[Video]: Flysky FS-TH9X, Turnigy 9X Stick Kalibrasyonu

slowbend

Uye
Merhaba arkadaslar.

Turnigy 9x ve muadilleri icin gecerli olan stick kalibrasyonu islemini bir video cekerek anlatmak istedim. Umarim faydasi olur :)

Kirimsiz Ucuslar :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

NOT: Ayarlari bitirip kumandayi actiginizda trimlerin degistigini goreceksiniz. Tekrar ortalamayi unutmayin

Erman Bey, elinize sağlık oldukça güzel ve faydalı bir video olmuş :bravo: Hemen kaynak bilgi olarak "Indeks" sayfamıza ilave edelim :thumbup:

Bu arada şahsen kullanmadığım için bilgim yok, bu kalibrasyon işlemini ne zaman ve neden yapma ihtiyacı ortaya çıkıyor ?

Rica ederim Mehmet Bey, umarım bu kumandanın sahibi arkadaşların işine yarar.

Bu Turnigy ve muadili kumandalara Er9x, Open9x gibi açık kaynak başka yazılımlar atılabiliyor. Bu yazılımların hepsinde stick kalibrasyonu için bir menü var. Ancak kendi orijinal yazılımında bu menü seçenek olarak gelmiyor, ben de nasıl ulaşılacağını göstermek istedim.

Kalibrasyon, kendi tecrübelerime göre, özellikle stick hassasiyetleri ile, yayları ile oynadığınız zaman gerekebilen bir durum. Örneğin kendi kumandamda, ekrandan baktığımda, çok az da olsa negatif elevator verdiğini farkettim. Önce içinden stick sertliğini kendime göre ayarlayıp, bu şekilde kalibre edince düzeldi.

Ayrıca Aurora 9 kumandam var. Zaman içerisinde bir çok ayarını videolarla anlatmak istiyorum. Bilgi paylaştıkça çoğalır :)

Kırımsız Uçuşlar :)

Teşekkürler Erman Bey, şimdi daha net anladım :)

"Hitec- Auora 9" videolarını 4 gözle bekliyoruz %p Özellikle Türkiye Dist tarafından yurtdışı ile aynı fiyata satılmasından dolayı, son 1-2 senedir oldukça populer hala geldi. Eminin bir çok insanın faydalanacağı güzel bir çalışma olacak :thumbup:

Merhaba

turnigy 9x kumandalarda switclere alıcı kanallarını atamayı nasıl yapıldığını anlatabilirmisiniz.3 lü switche nazanın failsafe-gps-atti modunu atamak istiyorum.kumanda switcleri-naza controlcü ve alıcı arasındaki atamaları hiç bilmiyorum.

kumandayı aldığımızda bind, stick kalibrasyon,swiclerin atanmasının dışında başka hangi ayarlar yapılması gereklidir?

yardımcı olursanız sevinirim.

abi bu ne işe yarıyo yani uçak içinde faydalımı

Bahadır 2013 yılındaki mesaja soru sormuşsun pek cevap geleceğini sanmıyorum [emoji45]

Bahadır selamlar,

Forumumuzda, "selam sabah vermeden, hemen kendi sorularını soramama" uygulaması bulunmaktadır. Konunun ayrıntılarını öğrenmek için, sana zahmet, üye olduğun zaman sana gelmiş olan özel mesajı okuyabilir ya da aşağıdaki konuyu inceleyip, gereğini yapabilirsin.

özür dilerim ağalar doğru söylüyorsunuz selamsız sabahsız iş olmaz kusura bakmayın Selamün Aleyküm :)p :

teşekkürler çok işime yaradı naza programıdan bakıyorum az çok sağda solda gösteriyor bunu yaptıktan sonra çubuklar ortalandı:)