[Video]: İstanbul Hezarfen Team

Arkadaşlar 28 Aralık 2014 pazar günü Mustafa Temuralay ile birlikte bi buluşma gerçekleştirdik. Hava çok soğuktu fakat güneş ara ara kendini gösterdi rüzgarda pek kuvvetli değildi bizde yılın son uçuşu için bi buluşma yapalım dedik. Dünkü buluşmamız uçuş açısından pekte beklediğimiz gibi geçmedi. Biraz aksi gitti ama yinede mutluyuz. :)
Hezarfen dün çok kalabalıktı ve % 90 uçakçı arkadaşlardı. Benim şarj cihazımın güç kaynağı son dakika golü attı ve güç kaynağını başka bi arkadaştan temin ettik. Mustafanın 600 Nitro ile günün ilk uçuşunu yaptı ve çok iyidi. :halay:
Fakat ikinci uçuşunda malesef kırım yaşadı. :(
Kırımda iniş takımları, yakıt tankı, paller, canopy, kafa ve ana şaft hasarlı değişmesi gerekiyor. Kırımın nasıl olduğunu herhalde kendi anlatacaktır. Kendisine tekrardan geçmiş olsun diliyorum.
Ben ilk uçuşumu 450 Domınator ile yapmaya çalıştım. İkinci uçuşum Goblin 700 dü fakat mustafanın kırım yaşaması bende tedirginlik yarattı ve 700 ile istediğim şekilde uçamadım. Sağlık olsun diyelim. 2 tane videomuz var akşama doğru yüklenir. Tüm RCkolik ailesine sevgiler saygılar. :saygilar:

evet forum ailemiz ismail abi açılışı yapmış bende devam edim hobaaa :):)

Pazar günü güzel bir gündü sarj aleti sıkıntısı yaşadık malesef ama dün Hezarfen görebildigim en kalabalık bir gündü ve hepsi de ucakci arkadaş lar idi video dün yükleniyor idi fakat gece net gitti o yüzden yarım kalmış bu aksama yüklemeye çalışacağım tekrardan
Acikcasi uçmak ta sıkıntı yaşadık bir türlü sır gelmedi Kırım olayı ise hala düşünüyorum acaba Nasıl oldu diye   

tahmin ettiğim kadari ile muhtemelen kumanda sinyal karışıklığı oldu aynı sorunu ismail abi 500 u ile uçmaya kalktığı zamn alıcı kumandayi görmedi malesef

Güzel güzel uçarken birden model sapitti ve sola yattı ama kurtaramadım malesef masraf biraz var gibi 150_200$ civarında bi rakam tutar gibi sağlık olsun cana geleceğine mala gelsin diyip halaya devam edecez  

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buda günün anlam ve önemini belirten resim [emoji1] [emoji2] [emoji122]

Fırsatı değerlendirip yılın muhtemelen son buluşmasını gerçekleştirmişsiniz belkide. :)

Yeni yıl bol bol uçuşla geçer, kırım yüzü de görmezsiniz inşallah.

Kırım için üzüldük, sağlık olsun demekten başka elden birşey gelmiyor. :(

[emoji2] evet yılın Son uçuşunu yapmış olduk türker abi superde bi kapanış yapmış oldum [emoji2] artık önümüzdeki yıl bakacaz neler olacak [emoji2]

Hezarfen grubunu da tebrik ediyorum öncelikle. Zira özellikle Istanbul tarafında da hava epey bir soğukmuş :thumbup:

Takım iyi oturdu belli, inşallah 2015 güzel buluşmalara imza atacaklar :bravo: :halay:

Mustafa kırım için geçmiş olsun :embarras: Videoları bekliyoruz %p

Türker Akgün' Alıntı:
Fırsatı değerlendirip yılın muhtemelen son buluşmasını gerçekleştirmişsiniz belkide. :)

Yeni yıl bol bol uçuşla geçer, kırım yüzü de görmezsiniz inşallah.

Kırım için üzüldük, sağlık olsun demekten başka elden birşey gelmiyor. :(
Evet Türker Abi yılın son buluşmasıydı. :)
İnşallah abi Allah izin verirse yeni yılda da bol bol uçmak niyetimiz. Kısmet olursa tekrar bi buluşmada beraberde uçarız. :)
Kırım her ne kadar o an moralimizi de bozsa da sonrasında gayet moralimiz yerindeydi. :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hezarfen grubunu da tebrik ediyorum öncelikle. Zira özellikle Istanbul tarafında da hava epey bir soğukmuş :thumbup:

Takım iyi oturdu belli, inşallah 2015 güzel buluşmalara imza atacaklar :bravo: :halay:

Mustafa kırım için geçmiş olsun :embarras: Videoları bekliyoruz %p
İyi dileklerin için teşekkürler Mehmet Abi. :)

Mustafa çok geçmiş olsun demekten başka birşey gelmiyor elimizden , bizim 2.4'lerde sinyal karıştırma olabilir mi gerçekten , çok üzücü bir durum olmuş. :-\
Buluşmaya katılmanız açısından , İsmail'i de seni de tebrik ederim , inanıyorum sizlerden çok daha güzel uçuş görüntüleri seyredeceğiz , sağlık olsun.... :saygilar:

Simdi fark ettim. Kirim sebebi olarak kumanda sinyalinden şüpheleniliyor anladim kadari ile. Eger kumanda ya da Ozellikle alici da fiziki bir sikinti yok ise, baska bir kumandanin etkileme ihtimali nerede ise sıfır. Ben olsam oncelikle kesinlikle aliciyi değiştirirdim.
Tekrar gecmis olsun :(

Benim gördüğüm kırım oydu demek. Öncelikle geçmiş olsun. Bu aletlerin kırımı gerçek kırım! Olayı yere çarpma sesi ile farkettiğim için nasıl olduğunu anlatamam. Zaten görsem de anlamazdım ki. :)
Bu konuyu tesadüfen gördüm ve arkadaşlara bir sitemim var. Uçakçı da olsak helikopterci de olsak orada ortak paydamız modelcilik. Neden herkesten uzak durduğunuzu anlayamadığımı söylemeliyim. Hezarfen ekibi ile ilgili ön yargılarınız olabilir ama tümünü unutmanızı öneririm. Lütfen geldiğinizde kendinizi tanıtın ve aramıza katılın.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bu konuyu tesadüfen gördüm ve arkadaşlara bir sitemim var. Uçakçı da olsak helikopterci de olsak orada ortak paydamız modelcilik. Neden herkesten uzak durduğunuzu anlayamadığımı söylemeliyim. Hezarfen ekibi ile ilgili ön yargılarınız olabilir ama tümünü unutmanızı öneririm. Lütfen geldiğinizde kendinizi tanıtın ve aramıza katılın.
Bence arkadaşlar direkt Sümer abimizi bulun :thumbup: Zaten gerisi otomatik olarak gelecektir. :halay:

Peki Sümer abiyi nasıl tanıyacağız derseniz :laugh: Resimde kumandalı olan Sümer abimiz :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sesten tanımak için de aşağıdaki video yardımcı olacaktır ;D

[vimeo]http://vimeo.com/93052570[/MEDIA]

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yahu oradaki tüm arkadaşlar gerekli konukseverliği göstereceklerdir. :) Ben olmasam ne olur...
Yok abi elbette sen olmasan da diğer arkadaş ve abilerimiz zaten yardımcı olurlar ondan hiç bir şüphemiz yok ;)

Ama sen olursan kaynaşması daha kolay olur diye ben sana yönlendirmiştim :D