[Video]: Trex 600N DFC SUPER COMBO 3GX Sorunu

Anlasildi cin mali 3gx uniteleri alignin urununden daha iyi oldugu kanitlanmis oldu :) Copterx in falan ucuz 3gx ini almam lazim yada skookum :)

Ynt: [Video]: Trex 600N DFC SUPER COMBO 3GX Sorunu

redline 53 kullaniyorum 140 dereceye kadar gayet normal , thunder tigera mail atip sormustum 140 lara kadar normal dediler bol yagli :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

180 derecede indigim oldu defalarca , en.kotu buji yaniyor :D 2 yildir ne piston ne segman degistirdim ;)

Mesut AKIN' Alıntı:
redline 53 kullaniyorum 140 dereceye kadar gayet normal , thunder tigera mail atip sormustum 140 lara kadar normal dediler bol yagli :)

Buna sevindim mesut abi saol :D

safak bozdag' Alıntı:
Anlasildi cin mali 3gx uniteleri alignin urununden daha iyi oldugu kanitlanmis oldu :) Copterx in falan ucuz 3gx ini almam lazim yada skookum :)
Ya yapma Şafak :D Her ünitenin kendine göre farklı tepkileri olması gayet normal. Önemli olan uçuş sırasında saçmalayarak bir kırıma neden olmaması.

Konu ile ilgili olarak Türker kardeşim zaten gerekli açıklamayı yapacaktır ;)

Bu arada Align 3GX savunuyor pozisyona düşmüş olmayayım, sadece olası yanlış kanının önüne geçmeye çalışıyorum :)

Son olarak Yozgat'ta Tareq aşağıdaki uçuşunda kullandığı "Ikon / Brain" ünite kendiliğinden kuyruk yatırdı ve kırıma neden oldu. Tareq ile olay sonrası özellikle sorduğumda "Ben bu komutu vermedim, ünite kendiliğinden komut aldı" dedi. Şimdi bu durumda Tareq dahil herkesin beğendiği Ikon / Brain kötüdür demek de pek doğru olmaz herhalde ;)

Özetle şahsı fikrim, bir elektronik mühendisi olarak da söylemi olayım, elektronik aletlere mekanik kadar güven olmamalı. Her an herşey olabilir. Uçarken de bu gibi durumları sürekli göz önünde bulundurmamızda fayda var, diye düşünüyorum :D

Aşağıdaki Videonun 01:40 sonrası

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

safak bozdag' Alıntı:
Aynı sorun bugun bendede oldu ama satalite kullandıgım ıcın yanlısın nerede oldugunu cozemedım okudum bayagı ama acılarlada oynamadım hıc paylasmak ıstedım acaba 3gx ın klasık sorunumudur ?

Şafak şahsen hiç böyle bir deneme yapmadım 3GX ünite ile fakat bu şekilde yaptığında 3 eksenindeki gyrolar'da aktif durumda iken üniteyi test etmiş oluyorsun. :(p Biliyorsun gyrolar en ufak bir hareket algıladığında refleks olarak düzeltici yönde sinyal üretiler ve uçmayan bir model üzerindeki titreşimlerle bu şekilde sapıtması olasıdır diye düşünüyorum. Bunu aynı heading hold modda çalışan bir kuyruk gyro'su olan bir kuyruğu hareket ettirdiğinde verdiği bir biri üzerine eklenerek sona dayanan anlamsız kontol gibi düşünebilirsin.

Burada önemli olan ilk etapta Gyro'lar kapalıyken (DIR Menüsünde iken) swashplate'inde olmaması gereken bir hareket oluyor mu onu izlemek bence. Eğer DIR menüsünde herşey yolundaysa sonrasında modeline enerji verip "Hold" çekiliyken sağ-sol aileron, aşağı-yukarı elevatör ve kollektifi değiştirdiğinde swashplate'in eğer normal hareket ediyorsa endişe edecek birşey olmadığını düşünüyorum, kalkış için deneme yapabilirsin. :agreed:

Yinede prensip olarak ilk kalkışında her zaman temkinli olmanda fayda var elbette. :)p