video verici sinyal sorunu

Burak Ağcayazı

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
arkadaslar gecen haftalarda ucagimla bir kirim yasadim yuksek gerilim tellerine carpmasi sonucu ucagin kanadi kopup cakildi.
bircok parca saga sola sacildi , kamera haric hepsinj buldum ancak vericinin kablosu kopmus kalan kismi ortalikta yoktu , daha once satin aldigim digerinden 2 kati uzun anten kablosunu takip test ettigimde alici ve verici yan yana olmasina ragmen sinyal seviyesi en fazla %60 %70 oluyor , gozle gorunur hicbir hasar yok isinmasi vs hersey normal , ancak biraz uzaklastirdigimda bile sinyal hemen hemen sifira dusuyor , farkli frekanslarda denedjm sonuc degismedi , mmcx girisinin lehimlerini falan kontrol ettim yeniledim yine ayni , anten soketinde sorun gorunmuyor , gozle gorulur herhangj bir fiziksel hasari olmamasina ragmen neden boyle oldu anlamadim
yenisinin siparisini verdim ancak bunuda cope atmak istemiyorum.
fikirleriniz ve cevaplariniz icin tesekkurler

Abi multimetre varsa antenin devamlılığını kontrol et belki anten sorunludur ama ağır bir kırım olduğu için vtx kartında çatlak falan da olabilir. Konnektör de hasar almış olabilir multimetreyle onun da ölçümünü yap. Sorun konnektör veya antense ne ala. Değilse mercekle detaylı inceleme gerekir.

Abi multimetre varsa antenin devamlılığını kontrol et belki anten sorunludur ama ağır bir kırım olduğu için vtx kartında çatlak falan da olabilir. Konnektör de hasar almış olabilir multimetreyle onun da ölçümünü yap. Sorun konnektör veya antense ne ala. Değilse mercekle detaylı inceleme gerekir.
fiziksel hcbirsey yok özgür , muhtemelen amfi gorevini yapmiyor muhtemelen yanmis .

• Beğen
Tepkiler: Özgür Korkmaz