[Video]: Değirmendere'de camdan eve deniz uçağı girdi :)

• Konbuyu başlatan Tolga
  • Başlangıç tarihi
  • 3,677
T

Tolga

Guest
Merhaba,

Geçen Pazar günü havanın da harika oluşuyla Değirmendere'nin yazlık havasındaki sahilinde Wing Dragon Sporster V2'nin float testini yaptım. İkinci testte ise kamera kullandım..

Sonrası ise videoda :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: [Video]: Değirmendere'de camdan eve deniz uçağı girdi :)

Valla Tolga'cım geçmiş olsun :embarras: Allah tek kelime ile korumuş :) Çok daha kötü sonuçlar olabilirdi.

Yanlız videonun sonu da süper :thumbup: özellikle şaşkın şaşkın kapıyı açan ev sahipleri :laugh:

Aynen Mehmet Abicim, sonunun böyle bitmesi çok mutluluk verici.. Senaryolar kurunca neler neler çıkıyor, bir ara "Son Durak" serisine bağlamıştım :D
Aile ise çok kafa ve espirililerdi :)

çok geçmiş olsun kimse zarar görmemiş mutlu sonla bitmiş :D

Geçmiş olsun öncelikle ama yapılan iş tehlikeli gerçekten camın dibinde oturup oynayan bi çocuk olsa idi Allah korusun, insaların olduğu yerleşim yeri yakınlarında bu hobbyi idam ettirmek çok tehliklei bence, başkasının canına zarar vermek çok kötü olur, şükürki sizde böyle birşey yaşanmamaış ama bu iş ciddi sorumluluk istiyor , kullandığınız uçakta zaten başlangış serisi hava çekimi için zaten çok iyi değil kontrolleri çok iyi olan bi model değil ve rüzgardan etkileniyor, çok ucuz atlatmışsınız gerçekten

Ynt: Ynt: [Video]: Değirmendere'de camdan eve deniz uçağı girdi :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Geçmiş olsun öncelikle ama yapılan iş tehlikeli gerçekten camın dibinde oturup oynayan bi çocuk olsa idi Allah korusun, insaların olduğu yerleşim yeri yakınlarında bu hobbyi idam ettirmek çok tehliklei bence, başkasının canına zarar vermek çok kötü olur, şükürki sizde böyle birşey yaşanmamaış ama bu iş ciddi sorumluluk istiyor , kullandığınız uçakta zaten başlangış serisi hava çekimi için zaten çok iyi değil kontrolleri çok iyi olan bi model değil ve rüzgardan etkileniyor, çok ucuz atlatmışsınız gerçekten
Aynen Üstad. Bu hobinin hiç şakası yok. :embarras: Büyükmüş- Küçükmüş, Metalmiş- Köpükmüş, Ucuzmuş- Pahalıymış kısmına bakmıyor yani.

Havada uçan bir şeye her an bir şey olabilir düşüncesi ile yaklaşmalı ve ona göre alınabilecek MAX tedbiri ve dikkati almaya çalışmalıyız, ki bu olayı yaşayan Tolga arkadaşımız bu hususlard oldukça özenli ve dikkatlidir.

Olayı ilk kez ögrenince benim de aklıma, ya o uçak yolda seyir halindeki bir arabanın üzerine gelseydi oldu. Valla düşünmek bile istemiyorum :rolleyes:

Bu olay gerek uçuş sahasında uygulamaya çalıştığımız kuralları, gerekse kaçak uçuşlarımızı bir kez daha gözden geçirmek için güzel bir vesile olur inşallah ;)

Aslına bakarsanız uçağın burnunda 100gr'ın altına HK kamera var, çekiş problemi yok. Zaten float takımlarıyla denizde uçurmak amacıyla uçurdum ama olunca oluyor işte.. 2 kere kurtardım ama 3.'de servo cevap vermedi..
Dediğiniz gibi ucuz atlattım :)

Geçmiş olsun Tolga'cım şanslıymışsın, gerçekten toleranslı insanlara denk gelmişsin. Ben olsam o eve gidebilir miydim bilmiyorum, il sınırları dışına kaçıp izimi kaybettirmeye çalışırdım gibi geliyor. :laugh:
Video eşsiz bir anı olmuş. Hele birde böyle tatlıya bağlanınca kaymaklı ekmek kadayıfı tam. :thumbup:

Selam Türkercim :)
Sonucun ufak tefek zararlarlı olması gerçekten çok mutluluk verici, ailenin anlayışlı ve esipirili oluşu ise güzel şans ama Değirmnedere diye söylemiyorum halkı bile farklı :D
Dediğin gibi güzel bir anı oldu :laugh:

Tolga abi ben de Değirmendere'de oturuyorum. Uçağın girdiği ev bize yakın. valla siz iyi cesaret etmissiniz orda uçuş yapmaya. :laugh: benim aklımdan bile geçmez. ben yukarı değirmenderede uçuş yapıyorum. orada boş araziler var. %p müsait olduğunuz bir gün gidelim beraber uçuş yapalım. hatta bugün bile gittim. hava süperdi. 2 sorti uçuş yaptım. görüşmek üzere.

Merhaba Çağdaş, demek sen de Değirmendere'desin :)
Açıkçası cesaretlik birşey yok, bu uçak arkadan motorlu ve su için float takımları olan hafif bir uçak. Denizden kalkıp denize inebiliyor ama hatam birgün önce değiştirmem gereken servoyu 1 kere test edip çalıştığını görmem oldu. Ki o çarpmadan önce uçağı bir kez 10dk kamerasız uçurdum da, sorunsuz.. Neyse :)
Yukarı Değirmendere'deki bahsettiğin araziyi merak ettim doğrusu, olur bir ara bakarız tabi :)
Eğer sana zahmet olmazsa bir gidişinde fotoğrafını çekersen ve bizimle forumda paylaşırsan çevredeki diğer modelci arkadaşlarımıza da alternatif sunmuş olursun ;)
Yakında yukarı Değirmendere'de uçakları uçurmak dileğiyle :)
Selamlar

Geçen Cumartesi ben bu filmin Altan ile beraber galasına gitmiştim. Ve aşağıda kurduğunuz senaryoları kurmuştuk. Gerçekten büyük geçmiş olsun Tolga! Öte yandan soğukkanlılığına da hayranım, o hengamede fotoğraf çekmeye de devam ediyorsun...

Ömer Abi, hatta gala öncesi Altan Abiyle ufak gala kokteyline de katılmıştınız :D

Tolga' Alıntı:
Ömer Abi, hatta gala öncesi Altan Abiyle ufak gala kokteyline de katılmıştınız :D

Evet, evet, ben kokteyli atlamışım. Bir de ben bu filmi "en cesur yönetmen" dalında Oscar'a aday göstermeyi düşünüyorum, ne dersiniz?...

Alemsin Ömer Abi :D