WLtoys V922 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular

Ynt: Ynt: Ynt: WLtoys V922 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulguları

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
barış altun' Alıntı:
v922 1 günlük kullanım sonucunda genel anlamda beğendim tabiki benim beklentlerime göre eksik yönleri yok değil.Mesela canopy si v911 e göre çok ince takıp çıkarırken bile buruşacak gibi.

sonra şu servolardan gelen tiz sesi.dışlarda belki sorun olmaz ama evde bi süre çınlama olayı yaratıyor bende

Bana göre artıları............
Barıs Bey,

Yorum ve değerlendirmeleriniz için teşekkürler. İlk mesaja link olarak ilave ettim. Sadece sizin beklentileriniz ile ilgili 1-2 küçük yorumum olacam müsadenizle ;)
1- Canopy inceliği sadece siz değil çoğu arkadaşın hoşuna gitmeyen bir durum. Fakat bence gayet başarılı. Inanın o elde buruşacak diye düşündüğünüz şey o kadar hafif olmasına rağmen o kadar dayanıklı ki, çarpmalarda kolay kaolay bir şey olmuyor. Sadece pil çıkmaları sırasında alt tarafta küçük kırılma olabiliyor. Onu da şeffaf bantla yapıştırdığınız problem olmuyor.

2- Servolar değişiniz gibi özellikle uçuş öncesi V911 göre fazla ses çıkarıyor. Bunu da nedeni Fırçalı Lineer servo kullanılmasından kaynaklı. Fakat ben uçuş sırasında pallerin sesinden servo sesini duymuyorum. Ayrıca belki dikkat etmişsinizdir, V922 uçarken çıkardığı toplam ses, bana göre V911 çok çok daha az. En azından bana öyle geldi, zira epeydir V911 uçurmuyorum ;)
heli de çok deneğimim olmadığı ve v911 in canopy kalitesi çok hoşuma gittiği için böyle bir karşılaştırma yaptım.çarpmaları düşünerek bu şekilde yapılmış olabilir mantıklıda.bu inceliğin artı yönü de vardır tabiki.mesela canopyde hoşuma giden iç aksamdan gelen yeşil ışığın canopy de süper bi görsellik sunuyor.ses olarak da dediğiniz doğru v911 den sesi az çıkıyor.
genel olarak v922 yi beğendim .v 911 de beğendim. ben lama v4 dü beğendim. trex 450 yi de :laugh:
ya ben pervaneli herşeyi beğeniyorum sanırım.kötü diyemem bütününü düşündüğümde...

Ynt: WLtoys V922 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulguları

Merhabalar,

V922 sipariş ve ilk uçuş yorumlarım.

Siparişi rc711 sitesine 01/03 tarihinde siparişi verdik . Bu gün 22/03 tarihinde elimize ulaştı ,
Hemen kutumuzu açtık :) ve ilk elektrik vermede neler yapılacak videosunu izledik'den sonra elektriğimizi verdik .
Yerde, Hover yapmadan tepkilere baktım gayet doğru tepkiler verdi yerde uzun süre tutmadan hemen hover yapınca gayet stabil kalkış yapıyor.

Sonra 6 kanal zorluğun'da uçuş başlıyor tabiki ee bizde Trex 450 de sadece hover yapabildiğimiz için V922 de de hover la başladım .

Forum daki arkadaşlar da bazı sıkıntılar yaşandığını okudum
Mesela Yerde kendi kendine dönme gibi soruna bir kere yaşadım ve sanırım çözüm her pil değişimde düz bir yerde ilk enerjiyi verip Gyro nun kendini sıfırlamasını beklemek .

Acemiler için bence similator den daha heycanlı ve daha faydalı gibi geldi bana .

v911 pileri ile de uçuş yaptım daha kısa zaman uçabiliyorum ama gene de uyumlu .

Herkese İyi Uçuşlar
Mişel

Ynt: Ynt: WLtoys V922 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulguları

Mişel ortaşı' Alıntı:
Merhabalar,
V922 sipariş ve ilk uçuş yorumlarım.
Öncelikle hayırlı olsun %p

Mişel ortaşı' Alıntı:
Forum daki arkadaşlar da bazı sıkıntılar yaşandığını okudum
Mesela Yerde kendi kendine dönme gibi soruna bir kere yaşadım ve sanırım çözüm her pil değişimde düz bir yerde ilk enerjiyi verip Gyro nun kendini sıfırlamasını beklemek
Çok doğru bir tespit ;)

Mişel ortaşı' Alıntı:
Acemiler için bence similator den daha heycanlı ve daha faydalı gibi geldi bana .
Kesinlikle katılıyorum ama bunda da yeni şeyler denemeden önce bu hareketleri mutlaka simulatorde çalışmak şart. Netice de bu miniğinde bir canı ve dayanma noktası var :laugh:

Mişel ortaşı' Alıntı:
v911 pileri ile de uçuş yaptım daha kısa zaman uçabiliyorum ama gene de uyumlu .
Muhtemelen sizin V911 V2, bu nedenle pillerini V922 de kullanabiliyorsunuz.

Bu arada unutmadan uçuşlar arasında mutlaka bekleyin ki fırcalı motorlar ve servolar sogusunlar :)

Bi hatam yüzünden vertical tailin oradan kuyruk motoruna giden kablo koptu zar zor lehimledim tam topluyorum bir baktım diğer taraftan da kopmuş şimdi banggoodtan sipariş veriyorum ama en aşşağı 15 güne gelicek elinde olan varsa benle iletişime geçerse sevinirim

Beklenen set banggood stoklarında

Ynt: Ynt: WLtoys V922 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulguları

Berkay35' Alıntı:
Beklenen set banggood stoklarında
Guzel paylaşım Berkay teşekkürler. Ht8 modülü normalde tek alırsan $20 canlandı. Böyle olunca $12 geliyor. Fakat henüz kumanda üzerinde özellikle 3D ayarları net değil :(

tail boom degisimi yapan var mi?
v922 de kablo lehimi nerden yapilabilir?

kuyruk rotorunu besleyen kablo boomun icinden gecmesi icin
kuyruk motorundan mi yoksa soketten mi cikarilacak?

Kuyruk Motoru değiştirmesi

Eralp' Alıntı:
tail boom degisimi yapan var mi? v922 de kablo lehimi nerden yapilabilir?

kuyruk rotorunu besleyen kablo boomun icinden gecmesi icin kuyruk motorundan mi yoksa soketten mi cikarilacak?

Ben 1 kere kuyruk motoru ve Tail Boom değiştirdim. Değiştirmeyi şu şekilde yapıyoruz ;

a-) Şayet mevcut Kuyruk motor kablosu kullanılacak ise, öncelikle kablonun ilgili soketini ana kartan çıkarıyoruz.
b-) Kabloyu motor tarafındaki lehimdem söküyoruz. Sökme işlemi öncesi kablo üzerine işaret koymamız gerekiyor ki, yeni motoru doğru şekilde lehimleyelim.
c- ) Lehimlerini ayırdığımz motoru fiziki olarak yerinden çıkarıp, yeni motoru takıyoruz.
d-) Yeni motorun siyah-beyaz uclarını dikkate alarak yeniden lehim yapıyoruz. Lehimleme öncesi makaron kullanmayı unutmayın. Aksi takdirde motor uçları kısa devre olacağı için ana kart yanacaktır.
e- ) Fiziksel motor montajı bitince de soketi ana kartı geri takıyoruz.

NOT: Tavsiyem yukarıdaki işlemleri elinizde var ise YEDEK Kuyruk motoru kablosu kullanarak yapmanız. Zira Kuyruk borusu tarafından takma / sökmeye bağlı olarak mevcut kablonun hasar görmesi ve kopma ihtimali oldukça yüksek.

WLtoys V922 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulguları

Dün saat 19.20 gibi ben v922 ile uçarken oryantasyonumu kaybettim baktım heli baya ilerledi mecburen yerden 3-4 metre yükseklikten holdu çekmek zorunda kaldım yere yapıştı 40 dakika boyunca helikopter aradık en sonunda bulduk . O kadar yüksekten düşmesine rağmen helikopter turp gibi hiç birşeyi yok :)

Berkay bakıyorum sende dayanma limitlerini test ediyorsun galiba :laugh:

Abi neler yapmıyorum ki :) Baya eğlenceli olmaya başladı alan turu yapıyorum , invert geçiyorum ama onun çoğunda düşüyor :) ama bugün 2 defa invertten düzelttim düz konuma , O çizmeye çalışıyorum :) Düşüo kalkıo bi şey yok :)

Berkay35' Alıntı:
Abi neler yapmıyorum ki :) Baya eğlenceli olmaya başladı alan turu yapıyorum , invert geçiyorum ama onun çoğunda düşüyor :) ama bugün 2 defa invertten düzelttim düz konuma , O çizmeye çalışıyorum :) Düşüo kalkıo bi şey yok :)
Helal olsun Berkay aynen devam :bravo:
Bu arada yeni Avatar resmin cok guzel olmus ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Berkay35' Alıntı:
Helal olsun Berkay aynen devam :bravo:
Bu arada yeni Avatar resmin cok guzel olmus ;)
Teşekkürler Mehmet abi

bugun v922 yi sahalara çıkardım...

hover ve side in hover çalışmalarından sıkılıp meydan turuna geçtim....özellikle rüzgara karşı yaklaşmasını izlemeye bir saniye dalmışken az daha yüzüme çarpıyordu :)

rüzgar nedeniyle istemediğim halde irtfa aldı ve uzaklaştığı için geri dönüş ve yaklaşmayı zor gerçekleştirdim az daha gözden kaybedip ağır hasarlı kırım olacaktı.

hover taxi esnasında derin kumanda nedeniyle düşüş yaşadım klasik olarak kuyruk çıktı ve taktım...

simulator tecrübem olmasına rağmen aşırı olmasa da bir kaç düşüş yaşadım...sonuçta iyi zaman geçirdim burada okuduğum tecrübelerin de faydası oldu

ilk kez v922 uçuşu yapan biri olarak tavisyem :

1-ilk uçuşta mümkünse çim alanda yapın
2- daha önceki 4 kanal hele hele koaksiyel heli tecrübenize güvenmeyin
3-rüzgar istikametini iyi analiz edin ve yükseldiğinde sağanak rüzgara dikkat edin.
4-forumda anlatılan simulator konularını çalışın ve micro cp heli ile de mutlaka uçun ( ben clearview programında blade MCPX kullanıyorum faydasını gördüm)
5-kumanda sticklerine verdiğiniz komutlar hızlandıkça daha büyük harekete neden oluyor dikkat verdiğiniz komutun bir kısmını geri alın

Eralp Bey,

İzlenim ve tecrübelerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz %p

İlk mesaja "Kullanıcı Yorum" kısmına link verdim. Bu arada yazınızda belirtiğiniz gibi "iyi zaman" geçirmişsiniz bu da dorğu yolda olduğunuz gösteriyor ;) Ilerleyen zamanlarda mutlaka videolarını bekliyoruz ;)