WLtoys V922 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet abi çok saçma bir şey oldu resimde işaretlediğim yer kırıldı kuyruk motorunun konnektörünü taktığımız yerin üst tarafı ve anakart oynadığında konnekter yerinden çıkıyor şuan hoverda felan bir sorun yok fakat ani haraketlerde yerinden çıkar mı bilmiyorum ve de kaza anında çıkıyor aklıma hiç bir çözüm gelmedi sana danışayım dedim birde v922 sahiplerine bir önerim var benim en çok kırdığım şey tail-boom kırılıncada yenisini takmak için bir yerden kuyruk motoru kablosunu çıkartıp geçirmek gerikiyor o yüzden bende resimde işaretlediğim iki yer var bi kabloyu işaretli yerlerin birinden diğer kabloyuda diğer yerden kesiyorum sonra bıçak ile uçlarını kazıyorum makaron yerlertirip lehimliyorum sonra çakmak ile makaronları ısıtıyorum böyle yapmanızı tavsiye ederim daha önce kuyruk motorundan lehimleri çıkarayım dedim kuyruk motorunun kablosu kökünden çıktı ve çöp oldu .

WLtoys V922 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulguları

Berkay kaza aninda cikiyor ise ozellikle agresif uçuşlarda da cikma ihtimali var demektir. Senin yerinde olsam kabloyu yerine guzelce taktiktan sonra ust tarafanda silikon (tabanca ile eritilip sikilan ve cabuj donan cinsinden) ile sabitlerdim :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Berkay kaza aninda cikiyor ise ozellikle agresif uçuşlarda da cikma ihtimali var demektir. Senin yerinde olsam kabloyu yerine guzelce taktiktan sonra ust tarafanda silikon (tabanca ile eritilip sikilan ve cabuj donan cinsinden) ile sabitlerdim :saygilar:
Mehmet abi ise yarar mi ki sıvı ya anakarta zarar felan vermesin veya çıkartmak istediğimde zorluk çıkarır mi

Berkay35' Alıntı:
Mehmet abi ise yarar mi ki sıvı ya anakarta zarar felan vermesin veya çıkartmak istediğimde zorluk çıkarır mi
Ana karta zarar vermez ama cikarirken biraz ugrastirir ki amacta o degil mi zaten :)

Berkay35' Alıntı:
Ana karta zarar vermez ama cikarirken biraz ugrastirir ki amacta o degil mi zaten :)
abi sürekli kabloyu koparttigim için çıkması da lazım :)

Berkay35' Alıntı:
O zaman $15 yedek ana kart alacaksın :laugh:

Berkay35' Alıntı:
O zaman $15 yedek ana kart alacaksın :laugh:
kalsın :) abi şimdi nasıl yapıcam kırılan parçayı yerine koyup üstüne sıcak silikon mu sıkıcam

Berkay35' Alıntı:
kalsın :) abi şimdi nasıl yapıcam kırılan parçayı yerine koyup üstüne sıcak silikon mu sıkıcam
İlk defa kullanıyorsan başka bir yerde bir iki deneme yap öncelikle. Sonra tabancanın ucundan sivri bir sey ile az bir miktar sıcak ermiş silikonu, soketin kırık tarafında cok küçük bir miktar sür ve kurumasını bekle. Bu şekilde kuruduktan sonra soketin zayıf kısmı güçlenmiş olacak. :) Yani en azından ben öyle olmasını tahmin ediyorum :laugh:

Abi bişeyler yapmaya çalıştım bakalım baya güçlü salladım ettim çıkmadı ama çok canım sıkıldı ya böyle saçma sapan bir şey yüzünden sorunsuz anakart çöp olabilir anakart yansa bu kadar üzülmezdim sorun çıkartana kadar kullanıcam sonra çıkartıcam anakartı tamamen japondur silikondur girişicem ya olur ya da anakart yanar yapacak bir şey yok

Bütün v922 kullanıcılarına ve üstatlarıma sesleniyorum;
ben v922 siparişi verdim geçen hafta daha gelmedi henüz banggood'dan neyse.
ve yanında yedek parça ve batarya siparişide vermiştim 500 mah.daha fazla uçma umudu ile.:(
orjinal bataryası 300 mah. helikopter geldiği zaman 500 mah lık batarya ile kullanırsam bir zararı olurmu helikoptere veya motora aşırı ısınma bozulma vs. en çok bunu çok merak etmekteyim.
siz değerli v922 kullanıcılarından yardım,,tavsiye ve önerilerinizi beklemekteyim.
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar...............

Ben de 500 mah pil kullandım. Ama herhangi bi zararını görmedim. Açıkçası pek bir artısını da göremedim. Bence 300 mah ideal olanı. Gereksiz ağırlık yapmanın pek bir anlamı yok bence

Kesinlikle Cahit beye katılıyorum 500mah ilk bir pile gerek yok en azından v922 için B'nde test ettim Fuzuli ağırlık orjinal pilden şaşma derim.

Ahmet IŞIK' Alıntı:
Bütün v922 kullanıcılarına ve üstatlarıma sesleniyorum;
ben v922 siparişi verdim geçen hafta daha gelmedi henüz banggood'dan neyse.
ve yanında yedek parça ve batarya siparişide vermiştim 500 mah.daha fazla uçma umudu ile.:(
orjinal bataryası 300 mah. helikopter geldiği zaman 500 mah lık batarya ile kullanırsam bir zararı olurmu helikoptere veya motora aşırı ısınma bozulma vs. en çok bunu çok merak etmekteyim.
siz değerli v922 kullanıcılarından yardım,,tavsiye ve önerilerinizi beklemekteyim.
Ahmet Bey bilinçli kullanır 300 mah pille normal uçuş süresi ne ise o süreyi tamamladıktan sonra 5 dakika uçuşa ara verip motorları soğutursanız bir sıkıntı olmayacaktır bence. ;)

çok teşekkür ederim üstatlarım.bilgilendirme,önerileriniz ve tavsiyeleriniz için. :)p :saygilar:

Ahmet Bey,

Arkadaşlarımız gerçi cevap vermiş ama bu soruyu sorduğunuza göre LIPO hakkında bazı temel bilgiler henüz tam oturmamış anlaşılan. Isterseniz aşağıdaki konuya bir göz atın. Zarar vermez zira orj pil ve sizin pilinizi sadece kapasite farklı ama voltajı her ikisi de 1S yani 3,7 V. Zarar vermesi için farklı voltaj uygulanması lazım ;)