[Video]: goblin 700 yenilenmiş uçuş

adnan_kaptan

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
:saygilar: merhaba arkadaşlar ,goblin 700 competion .yeni metal dişli ve yeni iniş takımlarımla yaptığım uçuş, ben keyiy aldım umarım sizde alırsınız, iyi seyirler .

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ellerine sağlık Adnan abi. güzel değişiklikler olmuş.

uçuş için de bravo. goblin şahane.

Adnan bey öncelikle üniteye elektirik verip daha sonra esc ile pil bağlantısını yapmanızı tavsiye ederim.

Esc'den gelen ses size büyük bir yanlış içinde olduğunuzu kumanda ile iletişim olmadığı için bana fazla güvenme tam gaz devirde alabilirim diye uyarı çanları çalıyor.

Onun dışında yeni setuplarınız ile beraber model dahada güzel olmuş, hayırlı olsun :)

Tebrikler Adnan bey, 700'ün de maşallahı var. :thumbup:

Haberleşme konusuna bence de dikkat. ;)

Makine güzel görünüyo abi maşallah.
Kırımsız uçuşlar dilerim :saygilar:

:saygilar: merhaba arkadaşlar ,önerileriniz için teşekkür ediyorum, biz burada az sayıda arkadaşla ,tamamen araştırarak bu duruma geldik,forum olmazssa nereden bunca bilgiyi bulacağız da
modelcilik yapacağız ,hele hele en zoru heli modelcisi olacağız,mümkün değil, arka kayışın bile bağlanırken yön değişimi yaptığını hep burada sizlerden öğrendik,foruma çok teşekkür ediyorum,
hergün daha dikkatli daha ,özenle uçacağız inşallah,değerli önerilerinize teşekkür ediyor ,saygılar sunuyorum. :RCKolik:

:saygilar: merhaba arkadaşlar , bu uçuşlara ikide resim ekliyeyim tam olsun ,, :RCKolik:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben 12S setupta, 6S ten ünite ve servoları besliyorum castle bec ile. 22.2V giriş var becte, 6V da çıkış ayarladım. Servolar HV değil...

Bec için kabloları ilk pilin bağlandığı y-kablonun o kısmının üzerine lehimledik, haliyle ilk pili takınca ünite ve servolar devreye giriyor (6S)... Sonra ikinci pili de bağlıyorum (12S), ardından esc bağlantısını yapıyorum. Videoda öyle mi denk geldi bilemedim ama bi spark sesi geldi sanki... Antispark da faydalı olabilir.

Power Guard, Ultra Guard, Ultra Mega Guard falan kullanmıyorum. Ayrıca alıcı pilinden beslemiyorum. Öyle Allaha emanet uçuyorum (Holy Guard), daha bir sorun olmadı :)

Model şahane görünüyor, kırımsız uçuşlar ;)

bende diyorum esc ikazmı veriyor :)

adnan kaptan' Alıntı:
...hergün daha dikkatli daha ,özenle uçacağız inşallah,değerli önerilerinize teşekkür ediyor ,saygılar sunuyorum.
Hepimiz her gün birbirimizden yeni bir şeyler öğreniyoruz zaten Adnan Bey :thumbup:

Model zaten şahane. Resim ve video için de ayrıca teşekkürler :thumbup: Siz de gün geçtikçe modeli iyice alışmışsınız, videodan net bir şekilde hissediliyor :)

Küçük bir ilave de benden gelsin: Videonun başında "Magnetik Canopy tutucular" problem çıkıyor demişsiniz Adnan Bey ama bunu ilk defa duyuyorum. Bizlerden bu upgrade "Canopy Quick Release" kullanan ve memnun olan epey bir arkadaşımız var. Örneğin ben, mordo abi, Özkan, Erhan....

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hepimiz her gün birbirimizden yeni bir şeyler öğreniyoruz zaten Adnan Bey :thumbup:

Model zaten şahane. Resim ve video için de ayrıca teşekkürler :thumbup: Siz de gün geçtikçe modeli iyice alışmışsınız, videodan net bir şekilde hissediliyor :)

Küçük bir ilave de benden gelsin: Videonun başında "Magnetik Canopy tutucular" problem çıkıyor demişsiniz Adnan Bey ama bunu ilk defa duyuyorum. Bizlerden bu upgrade "Canopy Quick Release" kullanan ve memnun olan epey bir arkadaşımız var. Örneğin ben, mordo abi, Özkan, Erhan....

bu quick release olmadığı günlerde ne çektiğimi ben bilirim.

Güzel ve kontrollü bir uçuş olmuş. Ellerinize sağlık.

Bence de :thumbup: Bence de :thumbup:

:saygilar: mehmet bey ,o mıknatıslara sakın güvenmeyin , o ufak bilyalar atıyor ve kanopy pervanelere çarpıp kırım oluyor, benimde başıma geldi, bereketki alçak hızda oldu kanopy ile
kurtardım,bilal yonca kardeşimin yepyeni goblini gitti, manuelden şaşmayın ve ne zaman açılacağını kestiremezssiniz? :RCKolik:

:saygilar: normal goblinlerde zaten canopy takmak zor değil, speedler çok zor olduğu için kullanıyorlar, amma ben güvenmeyin derim,,, :RCKolik:

Bizlerden bu upgrade "Canopy Quick Release" kullanan ve memnun olan epey bir arkadaşımız var. Örneğin ben, mordo abi, Özkan, Erhan....

+ BEN :laugh:

adnan kaptan' Alıntı:
:saygilar: mehmet bey ,o mıknatıslara sakın güvenmeyin , o ufak bilyalar atıyor ve kanopy pervanelere çarpıp kırım oluyor, benimde başıma geldi, bereketki alçak hızda oldu kanopy ile
kurtardım,bilal yonca kardeşimin yepyeni goblini gitti, manuelden şaşmayın ve ne zaman açılacağını kestiremezssiniz? :RCKolik:

Çok geçmiş olsun, şansızlık olmuş. Bu mıknatısları oturturken bana göre dikkat edilmesi gereken en büyük faktör kanopiye en ufak çektirme ve kastırma işlemi yapılmaması yani rahat bir şekilde takılmalı.Bunun içinde pil kabloların fazlalığını vs iyi ayarlamak gerekiyor.