[Video]: BERATOZDEMIRWORKS - BOSTANLI SAHiL (FPV ve Stick Cam)

berattea

Uye
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Acro Mode ile 3cü ayın sonu!

Gün geçtikçe Acro moda alışılıyor anlaşılan Berat :thumbup: Stick hareketleri ile videoyu izlemek ayrı bir keyif, ellerine sağlık %p

Bu sefer küçük bir eleştirim olacak müsadenle. O da kış olmasına rağmen parkta hiç de az sayılmayacak kadar insan varmış :-\ Tamam 250 sınıfı küçük bir quad ama yine de allah korusun.. :embarras: :rolleyes: :rolleyes:

Elinize sağlık Berat Bey. Uçuş çok güzel, hareketler mükemmel. Parkta insanların olması problem yaratabilir. Neticede bu elektronik bir cihaz. Bir de millet sizin benim duyduğum heyecanı duymayabilir, şikayete konu olabilir. Zaten insanlar tedirgin.

Uçuş çok eğlenceli ve keyifli gözüküyor.Fakat etraftaki insanlar benide oldukça tedirgin etti.

yaptığımız hobiye kötü bir örnek olmuş,sonra yasaklar geldi mi nedenini sormayalım.

Görüntüleri dikkatli izlerseniz seçtiğim yerin olabildiğince insandan soyutlanmış olduğunu göreceksiniz. Bu aletin ve hobinin son derece bilincindeyim. Ama yine görüntülere bakarsanız bazı anlarda nadirde olsa insanlar belirlediğim parkura giriyor. Ayrıca bir ara sahile doğru açıldım orda hatalı olabilirim doğrudur.

Videoda kumandanın gözükmesi çok hoş olmuş. %p

Çok süratli uçan bir makina, küçüklüğüne aldanmamak lazım. Çarptımı insanı yaralayabilir, aman dikkat. ;)

Pilotaj seviyesi çok yükselmiş Berat, bence seni yavaş yavaş heliye alalım biz. :laugh: :RCKolik:

Ben o parkta olsaydım, gözünde gözlük, elinde kumanda olan adamı bulur ve tepki gösterirdim Berat, kusura bakma. O parkta bu tarz bir uçuş güvenli olmadığı gibi, etik de değil.

Bundan sonra daha dikkali olacağım...

Bu konuya ilk günden beri yorum yapmayı düşünüyordum ama polemik olmasın diye bir şey yazmadım, ekipçe aramız da eleştirisini yaptık... Bu yere yaklaşık 5 dk. mesafe de oturuyorum,, align 150 yi bile burada uçurmaya çekinirken, quad ile pfv yapmak ne derece doğru ? üzerinize alınmayın ama son dönemde çıkan bu yasalar hep bu gibi quad uçuşları yüzünden çıkarıldı, bizde arada kaynadık.

Berat daha dikkatli olacağını ifade etmiş, keşke tüm multici arkadaşlar berat kadar duyarlı yada özeleştri yapabilmeyi becerebilse.

Bu konuda ben de fikrimi beyan etmek istiyorum.

Drone lar, multikopter ler ne derseniz deyin, otonom uçuş kabiliyetine sahip sistemler son sürat geliştirilmeye devam ediyor. Ve bu hobicilerin akaiyonlarından ziyade, çok yüksek seviyede istihbarat ve güvenlik endişesi ile denetim altına alınmak isteniyor.

Dragonfly...

Video ve pilotaj çok iyi.fakat insanlara çok yakından geçmişsin.60km/h hız ile yarım kilo racer ila çarpışmak hoş olmaz:)
İstanbul da yer sıkıntısı problem ve sürekli bu problem büyüyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi