[Video]: Hafta İçi Kaçamak Silivri Kavaklı Buluşması

Arda Erkan' Alıntı:
İsmail abi maşallah o kadar modeli iyi getirmiş sahaya. :laugh:

Gaui olduğu için söylemiyorum ama dumanla beraber alan taramalar çok keyifliydi. Eline sağlık abi. Titreşim problemi kafa turundan olabilir mi ? Sanki titreşim değilde bana sallama gibi geldi.

Mustafa seninde eline sağlık kardeşim.450 'den bomba sesler çıkıyor. :)

Bu arada değişiklilerin ne olduğunu öğrenemedik :)

eyvallah saolsın arda bende öğrenemedim arda sölemiyor :) valla arda bi türlü anlayamadık ne titreşimi neyin salınımı sanki mekaniksel değilde ünite ayarsızlık tan diye tahmin ediyoruz bakalım bu hafta bi daha bi test edicez

Oğuz Kaan KANARYA' Alıntı:
Arkadaşlar süper bi kaçamak olmuş. Ellerinize sağlık. Kavaklıya kadar gelmişken Çorluyada gelin bi ara :)

kısmet inş abicim sizi de bekleriz

Alan sahane, ekipmanlar ondan da sahane :thumbup: Thunder Power piller hayirli olsun Ismail :thumbup: Sen de hakkini vermeye basladin masallah. Gun gectikce ucuslar cok daha guzel hale geliyor :thumbup: Ozellikle gittce yere yakin ucmaya basliyorsun ki, bizler icin izlemesi cok daha keyifli hala geliyor :bravo:

Goblin deki degisiklik sanki Neo ayarlari ile ilgili gibi geldi. Model sanki biraz daha atik gibi. Tic toc bakilirsa tahminin Pitch pump degeri ile de oynanmis diye dusunuyorum :D ne dersiniz bildim mi ;D

NX7 deki problem gercekten biraz can sikici olmus. Ozel bir konu acsaniz, su ana kadar neleri degistirdiginiz ya da kontrol ettiniz yazsaniz belki farkli bir yorum gelip, gozden kacan nokta bulunabilir diye dusunuyorum.

Mustafa sen de gayet guzel ucmussun. 450 aramiza zimba gibi donmus masallah :yuppi: Bu arada senin Goblin 570 sahalarda goremiyoruz, ne zaman donecek canavar sahalara ?

Her ne kadar video cekimi biraz sikintili olsa da orada sizlerle beraber ucmus kadar olduk :bravo: Ellerinize, emeginize saglik arkadaslar, cok Tesekkur ederiz :bravo: :RCKolik:

Videolar için elinize sağlık. ismail galiba gizli similatör çalışıyor. maşallah. özellikle haraketleri hep belli yerde topluyor. yani temel sağlam bundan sonrası daha rahat gelir. benim en büyük sıkıntım buydu. halen uğraşıyorum.

Mustafa senin de ellerine sağlık. uçuşlar şahane alan şahane, muhabbet daha şahane daha ne olsun.

Nx7 ile sıkıntı bir daha ki uçuşta skookum un kara kutusunda muhakkak belli olucak. :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Nx7 ile sıkıntı bir daha ki uçuşta skookum un kara kutusunda muhakkak belli olucak. :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
Nasil yani Skookum gibi vibrasyona hassas bir uniteyi NX7 takmayacaklar degil mi :eek: :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Nasil yani Skookum gibi vibrasyona hassas bir uniteyi NX7 takmayacaklar degil mi :eek: :rolleyes:

Mehmet abi skookum self leveler titreşime hassas. onun dışında titreşimle hiç bir sıkıntısı yok. mesela self leveler kullanmayan skookum kullanıcıları, direk fbl yi ince çif taraflı bantla mante ediyorlar.

daha önce modelde ikon vardı. ondada aynı sıkıntı vardı. bence modelde mekanik bir sıkıntı var. Mustafa her nekadar fbl desede :lol: :lol: :lol: :):):) oda bugün yarın çözülecek.

Tamamdir sen öyle diyorsan sorun yok Erhan :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu arada yeri gelmişken sorayım. Skookum vibrasyon analiz sonuclarını Log olarak tutuyor muydu yoksa Neo oldugu gibi sadece yerde online mı izlenebiliyordu ??

Arkadaşlar buluşmanıza sağlık. :laugh: :yuppi:

Önce sahadan başlamak isabetli olur herhalde, gerçekten çok keyifli duruyor. Nice güzel uçuşlarınız olur inşallah bu sahada. :halay: :halay:

İsmail gerçekten nazar değmesin pilotaj çok güzel ilerliyor. :bravo: :bravo:

Mustafa 450 gerçekten çok sert. ;D Fena yırtıcı bir model, sende maşallah hakkını veriyorsun. :thumbup: Bu arada bu uçuşlar mode1 mi ?

NX7 deki durum bakalım nasıl çözülecek. :rolleyes: Normal uçuş mode'undaki kafa devrinde mutlu olmayan bir mekanik parça var bence. Acaba kuyruk borusu içerisindeki tork tube'ü yataklayan rulmanlarının yerini değiştirseniz fayda verir mi diye aklıma geliyor. :-\

Ama idle-up açılınca model coşuyor maşallah. :yuppi:

Buluşma, video, sohbetlerin devamını ve NX7'den güzel haberleri bekliyoruz. :RCKolik:

Alan sahane, ekipmanlar ondan da sahane :thumbup: Thunder Power piller hayirli olsun Ismail :thumbup: Sen de hakkini vermeye basladin masallah. Gun gectikce ucuslar cok daha guzel hale geliyor :thumbup: Ozellikle gittce yere yakin ucmaya basliyorsun ki, bizler icin izlemesi cok daha keyifli hala geliyor :bravo:

Goblin deki degisiklik sanki Neo ayarlari ile ilgili gibi geldi. Model sanki biraz daha atik gibi. Tic toc bakilirsa tahminin Pitch pump degeri ile de oynanmis diye dusunuyorum :D ne dersiniz bildim mi ;D

NX7 deki problem gercekten biraz can sikici olmus. Ozel bir konu acsaniz, su ana kadar neleri degistirdiginiz ya da kontrol ettiniz yazsaniz belki farkli bir yorum gelip, gozden kacan nokta bulunabilir diye dusunuyorum.

Mustafa sen de gayet guzel ucmussun. 450 aramiza zimba gibi donmus masallah :yuppi: Bu arada senin Goblin 570 sahalarda goremiyoruz, ne zaman donecek canavar sahalara ?

Her ne kadar video cekimi biraz sikintili olsa da orada sizlerle beraber ucmus kadar olduk :bravo: Ellerinize, emeginize saglik arkadaslar, cok Tesekkur ederiz :bravo: :RCKolik:

mehmet abi Güzel temennilerin için teşekür ederim :bravo:

Valla bi mesajda anca bu kadar soru yağmuruna tutulurdu :laugh: :laugh: :laugh:

Model deki değişiklik motor olmuş abi öğrendim onu :halay: :halay: daha önce quantum bi motor vardı ismail abi kaşla göz arasında Scorpion almış :yuppi: Motor Şahane valla resmen modeli evrimleştirdi pallerin sesi gök gürültüsü gibi yarıyordu valla :halay: :halay:

Nx 7 içinde dediğin gibi bi konu açalım abi baya bi uğraştır dı ama muhtemelen bidahaki hafta kesin çözülecek :lol: :lol:

abi 450 ye üvey evlat muamelesi yapınca model canlandı valla sıfır sitresle uçunca zevk vermeye başladı goblin 570 e pil tedarik etmem lazım abi pilim eksik muhtemeln oda bu yaz kahrımı çekmeye başlayacak :yuppi:

Böyle bir ortam yarattığın paylaşımlarımızı ve paylaşımlarınızı böyle bir aile ortamın da herkes le buluşmasını vesile olduğun için biz teşekür ederiz :saygilar:

Bu arada yeri gelmişken sorayım. Skookum vibrasyon analiz sonuclarını Log olarak tutuyor muydu yoksa Neo oldugu gibi sadece yerde online mı izlenebiliyordu ??

abicim skokum loğ tutuyor iki şekilde kayıt ediyor ama biz smilatör tarzı bi kayıt seçmişiz yani kaydı pc de bilgiğin uçuşu smile ediyor

bir diğer kayıt ise titreşim frekans tarzı bir kayıt var onda herşey belli oluyor bu sefer onu seçtik birdahaki uçuşta emre arkadaşımızın yardımı ile de karın ağrısı ne imiş görücez :halay: :halay:

Türker Akgün' Alıntı:
Arkadaşlar buluşmanıza sağlık. :laugh: :yuppi:

Önce sahadan başlamak isabetli olur herhalde, gerçekten çok keyifli duruyor. Nice güzel uçuşlarınız olur inşallah bu sahada. :halay: :halay:

İsmail gerçekten nazar değmesin pilotaj çok güzel ilerliyor. :bravo: :bravo:

Mustafa 450 gerçekten çok sert. ;D Fena yırtıcı bir model, sende maşallah hakkını veriyorsun. :thumbup: Bu arada bu uçuşlar mode1 mi ?

NX7 deki durum bakalım nasıl çözülecek. :rolleyes: Normal uçuş mode'undaki kafa devrinde mutlu olmayan bir mekanik parça var bence. Acaba kuyruk borusu içerisindeki tork tube'ü yataklayan rulmanlarının yerini değiştirseniz fayda verir mi diye aklıma geliyor. :-\

Ama idle-up açılınca model coşuyor maşallah. :yuppi:

Buluşma, video, sohbetlerin devamını ve NX7'den güzel haberleri bekliyoruz. :RCKolik:

Türker abicim çok teşekür ederim eksik olmayın

evet alan sanki biraz şahane uçtukça uçurtuyor insanı

artık 450 ye kırbaç muamelesi yapmaya başladım model kendine geldi darısı goblin 570 in başına :halay: :halay:

gaui de bir kaç parçayı değiştir dik denedik aynı oldu bu hafta denemede boom içerisinde tork tube yi tutan rulmanları teke indirip deniyeceğiz abi bakalım ne olacak birde ünite altında ki pad vs bi kaç değişiklik lerden sonra görücez

aynen idle 2 de modeli ismail abi çoştur du uçuşu benim de çok hoşuma gitti Buradan ismail abiye :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: diyoruz :lol: :lol:

Ellerinize sağlık arkadaşlar :) Saha dediğim gibi, mükemmel...

NX7 konusunda, ben de titreşimden ziyade bir salınım sorunu olduğunu düşünüyorum. Olay gain kaynaklı gibi göründü bana, ama loglar elime geçince detayını anlayacağız. Skookum'un log özelliği on numara.. Titreşim self level dışındaki fonksiyonlarını etkilemiyor, o açıdan da düşününce, olay ya mekanik, ya da daha çok ayar kaynaklı gibi geldi bana. Devire göre değişmesi de bunu destekliyor.

Bu arada tt rulmanını teke düşürmek o uzunlukta bir tt için iyi fikir değil arkadaşlar. Onun yerine, X7'de olduğu gibi rulman aralarındaki mesafeyle oynamak daha mantıklı. Ama dediğim gibi, olay mekanikten ziyade ünite ayarı gibi görünüyor. Logları bir gönderin değişiklik yapmadan, bir bakalım titreşim durumuna.

helikopter governor aktif sabit kafa devrinde iken. hover pozisyonunda iken titreme yapıyor. ama yüke bindiğinde hiç bir sıkıntı yok. benim tahminim Mustafa ve Türker abi gibi boom la alakalı diyorum. %p %p %p

Tamamdir sen öyle diyorsan sorun yok Erhan :)

abi yok Alvim amca söyledi. onun yalancısıyım.. :lollol: :lollol: :lollol: