[Video]: Yozgat Trex 150 DFC - LynX

Deniz Sert

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Evet Micro Severler Upgrade Ede Ede Adam Ettiğim 150 nin Uçuş Videosunu Sizlerle Paylaşıyorum :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İzlediğiniz İçin Teşekkürler. :saygilar:

DenizSERT' Alıntı:
Evet Micro Severler Upgrade Ede Ede Adam Ettiğim 150 nin Uçuş Videosunu Sizlerle Paylaşıyorum :)

Öncelikle paylaştığın için biz teşekkür ederiz Deniz ;) Güzel uçuş olmuş tebrikler ama şahsen senden çok daha iyilerini bekliyoruz :bravo: Zira microda ben bile buna yakın uçabiliyorum :lollol: :lol:

Neyse işin şakası bir yana bırakırsak, yukarıda "Evet Micro Severler Upgrade Ede Ede Adam Ettiğim 150 nin.." demişsin :rolleyes:

Bildiğim kadarı ile Trex 150 zaten full upgrade gelmiyor mu ? (Yani herkesin upgrade anladığı genelde full metal olduğundan, aynı fikirde olmasam da böyle kullanıldığı için kullanıyorum)
Upgrade yapılmadan kullanırsa ne sıkıntı çıkarıyor ki ? Gördüğüm kadarı ile Canopy, Ana ve kuyruk palleri, İniş takımı upgrade yapmışsın. Yani görsel ve keyfe keder şeyler

Biraz uzunca oldu ama cevap için şimdiden teşekkürler Deniz :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle paylaştığın için biz teşekkür ederiz Deniz ;) Güzel uçuş olmuş tebrikler ama şahsen senden çok daha iyilerini bekliyoruz :bravo: Zira microda ben bile buna yakın uçabiliyorum :lollol: :lol:

Neyse işin şakası bir yana bırakırsak, yukarıda "Evet Micro Severler Upgrade Ede Ede Adam Ettiğim 150 nin.." demişsin :rolleyes:

Bildiğim kadarı ile Trex 150 zaten full upgrade gelmiyor mu ? (Yani herkesin upgrade anladığı genelde full metal olduğundan, aynı fikirde olmasam da böyle kullanıldığı için kullanıyorum)
Upgrade yapılmadan kullanırsa ne sıkıntı çıkarıyor ki ? Gördüğüm kadarı ile Canopy, Ana ve kuyruk palleri, İniş takımı upgrade yapmışsın. Yani görsel ve keyfe keder şeyler

Biraz uzunca oldu ama cevap için şimdiden teşekkürler Deniz :thumbup:

Abi teşekkür ederim öncelikle, Bende Microda uçamıyorum o kadar çok düşürdüm ki kendimi kısıtladım artık yoksa video çekemiyorum :D

şimdi bu 150 rotor kısmı metal geliyor süper combo zaten. Ama İlk sert düşüşde servo dişlileri gitti onlar lynx metal oldu bi düşüşde kuyruk motorunun yuvası kırıldı o metal oldu bi düşüşme şaftı yamuldu onu extreme heliden aldım artık yamulmuyor 1 düşüşde spindle yamuldu gene extreme heliden taktım yamulmuyor bi düşüşde kuyruk borusu baya bi yamuldu desteklemek için kuyruk destek cubuklarını taktım bi düşüşte skidleri kırıldı onların yerine lynx karbon taktım anlıycan alet ne zaman düşse bi yerinden su koyverdiği için abicim yarışı upgrade oldu artık ve hacıyatmaz gibi oldu :D

DenizSERT' Alıntı:
...anlıycan alet ne zaman düşse bi yerinden su koyverdiği için abicim yarışı upgrade oldu artık ve hacıyatmaz gibi oldu :D

Belliki uğraştığına deymiş Deniz. :bravo: :bravo:

Yalnız ben düştüğünde artık kırılmayacağı konusunda emin değilim, sen yine de bu kadar rijit bir modelle düşmemeye bak bence. :) Yoksa upgradeleri upgrade etmen gerekebilir. :lol: :lol:

Türker Akgün' Alıntı:
Belliki uğraştığına deymiş Deniz. :bravo: :bravo:

Yalnız ben düştüğünde artık kırılmayacağı konusunda emin değilim, sen yine de bu kadar rijit bir modelle düşmemeye bak bence. :) Yoksa upgradeleri upgrade etmen gerekebilir. :lol: :lol:

Teşekkür ederim abi, artık çim üstünde ucuyorum baktım gidiyo direk hold :D

DenizSERT' Alıntı:

Eline saglik Deniz, guzel model ve guzel ucus :)
Konu ile alakasi yok ama bisi daha sorucam, ucus yaptigin yerde tugla fabrikasi var galiba. Nerede ucus yaptin?

DenizSERT' Alıntı:
Abi teşekkür ederim öncelikle, Bende Microda uçamıyorum o kadar çok düşürdüm ki kendimi kısıtladım artık yoksa video çekemiyorum :D
....... anlıycan alet ne zaman düşse bi yerinden su koyverdiği için abicim yarışı upgrade oldu artık ve hacıyatmaz gibi oldu :D
Olayı şimdi daha iyi anladım, teşekkürler Deniz :)

Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
Eline saglik Deniz, guzel model ve guzel ucus :)
Konu ile alakasi yok ama bisi daha sorucam, ucus yaptigin yerde tugla fabrikasi var galiba. Nerede ucus yaptin?

Evet abicim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
bende 150 gurubuna katıldım fakat sıfır Upgrade ile pazar 3d uçuşu yapacağım baya bir Upgrade listesi çıkar uçuştan sonra :)

Güzel uçuş Muammer Bey,
benimde heliye biraz yedek ve upgrade alma vaktim geldi :)

Muammer Akbulut' Alıntı:
bende 150 gurubuna katıldım fakat sıfır Upgrade ile pazar 3d uçuşu yapacağım baya bir Upgrade listesi çıkar uçuştan sonra :)
Muammer yeni model hayirli olsun :thumbup: Seni de takip etmekte zorlaniyoruz masallah ne zaman aldin da ne zaman maiden yaptin :halay:

Ucus ve ozellikler yorumlar harika, paylasim icin tesekkur ederiz :D Bol keyifli hard 3d ucuslar ;)

kadir kardeşimin 150 konusunu açtığından beri aklımdaydı v977 artık tat vermemeye başlayınca güçlü bir mikro olarak 150 dfc yi tercih ettim yılbaşı indirimlerindende faydalanarak. Mehmet abicim birde redbull var yolda micro birde 1mt akrobasi uçağı birde mini quad birde tekrar sj4000 wifi bu indirimlere dayanamıyorum keşke goblin 700 ü şimdi toplasaydım 2000 tl karım olurdu indirimlerden neyse . 150 dfc deniz kardeşim upgrade lerini de takip ediyorum büyük ihtimal aynı upgradeleri bende yapacağım yarın ilk iş hornları keseceğim :) masrafsız upgrade. 150 nin düşmelere karşı dayanıksızlığı haricinde çok güzel bir makine . birde dün banggood ta main ve tail motor brushless hisky 100s 96$ 2s bataryalı ve satellite ile spektrum kumandayla kullanılıyor bir alternatif acaba performası nasıldır

Ooy oyyy ne yaptin sen Muammer :D Desene indirimler seni de yakti :laugh: Neyse hepsi birbirinden guzel, hayirli ugurlu olsun :thumbup: Bize de seni keyifle izlemek kaliyor :)

HiSky 100s ile ilgili daha once yorumlari paylasmisti, keske almadan once bir goz atsaydin :embarras:

Sahsi fikrim main Frame ve Ozellikle kuyruk boom ve yeni yeni kuyruk motoru ve yapisi epey bir ugrastirir gibi geliyor. Zira V922 iyi bir model olmasina ragmen fiziksel malzeme kalitesi limitlerde idi. Simdi devir artti malum. Gordugum kadari ile malzeme kaliplari ayni, insallah malzeme kalitesini arttirmislardir. Yoksa surekli tamirden insana sikinti gelebilir.

Ama spektrum kumandalar ile Satellite uzerinden haberlesmesi buyuk bir avantaj %p

Neyse bunlar tahmin. Bakalim kullanici olarak senin yorumlarin nasil olacak.Merakla yorumlarini bekliyoruz :RCKolik:

Az once satis linkine tekrar baktim.

Daha fazla detay ilave edilmis ;) Daha once aciklanmayan V922 den farkli fiziksel upgrade hakkinda bilgi var. Mesela main shaft metal yapmislar (sahsi fikrim daha dayanikli karbon olsa bence daha iyiydi), kuyruk boom 2 kat kalin yapip her iki taraftanda vida ile sabitlemisler. Sabitleme ne kadar dogru emin degilim zira kuyruk ustu dusmelerde bu rijit yapi kirim gibi problemlere neden olacaktir diye dusunuyorum. Ama esas sikintiyi bence hala devam ediyor. O da kuyruk borusu kutu profil olmamali. Blade bunu dairesel profil ile cok guzel cozmus durumda. Insallah kalinlasan kesit, yapisal anlamda zayif olan kutu profil sorununa cozum olmustur.

Hisky 100s almadım mehmet bey sadece sağlamlık ve performansı nasıldır diye merak ettim 150 nin nazik yapısı hareket denerken insanı kasacak türde hisky trex 150 ye yakın uçuş kalitesi ve kırılmazlığı bir v977 kadar olsa çok güzel bir eğitim aracı olurdu