[Video]: HobbyKing Bix3. İlk uçağım.

Hakan.Yılmaz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
İlk uçağım. rüzgarlı havada dayanamadım ve uçtum. Videodaki o gün ikinci - toplamda dördüncü uçuşum. 5. uçuşumda yere 3 metrede sert rüzgar sonucu çakıldık ve eve döndük. 1.5 saat sonunda kozmetik olarak olmasa da yapısal olarak eskisinden daha sağlam yaptık :) Unutmadan, 53. saniyede ağaca ufaktan bi dokunmuşum :)

Tüm ekipman stok.
5000mah 3S Turnigy 25c Pil
Kamera: SJ4000

Edit: Videoyu eklemeyi unutmuşum :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Klip ve ilk uçuş gayet eğlenceli olmuş Hakan :thumbup: Sadece yerinde olsam özellikle ilk uçuşlarımı biraz daha açık bir alanda ve daha rahat olacak şekilde yapmaya çalışırdım ;)

Geçmiş olsun. Uçuş için yer seçimi sıkıntılı gibi geldi. Elektrik - Telefon direkleri. Benzer olaylar bizim de başımıza defaaten geldi. Cessna 182 hala tamir edilmeyi bekliyor.

Biz de bazen sabırsızlanıyoruz, hava biraz açınca uçurmaya çalışıyor, akabinde ise üzülüyoruz.

Ancak bu hobini cilvesi de bu olsa gerek. Günlerce uğraş birleştir, sonra uçur ve düşür.

Ama gene de herşeye rağmen güzel bir hobi .

Emeğinize sağlık. Paylaşım için teşekkürler.

geçmiş olsun Hakan Bey. alan gerçekten sıkıntılı görünüyor. özellikle şu ağacın arkasından geçim ve kanadın sürtmesi korkutucu. biraz şansa arkadan dolanmış ve sağlam dönüş yapmış gibi. altyazılarda iyi neşe katmış : ))

Keyifli bir video olmuş, paylaşım için teşekkürler. :RCKolik:

Geçmiş olsun Hakan bey, ben de 922'yi kullanırken bütün hasarları sabırsızlıktan yüzünden yaşadım. Ama şükür ki artık uygun şartlarda uçuş yapmak konusunda çok güzel bir sabrım var. Uçağınızı İnşallah kısa zamanda yeniden uçurursunuz, bu arada hobbyking'den aldığnız parçalar kaç günde ulaştı size?

güzel uçuş ellerine sağlık. video düzenlemen de çok güzel olmuş...

Teşekkürler. Videoyu arkadaşım düzenledi. Ben de el atmaya başlayacağım.

Uçuş alanı olarak da videoda gözüken alanın en tepesine çıkıp aşağı doğru salacağım :) Haliyle ağaç ve direk sıkıntım kalmayacak.

Parçalar 2 hafta gibi bir sürede elime ulaştı.

Alan cidde engelli koşu pisti gibi. Kırım şanssızlık olmuş. Bende Bixlerimi 3 de defa kırdım. Yapıştırıp yapıştırıp tekrar uçuruyorum.

Ondan sonra 1 kere daha kırdım. Tekrar yapıştırdım :laugh:. Uçacağı günü bekliyor. Ancak sanırım 5000lik pil ve fpv sistemine stok motor esc yetmiyor. İndiğinde çok ısınmış oluyorlar.

daha fazla kırım olursa strafordan tekrar bi burun yapıp yapıştırırım en fazla :)

Hocam nekadar yukseklige cikiyobu bu tabi bix3 2 ve 1 i var bunlarin kontrok mesafesi ne

Hakan Yılmaz' Alıntı:
Ondan sonra 1 kere daha kırdım. Tekrar yapıştırdım :laugh:. Uçacağı günü bekliyor. Ancak sanırım 5000lik pil ve fpv sistemine stok motor esc yetmiyor. İndiğinde çok ısınmış oluyorlar.

daha fazla kırım olursa strafordan tekrar bi burun yapıp yapıştırırım en fazla :)

5000 lik pil bixler için çok büyük. +fpv ekipmanı. Ben 2200 lük pil ile bixlerde fpv yapmıştım. Ağırlık kaynaklı sorun yaşamamıştım. Ama daha büyük pillerle denemedim. Daha doğrusu verimli olmayacağını düşünerek denemedim.