[Video]: Goblin 700 Competition Maiden Pilot Muammer Akbulut

Muammer Akbulut

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar yaklaşık 2 ay süren çalışmanın sonucunu fazlasıyla aldım her an yanımda olan ve yardımlarını esirgemiyen Erhan kardeşime vede videolarıyla ayrıca destek olan Mehmet Küçüksarı abime vede Türker Akgün beye teşekkürü bir borç bilirim ilk videolarım sonrası tabiki gelecek :yuppi: :halay: :bravo: :thumbup: %p :RCKolik: :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fena durmuyor,,, kapalı alan olduğundan rüzgar da yok stabilite tam tabi, dışarıda ki tepkileri de böyle ise sorun yok... Bu arada bu size daki bir heli ile fazla haşır neşir gibisiniz geldi bana aranıza biraz mesafe koyun :) tekrar hayırlısı olsun

Sonunda beklenen an ve guzel bir maiden :thumbup: Hadi gozun aydin Muammer. Aylar suren araştırma, montaj ve ayar sonrasi modelin bu sekilde uctugunu gormek eminim ki her seye degmistir :thumbup: Bu kisimda :RCKolik: olarak kucukte olsa bir katkimiz olabildi ise ne mutlu bize %p

Bence ayarlar gayet guzel olmus gibi. Acik alanda yapilacak testlere gore kuyruk kismi belki ince bir ayar daha gerektirebilir ama Ikon ayari gayet iyi. Zaten Ikon en guzel tarafi default ayarlarinin bile belli bir seviyeye kadar gayet yeterli ve basarili olmasi. Eger yanlis fark etmedimse Governor ayarlari da tamam ya da flat bir Throttle curve kullandin ??

Sadece kucuk bir nokta dikkatimi cekti, musadenle belirtmeden gecemeyecegim. O da zannedersem kameraman arkadas modelci degil. Zira 2. Ucusun yarisindan sonra senin arkandan cikip, modelin yan tarafina geldi. Bu eminim ki ucarken seni de ister istemez tedirgin etmistir. Bu tur durumlarin onune gecmek icin, kameraman arkadasa ne olursa olsun, pilotun arkadasindan kesinlikle ayrilmamasi gerektigi bastan vurgulamakta fayda oldugunu dusunuyorum.

Konumuza geri donersek, ellerine emegine saglik Muammer :thumbup: Insallah guzel 3D ucuslarini da izlemek nasip olur. Tekrar hayirli ugurlu olsun, Allah kirim yuzu gostermesin %p

hayırlı olsun ;)

ikinci video çok güvenlik uyarısı alır gibime geliyor :D :D :D

evet cekim yapam arkadaş ilk defa rc heli gördüğünü düşünüyorum bende tanımıyorum çünkü ama sonrasında budurmun tehlikelerini kendisine anlattım açık alandada ayni tepkileri vereceğine eminim bu boyuttaki heli rüzgardan kolay kolay etkilenmez . Aynen mehmet bey kuyruk gain değerleri kontorolu yapilacak bana yeterli geldi ama ani tirmanislar bunu gösterecek pazar günkü buluşmada inşallah hepsi tamamlanacak ve sonra hazir bekleyen telemetry modülünü takacağim :D

Güle güle, kırımsız kullanın Muammer bey. İkon ayarı taş gibi olmuş, model ip gibi duruyor. Açık havada falan da olsa bişey olmaz bu modele :) İkinci videoyu izlerken ben de aman tanrım dedim kamera yan tarafa gelince :D Ama arkadaşın modelci olmamasından çok, goblin etkisi sanırım bu, zira Yozgatta Tareq uçarken, arkası-önü-çaprazı demeden modelin dibine kadar girenleri de görmüştüm :D Hatta ben de dahil, arabalı gösteride bir güruh tam Tareq'in karşı çaprazındaydık.

Benim güvenlik uyarım sadece size değil, okuyan tüm arkadaşlara-abilerime gelsin, özellikle maiden uçuşta ve her uçuşta, model yerden belli bir mesafe kalkana kadar kuyruğu tam kendinize doğru değil, biraz çapraza, kimsenin olmadığı bir alana doğru çevirmek iyi olacaktır. Benim başıma geldi, daha ilk uçuşlarımda, flybarlı modelim kalkerken geriye doğru kalktı ve kuyruğu sürttüm, kırılan kuyruğun bir parçası başımın yanından vızıldamıştı.

Ayrıca kapalı alanda 700 maiden uçuşuna saygı duydum, ben cesaret edemezdim :D Tekrardan maşallah, güle güle kullanın.

Hayırlı uğurlu olsun Muammer Bey. :bravo:

Merakla beklediğimiz maiden'ı izlemek nasip oldu sonunda, bütün verdiğiniz emeklere değdiğini düşünüyorum. :thumbup:

Palleri hiç yere değmesin inşallah. :RCKolik:

Emre Kaman' Alıntı:
özellikle maiden uçuşta ve her uçuşta, model yerden belli bir mesafe kalkana kadar kuyruğu tam kendinize doğru değil, biraz çapraza, kimsenin olmadığı bir alana doğru çevirmek iyi olacaktır.

pilotaj tail-in den fazlasına izin vermiyor, ne yapak ;D ben kuyruk bana bakmadan kaldırırken tedirgin oluyorum :) havada daha rahatlıyor iş de o ilk yerden keserken sağı solu bi de ben şaşırmayayım çekincesi...

Valla ben genelde dikkat ediyorum. Hatta phoenix simde bile model çapraz duruyor default olarak. Neyse, turuncu competition, darısı başıma :D Tekrardan maşallah!!

Hayırlı olsun güzel bir maiden olmuş :bravo:

Muammer bey, Elinize sağlık. :saygilar:

Ynt: [Video]: Goblin 700 Competition Maiden Pilot Muammer Akbulut

Muhammer çok güzel bir Maiden olmuş. Makina taş gibi. Tek başına altından kalktın. Inşallah hiç sıkıntı sız devam edersin uçuşlarına.

Ynt: [Video]: Goblin 700 Competition Maiden Pilot Muammer Akbulut

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Muhammer çok güzel bir Maiden olmuş. Makina taş gibi. Tek başına altından kalktın. Inşallah hiç sıkıntı sız devam edersin uçuşlarına.

Erhan tek başima değil sizlerin sayesinde tek olsam bukadar kolay ve kusursuz olmazdı yada baya bir uğraş verirdim :RCKolik: modelci olmak isteyenler için bulunmaz bir nimettir olmasaydı birbirimizi tanıma imkanımiź olmazdı ve yardımlaşma imkanımızda kendi açtığım TRHG facebook sayfasinda bana nekadar bu işe başlamak isteyen olursa bu işin manuali gibi diyorum :RCKolik: :saygilar: :saygilar:

Muammer Bey müthiş bir makine olmuş. Ellerinize sağlık. Keyifli ve kazasız, belasız uçuşlar :thumbup: