[Video]: Trex 600N & YS60SR First Test // Arda Erkan (Akşam Uçuşu)

burak

Uye
Web sitesi
www.flickr.com
Merhaba arkadaşlar.

Arda, geçtiğimiz gün yeni almış olduğu Ys60sr motorun ilk testini gerçekleştirdi. Modelde governor aktif değil ve throtle curve 70-65 civarlarında. Hava sıcaklığı ise 0 dereceye yakın. (Donduk :lol: )

Benim açımdan oldukça ilginç bir gün oldu diyebilirim.
Çünkü birazdan izleyeceğiniz uçuş videosu, güneş battıktan yaklaşık 45 dakika sonra çekildi. Hava neredeyse tamamen kararmak üzereydi. Ben durduğu yerde modeli zor görürken Arda'nın nasıl uçabildiği hakkında inanın hiç bir fikrim yok. :laugh: :laugh:

Çekim öncesi örnek görüntü aldığımda standart ölçümde video oldukça karanlık çıkıyordu, sizlerin daha rahat görebilmesi için oldukça yüksek iso ve artı pozlamada çektim. :RCKolik:

İyi seyirler. :saygilar:

*1080p ve sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu gece uçuşundan da anlaşılacağı üzere artık Arda kardeşimizin de KALP GÖZÜ açılmış durumda, maşallah diyelim :thumbup: :bravo: Artık o da "Görerek" değil de "Hissiyatla" uçan pilotlar kervaneni katılmış :laugh: :D

İşin şakası bir yana şehrin ışıkları ortamın ne kadar karanlık olduğunu net olarak gösteriyor. Ama buna rağmen yine yere yakın, yine heyecanlı harika bir uçuş olmuş. Epey olmuştu uçuş videosu paylaşmayalı. Teşekkürler arkadaşlar, her ikinizin de ellerine emeğine sağlık :bravo: :halay: Bu arada video sonundaki "Kalp atışları" da en az giriş kadar etkileyiciydi :yuppi:

NOT: Burak bu arada yeni Avatar resmi de şahane %p

Twilight: Arda Erkan n' Burak Öğüt... :)

Uçuş harika, video editing şahane... Elinize sağlık ;)

Bence olay Burak da. Arda nın yaptığı bişey yok. Bence Arda hover da duruyor . Burak kamera ile funnel yapıyor . :):):):)

Ardacım ellerine sağlık. Hatta geçen aklımdan geçtin. Neden hiç uçuş video su yok diye. Gerçi Ankara soğuk sizde haklısınız.

Burak cım senin de ellerine sağlık.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Avatarı Facebookta da görmüştüm kardeşim harika çıkmış :yuppi:
E fotoğrafçı adamın böyle bir pozu olur :bravo:
Çekim ve editleme mükemmel Burak'ım ellerine sağlık :saygilar:
Haaa bu arada biz uçuşu unuttuk yahuuu :lol: :lollol:
Abi ona yazacak yorumumuz yok artık ben bulamıyorum, adam aşmış kendini normal uçuştan akşama geçti, sonra geceye geçer ben sana söyleyeyim, sonra sabah aç karnına felan diye gider bu :laugh:
süpersiniz kardeşim :saygilar:

Özlettiniz valla paylaşım için teşekkürler elinize sağlık

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim de aklımdan geçmiyor değildi, uzun zamandır yeni video göremiyoruz Arda ve Burak hocadan diye. :)
Ama dönüşünüz muhteşem oldu, uçuş harika, çekim, düzenleme harika, söylenecek çok laf yok, elinize sağlık. :bravo: :saygilar:

Elinize sağlık arkadaşlar, harika bir video olmuş özlemişiz. :bravo: :bravo: :bravo:

Güzel video olmuş %p merak ettiğim bi konu var youtubedan izlediğim çoğu nitrolu model pille çalışanlar gibi atik değil , bu tüm nitro modellerinde böyle mi ?

Örneğin 3000 - 4000 devir çeviren elektrikli modeller gibi hızlı dönemiyor mu?

mustafa karakaya' Alıntı:
...Örneğin 3000 - 4000 devir çeviren elektrikli modeller gibi hızlı dönemiyor mu?

Hangi model 3000 - 4000 devir çeviriyormuş öyle...

Kuyruk dönüş hızı kullanıcıya bağlı birşey yapılan ayarla alakalı, modelin nitro veya elektrikli olmasıyla bir ilişkisi olacağını zannetmiyorum. ;)

modelin performansı şahane birde governor aktif oldumu tadından yenmez :thumbup:

OXY3 çeviriyordu sanırım. Tabii o 250 sınıfı :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Hangi model 3000 - 4000 devir çeviriyormuş öyle...

Kuyruk dönüş hızı kullanıcıya bağlı birşey yapılan ayarla alakalı, modelin nitro veya elektrikli olmasıyla bir ilişkisi olacağını zannetmiyorum. ;)

Bu da 380 be müdür...

600 size bir modelin altına 3000-4000rpm bahsediyorsak.... Örnek olarak verilen modelin de 600 sınıfı olmasını beklerim :)

Nitro elektrik kıyaslanır ama demek istediğimiz kafaturlarının model büyüklüğü ve çevirilen pal boyutu ile ters orantılı olduğu ;)

Anladım :saygilar: bilmediğim için sormuştum :laugh: