[Video]: Velocity 50N2 Main Shaft değişimi sonrası bu boşluk nasıl giderilir arkadaşlar?

ammar üstün

Yeni Uye
Main shaft değiştirdim ama bu boşluğu gideremedim, ana dişlinin üzerindeki ringler takılı main shaft altta 2 delik var ikisinide denedim yine boşluk kaldı.Görünürde herşey tam gibi ama bu boşluk neden oldu anlamadım birtürlü.
Başına böyle bişey gelen arkadaş varsa eğer çözüm bulduysa yardımlarınızı bekliyorum
Linkte videosu var karşılaştığım problemin.

https://youtu.be/vAEhcH4853A

Saygılarımla

[Video]: Velocity 50N2 Main Shaft değişimi sonrası bu boşluk nasıl giderilir arkadaşlar?

ammar ustun' Alıntı:
Main shaft değiştirdim ama bu boşluğu gideremedim, ana dişlinin üzerindeki ringler takılı main shaft altta 2 delik var ikisinide denedim yine boşluk kaldı.Görünürde herşey tam gibi ama bu boşluk neden oldu anlamadım birtürlü.
Başına böyle bişey gelen arkadaş varsa eğer çözüm bulduysa yardımlarınızı bekliyorum
Linkte videosu var karşılaştığım problemin.

https://youtu.be/vAEhcH4853A

Saygılarımla

Velocity hiç kullanmadım, hiç bilmiyorum, ama ana şaftı ters takmış olabilir misiniz? İki delik durumu genelde kafa tarafında olur, hem fbl hem fb kafa takabilmek için yaparlar. Ana şaftların üst kısmı genelde alt kısımdan daha uzun olur.

Düzeltme: Manueli hızlıca inceledim, ters değilmiş :) Bu durumda sanırım bir miktar pul ile dişlilerin pozisyonunu ayarlamanız gerekiyor.

manuel kitapçıkta iki delik olan kısım aşağıya gösteriyor tek delik rotor kafaya gösteriyor, bende anlamadım.

Geçenler disli arıyordun diye hatırlıyorum. Bu orjinal dişlisi oyle degil mi? Bu kadar farkın olması üstelik ringler takılı icin hiç normal degil ?!

Sent from my iPhone using Tapatalk

evet mehmet bey orjinal dişli

ammar ustun' Alıntı:
evet mehmet bey orjinal dişli
Kullandığımız model olmayınca fikir yürütmekte zor oluyor. Peki acaba yeni alıp taktığın main Shaft sorun olmasın. Yanı bir şekilde imalat hatası olup delikler yanlış yere mi delindi acaba. Eski Shaft ile ölçüm yapıp kontrol etme ihtimaliniz var mi acaba ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dediğiniz gibi kontrol edicem olabilir imalat hatası olabilir

forumdan kağan bey bişey önermişti, main shaft bearing block aşağıya yukarıya çok az oynama yapıyormuş, kağan beyin dediği gibi yukarıya çekip vidaladım.Sorun ortadan kalktı.
teşekkürler

ammar ustun' Alıntı:
forumdan kağan bey bişey önermişti, main shaft bearing block aşağıya yukarıya çok az oynama yapıyormuş, kağan beyin dediği gibi yukarıya çekip vidaladım.Sorun ortadan kalktı.
teşekkürler
Sorunun çözülmüş olmasu harika :thumbup: Geri bilgilendirme için de ayrıca teşekkür ederiz ;)