[Video]: BURDUR THK Buluşması : 14.04.13

Hakan Ülgenalp

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar , nihayet görüntüler fırından çıktı , çok güzel bir günde Can Bey, Mehmet Bey ve Tuğra abi ile beraber geçirilmiş harika bir gündü.Sözü uzatmıyorum , işte görüntüler..
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benim uçuş :laugh:

Günün sonunda şunu anladım ki , biz daha çooook fırın ekmek yememiz lazım.Görüntüleri çeken Can beye teşekkürlerimi sunuyorum , Antalya'dan kalkıp gelen Tuğra abiyi de asla unutmuyorum, Mehmet beye ve kısacası bu güzel gün için Burdur grubuna teşekkür ediyorum... :bravo:

BURDUR THK model uçak pisti Buluşması...

Tuğra Abi Burdur'a gelmişken çimleri kesmiş, bir güzel ilaçlama da yapmış. Hiç misafir falan dememiş çalıştırmışsınız valla. :laugh:

Şaka bir tarafa gerçekten güzel bir gün olmuş belliki. :thumbup:

Tuğra Abi buraya da bekleriz en kısa zamanda. :saygilar:

Valla ILK UCUS da bunları yapabileni hiç görmedim, tek kelime ile HELAL olsun Hakan'ım. :bravo: :bravo:

Seni tanımasam yalan söylüyorlar, hiç kimse ILK ucusda, Nose-In hover, Alan turu ve Nose-In iniş yapamaz derdim. İşte yılmadan simulator çalışma ve yetenek ile demek ki hersey mümkünmüş.

Tugra abinin dediği gibi "Hakan'ım sana bizim verebileceğimiz bir şey kalmamış" :thumbup:

Hakan Abi senin uçuş videosunu yeni gördüm. Resmen dilim tutuldu. :eek:
Helal olsun demekten başka ne denir bilemedim. :thumbup:
Simulatör elbette çok önemli ama sende kesinlikle yetenekte var Abi. :coolxf:
İlk uçuşu böyle olan bir model helikopterciye ben rastlamadım daha önce, kolay kolay rastlayabileceğimi de sanmıyorum. :bravo:

Yalnız o kuyruk olayını çözmek lazım. Mevcut donanımla kafa devrini arttırıp, gain ayarıyla oynayarak hallolabilir diye düşünüyorum. Ben test uçuşunu yaptığımda böyle bir sorun yaşamamıştım. Olmadı kuyruğa bir gyro takıp TM1000'i komple devre dışı bırakırız.

Tuğra abi senin uçuşlarda süper :thumbup: Şu an bir sunum yetiştirmem gerekiyor o nedenle tüm videolara bakamadım ama sanki uçan başkası :thumbup:

Bu arada Hakan'ı iyi motive etmissin "Hakan Nose-In yapabilir misin, bir alan turu atta görelim. Oldu olacak bir de Nose-In Iniş yap..." :D

Sayende Hakan'ın tek başına uçuyor olsa 1 ayda cesaret edip deneyeceği şeyleri 5 dak sığtırmış. Acilen benim de antalya'ya gelip seninle uçmam gerekiyor galiba, zira 6 aydır pek bir gelişme yok bende :laugh:

Helel olsun :D mekan güzel havada bi okadar güzelmiş :) Tuğra abi yeni işinin verdiği sıkıntıları modellerinden çıkarmış görünüyor :D :lollol:

Türker Akgün' Alıntı:
Tuğra Abi Burdur'a gelmişken çimleri kesmiş, bir güzel ilaçlama da yapmış. Hiç misafir falan dememiş çalıştırmışsınız valla. :laugh:

Şaka bir tarafa gerçekten güzel bir gün olmuş belliki. :thumbup:

Tuğra Abi buraya da bekleriz en kısa zamanda. :saygilar:
Türker merhaba sağolsun arkadaşlar ile çok güzel bir gün geçirdik. Uzun zamandır hiç bu kadar aynı gün içinde uçtuğumu hatırlamıyorum, hatta bu kadar çokta uçmadım hiçbir zaman. Bayağı yorucu bir gün oldu yaklaşık olarak 16 yada 17 defa uçtum tabi bir ertesi gün pazar yaptığım uçuşlarıda eklersek sayı 26 ya çıkıyor pazar akşamı eve dönerken beynim uğulduyordu açıkçası. Bu güne kadar hiç kısmet olmadı ama ilk fırsatta mutlaka İzmit'te ki bir buluşmaya katılmayı bende çok istiyorum. :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla ILK UCUS da bunları yapabileni hiç görmedim, tek kelime ile HELAL olsun Hakan'ım. :bravo: :bravo:

Seni tanımasam yalan söylüyorlar, hiç kimse ILK ucusda, Nose-In hover, Alan turu ve Nose-In iniş yapamaz derdim. İşte yılmadan simulator çalışma ve yetenek ile demek ki hersey mümkünmüş.

Tugra abinin dediği gibi "Hakan'ım sana bizim verebileceğimiz bir şey kalmamış" :thumbup:
Mehmetcim aramızdaki samimiyete ve bizleri yanlış anlamayacağınıza inanarak sizlere ufak bir şaka yaptık cumartesi günü ;) Bu işi kıra kıra öğrenmiş kişiler olarak zaten bunun bu şekilde olmayacağını hepimiz iyi biliyoruz ancak tabiki güzel bir mizansen ile normalde yapamayacağımız şeyleride olmuş gibi gösterebiliyoruz. :lol: Hakan kardeşimin 10 metre arkasında kumandayı kullanan esasında benim :laugh:Can'ın turnigy kumandasını Hakan'a verdik ve uç bakalım dedik yanlız onun kumandası malesef alıcıya bind edilmemiş benim elimdeki kumanda hareket komutlarını veriyordu. Bir ara baktım kendini öyle bir kaptırmış ki gidip tebrik edesim geldi. Hepinizin hoşgörüsüne sığınarak böyle birşey yaptık ki demekki güzelde yapmışız inandırıcı olmuş. :saygilar:

Mesut AKIN' Alıntı:
Helel olsun :D mekan güzel havada bi okadar güzelmiş :) Tuğra abi yeni işinin verdiği sıkıntıları modellerinden çıkarmış görünüyor :D :lollol:
Mesutcum güzel bir gün geçirdik. Tek başına olsam etraf boş olsa iyice azıtacaktımda etrafımda başkaları varken biraz korkuyorum. :)

N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Mesut AKIN' Alıntı:
Mesutcum güzel bir gün geçirdik. Tek başına olsam etraf boş olsa iyice azıtacaktımda etrafımda başkaları varken biraz korkuyorum. :)

abicim bende tek başımayken daha rahat oluyorum uçarken ancak ozamanda günün tadı çıkmıyor tekbaşına dostlarla sohpet ayrı bi zevk :) inşallah bidaha butaraflara yolun düşerde uçarız abi :)

N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Mehmetcim aramızdaki samimiyete ve bizleri yanlış anlamayacağınıza inanarak sizlere ufak bir şaka yaptık cumartesi günü ;) Bu işi kıra kıra öğrenmiş kişiler olarak zaten bunun bu şekilde olmayacağını hepimiz iyi biliyoruz ancak tabiki güzel bir mizansen ile normalde yapamayacağımız şeyleride olmuş gibi gösterebiliyoruz. :lol: Hakan kardeşimin 10 metre arkasında kumandayı kullanan esasında benim :laugh:Can'ın turnigy kumandasını Hakan'a verdik ve uç bakalım dedik yanlız onun kumandası malesef alıcıya bind edilmemiş benim elimdeki kumanda hareket komutlarını veriyordu. Bir ara baktım kendini öyle bir kaptırmış ki gidip tebrik edesim geldi. Hepinizin hoşgörüsüne sığınarak böyle birşey yaptık ki demekki güzelde yapmışız inandırıcı olmuş. :saygilar:
Ne demek Tugra abi, canınız sağolsun :D Yanlız kurgu, çekim herşey o kadar güzel olmuş ki, her ne kadar imkansız olsa da inanmadık dersek yalan olur ;D

Hepimiz için unutulmayacak güzel bir anı oldu :laugh:

Mesut AKIN' Alıntı:
N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Mesut AKIN' Alıntı:

abicim bende tek başımayken daha rahat oluyorum uçarken ancak ozamanda günün tadı çıkmıyor tekbaşına dostlarla sohpet ayrı bi zevk :) inşallah bidaha butaraflara yolun düşerde uçarız abi :)
Demek ki bu tek başına iken daha iyi ve rahat uçma duygusu sadece bana has değilmiş :laugh:

Ohhhh , şükürler olsun....Tuğra abimle çok güzel bir gün geçirmiştik , nihayet şakamızı söylemiş :lollol: :lollol: :lollol:
Valla içime dert oluveriyodu , verdin gazı Tuğra abi , işin enteresan tarafı , pilotajı o kadar güzel ki , hem bana laf yetiştiriyor hem de heliyi uçuruyordu :lollol:
Bana sadece rol yapmak kaldı , ilk defa hovere bile kalkmamış birisi için gerçekten ağzı açık bıraktıran görüntülerdi :lol:
Hepinizin anlayışına sığınıyor , ve teşekkür ediyorum abilerim , kardeşlerim.İnşallah bu pazar hava güzel olursa , ilk hover videosu gelecek...Bu seferki gerçek olacak tabi ki :laugh:

N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Valla ben yedim ne yalan söyliyim. Süper organizasyon. :lollol:

[Video]: BURDUR THK Buluşması : 14.04.13

İnanmak ne kelime , kendimi öyle kaptırmışım ki , sanki ben uçuyorum sandım :lol:...Tuğra abi bile beni tebrik edecekmiş baksana :lol: :lol:
Şaka bir yana , helikopter 4-5 aydır köşesinde duruyordu , palleri azcık hava gördü , artık tozlandırmayız inşallah, birde şöyle bir gerçek var , Tuğra abi doldurmuş hangarda ne kadar helisi versa getirmiş.O uçarken bizim ne haddimize , harika uçuşlar yaptı , acayip riskli hareketler denedi , Tuğra abi de , Can da , Mehmet bey de , güzel ve sıcakkanlı kişilerdi ve ben o günden çok büyük keyif aldım.Gerçekten Burdur'da olamayacak kadar güzel bir buluşmaydı.İnşallah memleketimizde modelci sayısı artar da , biz de hem daha çok dost edinir , hem daha keyifli ve kalabalık uçuşlar yaparız. :saygilar: