aractir. Senin açından bakilirsa sanki herseyi yapan makine gibi varsa oyle makine bende istiyorum dicemde keyfi kalmaz bu işin. Beklentini yuksek tuttuysam ozur dilerim. Sadece izlemenizi istedigim bir paylasimdi.

İzlenebilir time Lapse calismasi yapmak bence de zor ve güzel bir emek isteyen bir şey. En basitinden herkes fotoğraf cekiyor ama bunu hobi olarak yapan profesyonellerin çektigi resimler çok daha farklı oluyor. Yanı kısaca olay sadece makina değil, sadece bir araç. Ortaya çıkan eserde ise bence çok daha fazlası mevcut diye düşünüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ellerine sağlık, gayet güzel, olmuş. Eksiği yok fazlası var, keyifle izledim. Özellikle deniz çekimlerini çok seviyorum timelaps işinde. :thumbup: :bravo:

O ikea zamanlayıcı çok meşhur blogger'lar arasında, ilk yolum düştüğünde ben de alıcam bi tane... Bir de ray yapma niyetim var yanal hareket için :D

Herkese teşekkür ederim. Emre Kaman mutfak zamanlayıcısı desekte inanın sanki bu iş için yapılmış. Malzeme kalitesi filan sahaya indiğiniz zaman sırıtmıyor. Kimse diyemez iyi uydurmuşsun diye. Gopronun bir aralar zamanlayıcısını görmüştüm 130 tl mi neydi bu aleti 9.90 a aldım ;D Aklı kullanmak lazım beyin bevada :D Ayrıca gopronun aparatından daha kaliteli göründüğüde kesin. Slider olayı içinde dolly önerebilirim. Tamam bir slider yumuşaklığında kaymıyor belki ama düzgün kullanımda nefis sonuc veriyor yurt dısından 15 dolara almıştım onuda. Slider fiyatlarını söylemiyorum :D

Berat Özdemir' Alıntı:
Herkese teşekkür ederim. Emre Kaman mutfak zamanlayıcısı desekte inanın sanki bu iş için yapılmış. Malzeme kalitesi filan sahaya indiğiniz zaman sırıtmıyor. Kimse diyemez iyi uydurmuşsun diye. Gopronun bir aralar zamanlayıcısını görmüştüm 130 tl mi neydi bu aleti 9.90 a aldım ;D Aklı kullanmak lazım beyin bevada :D Ayrıca gopronun aparatından daha kaliteli göründüğüde kesin. Slider olayı içinde dolly önerebilirim. Tamam bir slider yumuşaklığında kaymıyor belki ama düzgün kullanımda nefis sonuc veriyor yurt dısından 15 dolara almıştım onuda. Slider fiyatlarını söylemiyorum :D

Aslında slider'ın kendisinden ziyade, hareket vermek konusunda düşüncelerim var. Sabit hızda, hatta çok yavaş bir sabit hızda hareket vermek istiyorum. Bunun için iki tane servoya 360 derece modu yapıp kullanmayı düşünüyorum. Bakalım, birçok projeden biri de bu. Bir ara yaparız :D

Çok beğendim eline sağlık :)

Daha yüksekçe bi yerden, geniş açı da güzel bişeyler çıkarabilir ortaya... Boğaza hakim bir noktadan...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Çok beğendim eline sağlık :)

Daha yüksekçe bi yerden, geniş açı da güzel bişeyler çıkarabilir ortaya... Boğaza hakim bir noktadan...

Kesinlikle hatta gün batımını yakalamak için en azından Galata kulesine gideyim dedim fakat inanılmaz yogunluk vardı giremedim. Başka fırsatım da olmadığı için gecesi ile yetindim.

Fotografcilik 101 icin tesekkurler Cahit, faydali oldu. Fotografciliga merak salan her ilk genc 20 yasina gelmeden ogrenmis olur bunlari, yada ogrenmelidir zaten. Eminim Berat da bu temelleri o zamanlarda kapmistir :)

Tebrikler Berat, gayet keyifli bir video olmuş. :bravo:

Emek istiyor ama ortaya güzel birşey çıktığı zaman da tadından yemiyor bu tarz çalışmalar bence. :thumbup: