[Video]: Hj ailen quadcopter ile ilk uçuşlarım

serk32

Yeni Uye
Ankara Turgut Özal Üniversitesi Doğu Kampüsü civarında çektim
quadımın kontrol kartı kk2.0 bunu güncelleyemedim ve ciddi bir ayar yapamadığımdan dolayı çok stabil uçmuyor ama kontrolde sıkıntı yaşamıyorum
xioami yi kamera ile 1080p 60fps de videoları çektim

Forum sakinlerinin yorum ve görüşlerini bekliyorum

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Serkan Bey yeni modeliniz hayırlı olsun kırımsız, eğlenceli uçuşlar.

Paylaşım için teşekkürler, ellerine sağlık Serkan :thumbup: Bu işten pek anlamam ama görüntülerde ciddi Jelly etkisi (titreşim) var. Kamera montajını elden geçirmem gerekecek gibi..

Paylaşım için teşekkürler. Çok sarsıntı olmuş, kamerayı doğrudan frame'e mi taktınız, yoksa titreşim önleyici bir platforma mı.

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler. Çok sarsıntı olmuş, kamerayı doğrudan frame'e mi taktınız, yoksa titreşim önleyici bir platforma mı.
Ben de teşekkür ederim size
Kamerayı şöyle bağladım;
Xioami yi kamerama koruma kabı yaptım köpükten yaptım bunu. Kamerayı bu şekilde quadın damperine lastikle bağladım, titreşim önleyicinin üstüne bağladım
Acaba bu kamerayı tam sabitlemediğimden mi titreşim oluyor yoksa strafor köpükten yaptığım koruma kabından mı oluyor bilemedim

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serkan bayazıt' Alıntı:
Ben de teşekkür ederim size
Kamerayı şöyle bağladım;
Xioami yi kamerama koruma kabı yaptım köpükten yaptım bunu. Kamerayı bu şekilde quadın damperine lastikle bağladım, titreşim önleyicinin üstüne bağladım
Acaba bu kamerayı tam sabitlemediğimden mi titreşim oluyor yoksa strafor köpükten yaptığım koruma kabından mı oluyor bilemedim

Serkan hayırlı olsun quada mı gectin :D
Sana 2d bi gimbal alalım madem buradan yürümek istiyorsun, bir de KK ile ugrasma da Naza M Lite bulalım sana v2 yapıp GPS de çaktık mı tamamdır :D

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Serkan hayırlı olsun quada mı gectin :D
Sana 2d bi gimbal alalım madem buradan yürümek istiyorsun, bir de KK ile ugrasma da Naza M Lite bulalım sana v2 yapıp GPS de çaktık mı tamamdır :D
Evet kardeşim uçaktan söktüğüm elektronik ile biraz para vererek bir abimizden aldım
Bu işte naza ve gimbal şart zaten ama biraz öğrenmeye çalışıyorum yavaş yavaş geçeceğim

Tam sabitlenmediği için de olabilir, zira ben cx-20'ye sj4000'i bağladığımda böyle titreşim ve jello efekt olmuyor.

Pervanelerinin balansı da bu titreşime neden olabilir.

Forumda biraz araştırma üzerine el yapımı jello önleyici yaptım iki tane kredi kartı gibi plastik sert kart ve 2 tane cırt kullandım
Bakalım bu sefer videolar nasıl çıkacak [attachimg=1]
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol