[Video]: Graupner Mz-24 ilk Bakış

Mordo Ortasi' Alıntı:
Cahit,video çek ve paylaş ...
Çekerim Abi. Belki kullanıcısı artar ki hak ediyor.

Mesut Sert' Alıntı:
Ben ikon fbl yi ayarlamistim Cahit.. Graupner ile.
Ben Rasimin bahsettiği gibi 8. Kanaldan tek kablo ila Spirit bağlantısını yaptım. Kumamdada 1. Kanal pitch ve 6. Kanal throttle. Ama Spiritte kanal ataması yaptığımız bölümde pitch için 6. Kanalı throttle için 1. Kanalı seçmem gerekti. Sizde öyle bir sorun oldu mu.

Cahit Kaş' Alıntı:
Hepinize tek tek teşekkürler arkadaşlar. Kumandada çok ayrıntı var ama bana lazım olan kısımları çözdüm. Goblin ayarları bitti ama yağmurdan dolayı henüz deneyemedim.
Raptor da bitti sayılır. İlk fırsatta ayarla ilgili bir video hazırlarım.
Kullanici fazla olmayan kumandalarda en cok korkulan nokta malum ayarlar konusu. Boyle bir konu bu Kumandayi dusunen arkadaslar icin oldukca faydali bir konu olacaktir :RCKolik:

Aynen abi :) Kullanıcısı olsun olmasın video işleri güzel oluyor...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Aynen abi :) Kullanıcısı olsun olmasın video işleri güzel oluyor...

Bizler gibi emek veren modelci arkadaslarimiz sayesinde bazi seyler asilacaktir diye dusunuyorum :RCKolik:

Unutmayalim ki hic bir emek bosa gitmez. En kotu ihtimal emek verip konuyu paylasan arkadasimizin farkini ortaya koyar :thumbup:

Cahit Kaş' Alıntı:
Ben Rasimin bahsettiği gibi 8. Kanaldan tek kablo ila Spirit bağlantısını yaptım. Kumamdada 1. Kanal pitch ve 6. Kanal throttle. Ama Spiritte kanal ataması yaptığımız bölümde pitch için 6. Kanalı throttle için 1. Kanalı seçmem gerekti. Sizde öyle bir sorun oldu mu.
Benim hatırladığım kadarıyla kumandadaki kanallarin yerini değiştirmiştim. İkon a uymustum. Sıkıntı olmamıştı. Graupnerde kanal yerleri farklı çünkü.ona göre kumandadan yerleri değiştireceksiniz.

Cahit, bu bilgiye bir göz at

Graupner ile uçuşlara başladım ama henüz alışamadım. Rescue için yaylı swiçlerden birini atadım ama yeri hoşuma gitmedi. Alışmam lazım. Aşağıdaki fotoğrafta işaretledim swiçi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cahit Kaş' Alıntı:
Graupner ile uçuşlara başladım ama henüz alışamadım. Rescue için yaylı swiçlerden birini atadım ama yeri hoşuma gitmedi. Alışmam lazım. Aşağıdaki fotoğrafta işaretledim swiçi.
Uçuşların başlaması güzel. :halay: Yalnız bence de swicthin yeri kullanışlı olmamış. :rolleyes:

İllaki mekanik veya yazılımsal değişiklikle daha uygun biryere alma imkanı vardır diye düşünüyorum...

Cahit abi, üstte değil de yanda olan switchlerden aşağıda olanı yaylı mı? Oraya alabilme şansı var mı? Ben VBC de sağ alttaki switchi kullanıyorum.

Cahit Kaş' Alıntı:
Eğer kablo yetiyorsa ki yetiyordur, Switch fiziki olarak yer değiştirebilirsin. Kumanda üzerindeki delikler aynı çapta. Biz DX9 fiziki olarak yer değişimi yapıyoruz mesela ;)

Mehmet abinin de dediği gibi içini açıp rahatlıkla yer değiştirebilirsin Cahit abi. Ama açmadan önce kumandanın pilini sök. İlk kumandam da kısa devre yaptırmıştım bunun yüzünden , simülasyon girişi çalışmıyordu sonra araya kablo çekerek yapmıştım :D

Yorumlar için teşekkürler. Sağ alttaki swiç de yaylı ama ben onu hep Hold için kullanıyordum. Ama holdu sol alt köşeye alıp rescueyi sağ alta atayacağım. Umarım uçuş sırasında karıştırmam. Önce Simde çalışırım. Next bu yönden çok pratik.
Aslında geçenlerde raptor ile yaptığım bir uçuşta rescue kullandım ama parmağımı sürekli işaretlediğim swiçte tutmak rahatsız edici.

hayırlı olsun ...güzel kumanda...
futabaya benzettim biraz...