[Video]: Trex 600N DFC SUPER COMBO 3GX Sorunu

Türker abi eline koluna sağlık :bravo: bu sorunlarıda çözdüm artık dediğin gibi kanalları degıstırdım governor ve gyro ters durumdan normale döndü gondermiş oldugun ayarlarıda ınceledım ve kendı modelıme uyarladım cok tesekkur ederım.

Artık bundan sonra raptor 50 ile tecrube kazandıktan sonra trex 600 ile ilk uçuşumu burada paylaşmak istiyorum

Tekrar Teşekkürler %p

Ynt: [Video]: Trex 600N DFC SUPER COMBO 3GX Sorunu

Emre gozun aydin :)

yaptigin yanlis neymis baktinmi peki ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Emre gozun aydin :)

yaptigin yanlis neymis baktinmi peki ?

Mesut abi bağlantıları dogru yapmışım ama kumandada governoru gear kanalına gyroyuda aux2 kanalına ayarladıgım ıcın ters calısıyomus tersıne cevırınce duzeldı :)

Emre BİÇEN' Alıntı:
....kanalları degıstırdım governor ve gyro ters durumdan normale döndü...
Hallettiğine çok sevindim Emre. :thumbup: Artık uçuş videonu keyifle izlemek nasip olur inşallah bize de. :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Hallettiğine çok sevindim Emre. :thumbup: Artık uçuş videonu keyifle izlemek nasip olur inşallah bize de. :RCKolik:

Evet abi sayenizde hallettım. uçuş videosunuda koyarım yakın zamanda tesekkurler :saygilar: :RCKolik:

ama ben sana aynisini soylemedimmi ?

Mesut AKIN' Alıntı:
JR ve spektrumlarda gopvernor ile Gyro gain kanallarının yeri değişiyor

Gyro Gain kablosunu Aux 2 ye takıp , Travel Adjust menüsünden ayar yap

Governor sinyal kablosunu Gear kanalına takıp kontrolleri ilgili menüden yapmayı denermisin. bende hep bu şekilde idi JR DSX9 da

bu mu ?

Emre BİÇEN' Alıntı:
Mesut abi bağlantıları dogru yapmışım ama kumandada governoru gear kanalına gyroyuda aux2 kanalına ayarladıgım ıcın ters calısıyomus tersıne cevırınce duzeldı :)

Emre BİÇEN' Alıntı:
Üstad aynen dediğin olsa gerek. Ama genelde hep bu kısım atlanıyor / karıştırılıyor.

Türker'im bu konuda kesinlikle bir video çekmek farz oldu artık :RCKolik:

Mesut AKIN' Alıntı:
bu mu ? :)

Kablo baglantilarinda sorun yok ama kumandadan yanlis kanala atama yapmisim sorun ondan kaynaklanmis

soyledigin dogruydu abi basit ama etkili bi sorun :)

Tekrar merhabalar :saygilar:

Bütün sorunlari aştiktan sonra bugun disari cikip bi deneme yapim dedim
Sonuc videoda

1.video Çok cekingen davraniyorum :) sebebi model devirlenirken saga sola yatma egilimi gosteriyo. Burada modeli duzelten benim duzeltmesem direk yatacak.Neyseki temkinliyim :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2. Video. Fazla naz asik usandirir dusuncesi ve direk olarak kalkis :laugh:

Degerlendirme olarak

tracking ozellikle baktim yoktu

kuyrukta ozellikte rate modda herhangi bi kacma goremedim

Raptor 50 den sonra yağ gibi geldi :) oyuzden 1 depo bitirerek ucusa son verdim. Raptor 50 ile tecrube kazandiktan sonra trex 600 u kullanmayi planliyorum

Bu Goruntuleri sayenizde sizlere gosterebiliyorum. Tesekkur ederim

Ucusunda herhangi problem varmi videoda eksik olarak ne goruyorsunuz (kanopi haric :laugh: ) ogrenmek istedim. :saygilar:

Emre öncelikle senin gibi sonucu paylaşan arkadaşlarımızı her zaman takdir ediyorum :thumbup: Her ne kadar sanal ortamda tanışıp konuşuyor olsak da, bu videolar ve paylaşımlar sayesinde bir nevi fiziki olarak da aynı lokasyonda yaşıyormuş gibi hissediyorum. Yani olayı sanallıktan çıkarıp, fiziki hale getiren en önemli etken bu paylaşımlar :)

İlk videoyu izlerden ne yalan söyleyeyim ben de korktum, bir terslik mi var diye :rolleyes: Ama 2.videodaki kalkış sonrası içim rahatladı :thumbup:

Video izlediğimde ben de Tracking görmedim. Ani gaz vermelerde kuyruk gayet iyiydi. Sadece bir ara acaba kuyruk sağ-sol yapıyor gibi geldi ama dikkatli bakınca senin verdiğin kesik kesik komutlardan olduğunu anladım. Bence şu an için her şey gayet güzel ve başarılı. Bir ara "Kuyruk Hızını" test etmek istedin galiba. Kuyruk hızını anlamanın en güzel yolu biraz daha yukarıda, kuyruğu tam tur döndürmek. O zaman hızı daha iyi algılayabilirsin. Bunu sonra da yapsan olur zaten. Kaldı ki bu hız, tamamen kişisel bir şey. Ilerleyen günlerde pilotajın ilerledikçe ara ara değiştireceğin bir parametre, bu nedenle şu aşamada çok da önemli değil.

Büyük ihtimal biliyorsundur zaten ama ben yeri gelmişken hatırlatayım :

Kuyruk hızı (Piroutte Rate) kumandamızın Ch-4 Rudder ait End Point değerleri ile değiştiriyoruz. Başlangıç için %70-%70 olarak deneyebilirsin ;)

Tesekkurler mehmet abi kuyrugu dedigin gibi denemek istedim ve hassasiyeti hosuma gitti. Bu arada soylemeyi unuttum modeli yere indirip motoru kontrol ettim biraz fazla sicak geldi elimle baktim nerdeyse el degmeyecek kadar sicakti ( isi olcerim yanimda yoktu ). Acaba igne ayarini birazdaha acsam motorda bogulma felan olurmu.

Emre BİÇEN' Alıntı:
...Bütün sorunlari aştiktan sonra bugun disari cikip bi deneme yapim dedim
Emre öncelikle tebrikler. :bravo:

Bence model gayet iyi görünüyor. Herşeyden önce sana keyif vermiş asıl önemli olanda bu. :thumbup: Kazasız belasız maiden yaptığına çok sevindim. :halay:

Motorun fazla ısınmasına gelince sürekli sabit bir şekilde hover'da kaldığında biraz ısınma normaldir ama en güzeli bunu ölçmek bence. ;)

Üzerinde nasıl bir motor var bilmiyorum ama bazı motorlar hariç genellikle 100 dereceyi geçmemeye çalışmak lazım. %p

Aynı sorun bugun bendede oldu ama satalite kullandıgım ıcın yanlısın nerede oldugunu cozemedım okudum bayagı ama acılarlada oynamadım hıc paylasmak ıstedım acaba 3gx ın klasık sorunumudur ?

Merhabalar :saygilar:

Uzerindeki motor redline 56 bu motorun 100 dereceyi gectigini bir yerde okumustum sanki

safak bozdag' Alıntı:
aynı sorun bugun bendede oldu ama satalite kullandıgım ıcın yanlısın nerede oldugunu cozemedım okudum bayagı ama acılarlada oynamadım hıc paylasmak ıstedım acaba 3gx ın klasık sorunumudur ?

Bu sorunun aynisi benimde oldu onun uzerinde bi degisiklik yapmadim turker abinin dedigi gibi 3gx unite palin donus kuvvetine karsi verdigi bir tepki artik bunun normal oldugu konusunda hem fikiriz 1. Videoda pal takili iken bu tepkiyi verdi ama ondan sonra 4-5 kez daha kalkis yaptim alistiktan sonra bu sorunu yasamadim.