[Video]: Raptor G4 E720

Cahit Kaş

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar.

Daha önceki konuyu teknik destek için açmıştım. Bu konuda ise uçuşlarımı paylaşmak istiyorum. Tabi bu demek değil ki desteğe ihtiyacım kalmadı.

Bu gün de bir fırsatını bulup bir uçuş gerçekleştirdim. Ama maalesef çekim iyi olmadı. Yanımda bir arkadaşım vardı onun telefon çekimini beğenmedim. Benim yere koyduğum makinamda da helikopter tam olarak kadraja girmemiş. Bundan sonraki ilk uçuşumu bu videoyu kaldırıp ekliyeceğim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Re: [Video]: Raptor G4 E720

Hadi hayırlı olsun. Daha güzel videolar ile yeni uçuşları da bekliyorum. Dediğiniz gibi makine sabit olunca pek kadara girmemiş.

Sent from SpaceShipOne...

Dediğiniz gibi model zaman zaman kadrajdan çıkmış fakat modelin gayet sağlıklı uçtuğu ve sizin pilotajınızından gayet başarılı olduğu rahatlıkla görülebiliyor. :bravo:

Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Maiden uçuşu başarıyla gerçekleşti diyebiliriz bence. Kırımsız nice uçuşlara. :thumbup:

Yeni videolarınızı merakla bekleyeceğiz. ;)

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Hadi hayırlı olsun. Daha güzel videolar ile yeni uçuşları da bekliyorum. Dediğiniz gibi makine sabit olunca pek kadara girmemiş.

Sent from SpaceShipOne...
Türker Akgün' Alıntı:
Dediğiniz gibi model zaman zaman kadrajdan çıkmış fakat modelin gayet sağlıklı uçtuğu ve sizin pilotajınızından gayet başarılı olduğu rahatlıkla görülebiliyor. :bravo:

Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Maiden uçuşu başarıyla gerçekleşti diyebiliriz bence. Kırımsız nice uçuşlara. :thumbup:

Yeni videolarınızı merakla bekleyeceğiz. ;)

Çok teşekkürler. Aslında daha iyi kullanacağımı düşünüyorum ama kendim ayarlamış olmamdandır herhalde her an bir terslik olacakmış gibi bir his oluyor içimde. Ama bu gün o his daha da azaldı.

Hayırlı olsun zamanla daha çok alışırsınız modele. Tripod varsa istedğiniz kadrajı ayarlamak için daha kullanışlı olabilr çekimlerde tek uçuyorsanız :)

Teşekkürler Arda. Tripod var ama yanıma almamıştım. aslında yanımda kuzenim vardı. Onda iphone 5 vardı. Güzel çekim yapacağını söyledi. Sadece 1 dk çekim yapmış. O da dik kadraj ve çok uzak kalmış.

Cahit bey yeni modelinizle uçuşunuz hayırlı olsun. Videoda canavarın sesi fena geliyo herhalde ayaklarınız titremiştir.

Cahit Bey, desenize gelişmeleri artık bu konudan takip edeceğiz :thumbup:

Maiden uçuşu bence de tamamdır %p Model ve ayarlarını güvenme kısmında haklısınız. İlk zamanlar acaba havada bir şey olacak mı tedirginliği oluyor doğal olarak. Ama haftaya inşallah bir şey kalmaz ;)

Durduğunuz yer kameranın hemen arkası ise, bence uçuş da şahane. Kısmı bir loop ve hatta kısa süreliğine Nose-In duruşu, Side-In sag ve sol geçişler oldu gibi geldi. Eğer öyle ise, ki değilse gibi hiç problem yok, bence harikasınız :thumbup: Eminim bir terslik olmazsa kısa süre içerisinde çok güzel bir ilerlemey kaydedeceksiniz diye düşünüyorum :)p

Kamera işine gelince. Tek olmak gerçekten bu anlamda çok zor. Aslında yanınızda birisi varken, sizin kamerayı ona verseniz çok daha güzel çekimler ortaya çıkar diye düşünüyorum. Bunun harici şöyle bir çözümde olabilir, %100 mükemmel olmasa da.

HK'dan aşağıdaki kamerayı alıp, bir şapkanın üstüne monte ederseniz, heli sürekli kadraj alanında kalacaktır. Tek problem mesafeden olayı, görme sıkıntısı olur ama yanlız uçuşlar için kesinlikle yere konan kameradan çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. İsterseniz bu önerimi bir değerlendirin derim ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ismail şencan' Alıntı:
Cahit bey yeni modelinizle uçuşunuz hayırlı olsun. Videoda canavarın sesi fena geliyo herhalde ayaklarınız titremiştir.

Teşekkürler. Çok heyecan verici bir şey gerçekten..

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Cahit Bey, desenize gelişmeleri artık bu konudan takip edeceğiz :thumbup:

Maiden uçuşu bence de tamamdır %p Model ve ayarlarını güvenme kısmında haklısınız. İlk zamanlar acaba havada bir şey olacak mı tedirginliği oluyor doğal olarak. Ama haftaya inşallah bir şey kalmaz ;)

Durduğunuz yer kameranın hemen arkası ise, bence uçuş da şahane. Kısmı bir loop ve hatta kısa süreliğine Nose-In duruşu, Side-In sag ve sol geçişler oldu gibi geldi. Eğer öyle ise, ki değilse gibi hiç problem yok, bence harikasınız :thumbup: Eminim bir terslik olmazsa kısa süre içerisinde çok güzel bir ilerlemey kaydedeceksiniz diye düşünüyorum :)p

Kamera işine gelince. Tek olmak gerçekten bu anlamda çok zor. Aslında yanınızda birisi varken, sizin kamerayı ona verseniz çok daha güzel çekimler ortaya çıkar diye düşünüyorum. Bunun harici şöyle bir çözümde olabilir, %100 mükemmel olmasa da.

HK'dan aşağıdaki kamerayı alıp, bir şapkanın üstüne monte ederseniz, heli sürekli kadraj alanında kalacaktır. Tek problem mesafeden olayı, görme sıkıntısı olur ama yanlız uçuşlar için kesinlikle yere konan kameradan çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. İsterseniz bu önerimi bir değerlendirin derim ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Teşekkürler Mehmet Bey. Evet kameranın arkasında duruyordum ve neler yapmışım da haberim yokmuş :)

bu ara hobyykinge uyuz olmuşum. uzun süredir ben de siparişlerimi bekliyorum. Ama böyle bir kamera düşünebilirim.

cahit abi tebrik ediyorum seni güzel bir uçuş olmuş tabiri caizse g4 ü uçurmuşun valla.

Ynt: [Video]: Raptor G4 E720

Cahit bey cok guzel ucmussunuz maasallah. Kamera icin bende buna benzer biseyi ofiste satan bir arkadasimdan aldim. Sapkamin uzerine takip cekim yapicam. Her zaman cekecek birini bulmak zor oluyor :) bugun denedim guzelde cekiyor

U9200 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

uğur ilhan' Alıntı:
cahit abi tebrik ediyorum seni güzel bir uçuş olmuş tabiri caizse g4 ü uçurmuşun valla.
Teşekkürler. Böyle büyük modelde ilk uçuşum olması nedeniyle iyi sayılabilir.

ahmet.goktas' Alıntı:
Cahit bey cok guzel ucmussunuz maasallah. Kamera icin bende buna benzer biseyi ofiste satan bir arkadasimdan aldim. Sapkamin uzerine takip cekim yapicam. Her zaman cekecek birini bulmak zor oluyor :) bugun denedim guzelde cekiyor

U9200 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Teşekkürler Ahmet Bey. Bu çekim olayını çözeceğim. Kendi uçuşumu izlemek de keyifli oluyor. Ve bir daha uçarsam şunu yapmam, bunu yaparım diyebiliyorum.

Bu arada Buluşmalar bölümünde Mardin'i gözüm aradı ama :)

Cahit Kaş' Alıntı:
Bu arada Buluşmalar bölümünde Mardin'i gözüm aradı ama :)
Evet atlamış bu bölümümüzü :D Konuyu yeni yerine taşıdım ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evet atlamış bu bölümümüzü :D Konuyu yeni yerine taşıdım ;)

Teşekkürler. Buluşma sayfamız da var artık. :)